Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

buna fete.
Am venit de la o petrecere unde am fost singura cu toti 3..M-am descurcat, dar norocul meu a fost ca au fost cumintei. AM pus si cateva poze ca tot imi cerea STrumpfi, dar nu prea mai facusem...

Catank, wow, felicitari mami. Va admir pe voi cele care va ocupati si de cariera in paralel, sunteti grozave!Pana nu o sa intarci ai sa vezi ca nu va manca tot ce vrem noi si cand vrem noi...Deci nu te mai crampona si las-o in pace...isi ia ea tot ce are nevoie din celelalte alimente..
Roxy, asa e cuscra mea are un simt al umorului super si niste replici tare misto. Pup deliaCU cocolositul...la al doilea nici nu prea mai ai timp asa de giugiuleala...eu asteptam momentele cand sa-l alaptez pe Arsenie ca sa ma bucur si de el si sa-l dragalesc...si acum la fel...De regula ma feresc sa-l dragalesc de fata cu ceilalti ca se creeaza gelozii. aaah!
Mada, Cami, spor la trebi fetele...Noi tot acasa facem.DOar familia. Un tort, un gratar si cam asta...In schimb ii facem lui Mati party in aprilie, dragutzul de el...
Lavi ce frumooos! SI ai mei vor sa mearga cu autobuzul, asa tare le place...Sa aveti o zi frumoasa impreuna, voi fetele!
Delia nu mai aveau crema la farmacie, sper sa o iau sapt viitoare la tine se si inroseau portiunile aspre??
Ally, gata ai invatat sa faci capitole noi???
Miha, diareea apare la suspensii...Cami are dreptate, incearca sa-i dai putin regim alimentar...Nu stiu ce suspensii ii dai si depinde de diaree, poate si ele ar tb intrerupte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea,in afara ca avem 2 fete nascute pe 7 si pe 14 mai avem ceva in comun... ne-am prins degetul in blender. M-am apucat sa fac banana bread si cand sa curatz blender-ul..., apasam pe buton si curatam cu degetul inauntru, cand m-am prins ce s-a intamplat nu stiam cum sa opresc blender-ul si cand l-am oprit nu puteam sa scot degetul din cutit ca se blocase intr-o gaura.L-am sunat pe sotz, mi-a adus Maria un scaun si m-am asezat langa chiuveta de la bucatarie cu mana sub apa rece pana a venit iubi si m-a salvaat!mi-a scos degetul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Vai, Delia, ce-ai patit, cum e degetul?? Ai PM
Roxy, Lavi, Mada, aveti PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

simonacip am spus sa fug la treburi, si cu un ochi aici sunt sa nu am maine prea mult de recuperat.
Nu am putut sa ma abtin sa nu o mamica frumoasa, frumoasa si 3 baieti si mai frumosi!

deliacum esti acum?

camimultam ptr sugestii mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo degetul e legat strans, a fost dezinfectat si dat cu zahar. Iubi mi-a zis ca am noroc ca nu mi-a facut degetul praf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Simo degetul e legat strans, a fost dezinfectat si dat cu zahar. Iubi mi-a zis ca am noroc ca nu mi-a facut degetul praf

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, gata bagajul nostru si cel al lui Duracell...pentru el mereu trebuie sa luam cate un sac de lucruri si lucrusoare .

Delia, imi pare rau pentru cele intmplate...sa ai grija sa fie intotdeauna curata zona respectiva.

Simonelu, te puuuup mult mami eroina ce esti! Te iubesc si te admir tare mult!

Viss, multumim mult mami de gemanasi frumosi pentru marele compliment!

Madutza si Cami, promit ca intru maine special pentru a va felicita !

Mai aveam ceva de spus dar imi scapa...



Am pus poze de saptamana asta cu Duracell, minunatul meu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

delia cum ai reusit asa o nazdravanie, si cum sa pui zahar pe rana?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Delia, oooof sper sa te refaci repede repede.
Catank, Ally
Ally si eu te iubesc pe tine si inca cateva mamici dragi de aici
Vissmerci de commenturi
Gata, fug va pup fete

Mergi la inceput