Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

MADA daca mai esti prin zona desi nu cred cu atatea treburi vream sa te intreb de regim, mozzarella de seara e 200gr sigur? pai 200 gr mozzarela are 490cal.eu am facut in seara asta salata si am pus branza de vaci 100gr in salata si am mancat mult dupa parerea mea+ iaurt.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mary, zaharul are efect hemostatic si antimicrobian , si nici nu ustura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

te intrebam Delia ca nu am mai auzit de pus zahar pe rana

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am executat o budinca si am venit sa vad ce faceti. Anastasia se joaca cu tati.

catank si tu ai avut program de bibilit? si eu, m-am pensat, mi-am facut manichiura, epilat nu era cazul
hai ca incet, incet dormiti si voi toata noaptea
si felicitari pentru doctorat, bravo, esti ambitioasa si silitoare si meriti
si eu ii mai dau ciorbita/supita la 16, se mai decaleaza si la noi cateodata. dar stii cum fac? de exemplu, azi a papat la 15.30 apoi la 18 cerea papa, i-am dat gris cu lapte. si o sa-i dau budinca pe la 20. apoi baita si titi pentru somnic pe la 20.45.
dar sunt dati cand papa la 15-16 si apoi mai vrea abia la 19.30-20 si ii dau atunci orez cu lapte, gris si i-am dat chiar si iaurt cu cereale, n-a avut nimic. ultimele dati nici nu i-am mai dat iaurt cu cereale, am tot facut eu cate ceva.

simona pentru tine si pentru cei 3 pui dulci. ai PM.

miha are 8 dintisori? oaaa ce multi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy multumesc mami!
Da, m-am bibilit ca era cazul

Pana in somnul de pranz nu-i dai piure sa inteleg? fructe, titi si somn?? si dupa restu? Am inteles bine?

Ce fel de cereale folosesti ptr iaurt?

Multam ptr raspunsuri anticipat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


catank da este cam tarziu fructele la 11. eu ii dau cam asa: 6-7 titi, 10 -fructe cu biscuiti, cereale, branzica cu cartof fiert, 11-12 - titi de somnic, 14-15- ciorbita, pireul, 18-19- gris, orez, iaurt, budinca, 20-21 titi de somnic.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Aha, acum m-ai lamurit. Pai ...la 11 cartof cu branzica sau? ciorbica sau piure nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ai terminat aproape tot? ce te-ai miscat mama ta n-a mai venit la tine pana la urma? parca ziceai ca vien sau am inteles eu aiurea sa faci poze la papica

catank da este cam tarziu fructele la 11. eu ii dau cam asa: 6-7 titi, 10 -fructe cu biscuiti, cereale, branzica cu cartof fiert, 11-12 - titi de somnic, 14-15- ciorbita, pireul, 18-19- gris, orez, iaurt, budinca, 20-21 titi de somnic.

viss nu eu am facut reteta aceea de tort
de ce? vroiai ceva lamuriri? ai stat atata in bucatarie? de cand n-ai mai stat tu asa mult la cratita?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ha8i mai fetelor, ca nu-i adevarat faza cu pufosenia din cauza cerealelor. unii copii asa sunt ei pufosi, nu neaparat ca le dai cereale. Anastasia papa bine, tot si cereale si biscuiti si tot nu este pufoasa. este numai bine asa cu bulanase, falcute dar nu pufoasa si grasa. asa este felul ei, are si cu cine semana asa. depinde de constitutia fiecaruia.
sau poate unii chiar se pufosesc de la cereale.....nu stiu ce sa zic...

viss Soniei nu cred ca i se vad coastele ca nu i-ai mai dat tu cereale. creste, se misca mult....de aia nu mai este asa pufoasa oricat de bine ar manca. deci poti sa-i dai cate cereale vrei ca tot n-o ingrasi. las-o asa ca decat pufoasa mai bine asa. mai ales ca este fetita si nu trebuie sa fie grasa. na, parerea mea.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

roxy vream sa citesc si eu de la odisee cand eram gravidute dar nu dasesc unde ai tu un link ceva sau cum se chema ca nu mai stiu unde sa intru

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona are Arsenie niste ochi zici ca i-ai pus lentile de contact, albastrul ala frumos....este un dulce si ceilalti pui ii seamana. de fapt, Arsenie le seamana lor ai 3 frumosi... dar frumosi, frumosi

ailed ai patit si tu ca deea ai grija, eu mereu cand umblu cu blender-ul imi aduc aminte faza asta cu prinsul degetului, cand ne-a povestit deea
sper ca este bine si la locul lui, degetul

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput