HAI BULGARASI SCUMPI!!!!! (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

anca_cls ce talie ai!

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:


Buna anda,sunt mihacor.aseara la 20:21 am nascut un bulgaroi:Eduard,58 cm,5260g,fara epidurala si doar cu cateva pliuri.pupici la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:


Mihacor, ce bebe campion!L-ai facut deja de doua luni!Sa fiti sanatosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Matza, se pare ca asta e descrierea corecta a burtii: un jeleu atarnand...Si eu ma asteptam la mai multa fermitate din partea abdomenului meu, dar din pacate...Treaba cu burtiera ma intereseaza si pe mine. Dr mea a zis NU timp de trei luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Maaaamaaaa miha, ce bebeloi ai facut!! Bravo mami! Bravo si pt nasterea naaturala, ai toata admiratia mea! Eu nu am reusit sa scot pe acolo un copil de 3500 gr :)))
Sa fiti sanatosi! Eduard, esti campion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cu intarziere (iar), la multe luni: Mihai de cristina si Rafael Ioan de altesa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anda, voi faceti? Ati ajuns acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Felicitari Mihacor! Bravo pentru bebe grasunel si nasterea naturala. Esti o mama eroina. Multa sanatate si recuperare rapida!

Iaura bine ca s-a terminat totul cu bine!

Dariana +37 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Mihacor - felicitari mami pentru bebeloiul grasunel, sa fiti sanatosi si fericiti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Matzaila, mie mi-a venit efectiv sa plang cand am citit prin ce ai trecut. Mi se pare inuman si nedrept, nu te supara dar orice ar fi medicul tau nu a avut cea mai buna atitudine. Ma rog, sper sa poti trece peste asta, povestesti cu destula usurinta cosmarul prin care ai trecut, asta dovedeste ca esti o persoana puternica si hotarata.
Multa sanatate bebelusului tau mare, in fond daca ei sunt bine noi trecem peste orice. Cat te-ai stresat ca va fi micut, si uite ca este liderul bulgarasilor la greutate. Te rog eu, menajeaza-te, nu-ti va fi usor, primele zile sunt grele oricat de cumnite ar fi puiul tau. iti tin pumnii.

Suzieq, nu te lasa cu alaptatul. Nu stiu ce sa spun despre consiliere, mie mai multe asistente pediatre de la Odobescu - care teoretic sunt experte si altora le-au dat sfaturi bune - mi-au spus ca nu il voi putea alapta pe Cristian pt ca am sanii moi si canalele inguste, ca e mare si are nevoie de mai mult decat ii pot oferi, ca va plange de foame. Daca nu as fi alaptat-o exclusiv pe Andra acum 6 ani as fi intrat intr-o panica uriasa, asa am ignorat total tot ce am auzit si merg tot pe alaptat exclusiv si acum.
Sunt totusi doua chestii esentiale: 1: sa lasi puiul sa suga la san pana vine laptele ca lumea chiar daca nu va avea un program ordionat (mie mi s-a spus ca sunt inconstienta ca l-am pus la san si dupa jumatate de ora daca a "cautat" cu gurita), si 2: Sa fii sigura ca are pozitia corecta la supt.

Ileana, noi avem 7-8 reprize de kk pe zi, exact cum spui, nu mare cantitate. Dar cred ca e ok atata timp cat puiul suge si e multumit, nu?

Sophia, atitudinea ta mi se pare foarte corecta si inteleapta, e bine ce faci, daca o fi cezariana inseamna ca asa a fost sa fie, eu cred ca nu mai e mult.

Dari, la tine va fi usor la a doua nastere, nici eu nu am crezut dar e adevarat. Am o saptamana astazi si nu mai simt episiotomia, n-as fi crezut ca va fi asa.

Lali, ma gandesc la tine, Andrei e cel mai "in varsta" bulgaras timisorean, cum sunteti?

Anca_cls, asa eram si eu saptamana dinaintea nasterii. Vreau sa ma doara, vreau sa simt, vreau sa inceapa... creede-ma, sa va intampla in curand!

Va pup.

Later edit: Mihacor, peste 5 kg???? Bbravo mami, sa-ti traiasca. Ei, nu mai e lider bebe Alexandru de Matzaila...

Mergi la inceput