Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

laura, am 15 saptamani de sarcina.
dacost, am fost la spital, ca dr meu nu da consultatii la cabinet privat.
ali, cea mai corecta masuratoare a colului este prin ecografie vaginala. Unii dr-i fac si eco si tuseu vaginal (baga mana sa vada cum e colul - asa facea Budau). Avand in vedere antecedentele tale din prima sarcina privind colul, probabil ca ar trebui sa il verifici cel putin o data pe luna.

Va doresc o saptamana usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna dimineata, piersicute!
nu am vazut sa fi dat cineva cafeluta / ceiut, asa ca dau eu plina de

va doresc o zi frumoasa si calduroasa!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna dimineata, Carmina merci ptr.cafea.Am fost la recoltarela medlife si abia pe vineri primesc rezultatul , sper sa fie bine si tot vineri merg si la control. Balanta am citit ca lungimea colului in sarcina pune probleme cand este sub 3.Eu sunt la serviciu si am o gramada de treaba Mai intru dupa.Va pup

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata burtici!

Meniu 11.02
10.30 omleta cu smantana, branza si ardei, 1 felie paine integrala
12.30 bors de gaina, branza cu smantana si mamaliga
16.30 2 felii de paine cu somon si branza
20.30 sufleu de brocoli, cioco

Meniu 12.02
11.00 - 3 clatite
13.00 - bors de gaina, mamaliga, tocanita de ciuperci cu legume, cioco
16.30 - bucatele de fructe
18.00 - lasagna home made, 1/4 clatita cu nuca si miere

Dana - vai, ma ingrozesc pe masura ce citesc!! (cu google translate) Este exact si cazul persoanei de pe blogul pe care vi l-am recomandat si eu. Nici ea nu si-a vaccinat copiii si le da exclusiv alimente vegane. Ea este sfatuita si incurajata de 2 medici insa, si sper sa le repete analizele anual. Doamne ajuta!
Eu una nu as putea sa fiu asa de extremista, si ma mir ca cei mici pot fi, mai ales in colectivitate!!

Ada - sa iti fie de bine cumparaturile. Sa porti iubita cizmulitele.

Am implinit si eu 15 saptamani si niciun simptom, nicio miscare nimic nimic. Si mai am 2 saptamani pana la control, sper numai sa nu devin paranoia

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.
carmina -mersi de cafeluta
balanta-mersi de informatie(speram sa se vada la eco,dar asta e)
ada cum e cu cizmele cele noi?esti smechera?


fetelor eu am avut o noapte de cosmar.cand m am pus in pat in orice pozitie ma puneam ma intepa.nu au fost niste dureri asa incat sa nu pot sa dorm sau sa fie nevoie de medicament.dar m au deranjat fffff rau la psihic.si m am trezit din jumate in jumate de ora sa vad daca ma mai doare ca sa nu patesc ceva si ma concentram sa vad daca misca bebele.si sa nu mai vorbim de visele ce le am avut.acum e ok .vad ca nu ma mai inteapa si bobolicu misca intr o veselie.noroc ca merg azi la doctor sa ma linistesc(sper)


va doresc o saptamana placuta placuta si sa veniti doar cu vesti bune


19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello helllo.
Carmina multumesc de cafee.
Eu am ajuns cu greu la birou si imi e foarte rau. Parca greturile trebuiau sa treaca pe acum nu sa se intensifice. Nu ma pot nici macat ridica in picioare de rau ce imi e. Si cireasa de pe tort e ca ma doare capul ceva de speriat.
As fi stat acasa, dar decat sa imi vad iar dr. de fam sa ii cer concediu medical am preferat sa vin. Sper saptamana asta sa rezolv si problema asta cu dr.
La 14.30 ma duc la control. Sper sa fie totul in regula.
Parca mai mergea cineva la control azi, dar nu mai retin cine. Oricum bafta multa.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ali, se vede si la eco abdominal, dar cel mai corect se masoara vaginal.
Eu am insomnii de cateva saptamani. Azi m-am trezit la 5 si ca sa nu il deranjez pe sot, am venit in sufragerie. Am mai atipit din cand in cand, dar acuma m-am trezit de-a binelea.
Despre vise...Doamne, eu visez numai tampenii, incepand de la vise erotice (pe care cica e normal sa le aibe gravidele ), si continuand cu tampenii care nu au nici un sens.
Bafta la eco!
ada, asa stiam si eu, ca un col <3 cm pune probleme. Dar al meu, daca scade in tirmul asta, in cateva saptamani ajunge la <3. Asa ca tre' sa iau masuri, desi dr imi spune sa nu ma ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,
Multumesc pt cafea Ada ... foarte buna , pentru cine munceste saptamana asta /servici usor , pentru cine sta acasa /odihna placuta.
Caldura vad ca nu are nici o sansa sa vina ,afara ninge cu mari ....
Succes fetelor care se duc la eco saptamana asta


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor sunt smechera cu cizmele in picioare. Ali ua si tu iubita cate un no-spa, trebuie sa-ti treaca. Michelle la mine aceeasi situatie, nu simt inca bebele si ar trebui cred, ca sunt la al doilea . Noi avem aceeasi varsta de sarcina si Balanta la fel. Muraturica imi pare rau cu greturile, sper sa-ti treaca si tie. laura multumim de urarea cu serviciul. Am mancat 2 bomboane de ciocolata ca este ziua unei colege si/mi este si mie greata.O sa merg si eu la doctor saptamana asta.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Buna fetele, cate un din partea mea si ma apuc de citi
ca am lipsit 3 zile din oras si am de recuperat o gramada.

Va doresc o zi placuta si succes celor care se duc in vizita la medic.

15+

Mergi la inceput