Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

buna, fetelor! o saptamana usoara si cat mai calduroasa! sper sa scapam curand de frig, desi se pare ca iarna nu vrea sa plece

eu la ultima masuratoare la eco vaginal aveam colul 3.75 cm, ma duc maine din nou la control si sper sa fie bine

si eu am insomnii, noaptea ma trazesc sa merg la baie si nu mai adorm vreo 2-3 ore, dar sper sa treaca; unele nopti sunt mai bune decat altele

muraturica, multa sanatate si sa scapi cat mai repede de greturi! ali, sa vii cu vesti bune de la doctor


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

o saptamana buna dragi piersicitze si piersicutzi,fara probleme si numai cu vesti bune.


_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.3,acum 0.4.utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+13 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Buna fetele si o saptamana faina sa aveti!

Am ajuns si eu pe acasa dupa citeva drumuri la dr,la gradi.Dar pe azi am scapat...pot sa ma pu iar la somn ca am obosit deja.

Si eu am insomnii,ma trezesc pe la 5 mai nou desi inainte era mai rau ca ma trezeam la 3.Mi-a placut ca dupa ce m-am trezit am simtit si miscari usoare de bb.

Ali,nasol ce zici cu durerile.Nospa forte nu te ajuta?Eu mai scap cu cite doua si trece.Daca te mai supara,sa mergi la dr.

Balanta,sidaca mergi in spital tot platesti???sau doar ce e la particular?

Ada,nu e obligatoriu sa simti neaparat,stiam eu.pina la 20 de saptamani.Bafta sa vina rezultate bune!!!

Muraturica,nasol cu starea asta.dar ginecologul nu te poate scrie in medical?

Miha,da mai si eu sunt socata,mai ales dupa ce am vazut cu ochii mei caz concret cu fetita asta cu care suntem oarecum s neamuri.
Faza e ca in Elvetia sunt disperati ca sunt tot mai multe cazuri si refuza sa ceara parerea doctorilor.

Am vazut ceva la tine in meniu,care mi-a ramas in minte...clatite cu miere si nuca.

Eu n-am mai scris ca em mancat ieri ca nu e nimic sanatos si sa nu ma fac singura de rusine,hahah.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salut si o saptamana buna tuturor.
Muraturica, imi pare rau ca ai greturi. Eu am scapat de ale mele, am numai dupa ce mananc.
Am fost si eu harnicuta azi, am facut ciorba....pentru catei. Ca nu mai am ce sa le dau sa manance si abia miercuri mergem la cumparaturi. Acum trebuie sa ma gandesc cum sa car oala cu ciorba la demisol sa dau mancare la nebuni.
Dar daca reusesc ca ridic 6 kg de motan banuiesc ca pot duce si oala de 5 litri de ciorba jos, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Daconst, oricum azi am programare la dr. gine. Incerc sa aflu si daca imi poate da medical.
Vad ca voi va plangeti de insomnii si eu inca as dormi continuu. Sincer, sper sa nu dau dintr-una intra-alta.
Zizou, ai grija cu oala.
Sanatate la toate.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Dana - referitor la insomnii, si eu ma trezeam la 5 in sarcina cu Bianca, si ea tot la ora asta se trezeste pt lapte (chiar si acum). o fi coincidenta?

Zizou - pune-o intr-o sticla de 5-6l daca ai, se duce mai usor.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna ziua Doamnelor gravidutze
Eu sunt in pat, ca deh, cu vremea asta nu m-am dus la birou, v-am citit, dar nu am chef dde cris ca sunt suparata ca a murit idolul meu din adolescenta: W.Houston...
Asa ca revin mai tarziu cand imi vine cheful

ZIZOU- si eu am 4 catei - 2 ai mei si doi pe strada (au fost 13 pe strada acum 3 ani dar i-am castrat pe toti si cum unii au disparut si altii au murit, au mai ramas 2.
dar de cand a inceput epoca de gheatza i-am lasat in curte ca le-a facut sotu niste custi si stau acolo saracii
mi-e teama sa nu-i ingroape de data asta...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Plec la dr.
Sa imi tineti pumnii sa fie bebe bine.
Va scriu cand ajung acasa.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Am reusit sa hranesc porcii(cateii).
Ioana, eu am 3 ai mei care stau in curte, sub terasa. Mai aveam 3 pe strada. Unu a disparut, pe o catelusa a luat-o o vecina si al treilea l-a bagat sotul in curte ca ii era mila de el. E de talie mica si latos. Ii placea sotului ca era mereu vesel si vioi. I-a pus ci nume Cin Cin. De curand am vazut ca Cin Cin e defapt Cincinica.
Si pana de curand nu i se vedea nici burta, acum are ditamai burta si ma astept sa faca pui.
O voi steriliza dupa ce face puiuti si ii intarca.

Gradina zoologica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Zizou, mai bine sterilizeaz-o acum, inainte sa mai faca alti pui care sa se chinuie pe strada. E un cabinet pe Dacia care sterilizeaza gratuit.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput