Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

catank - felicitari mami! sa bei un paharel si pentru mine

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


Multumesc mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-azi am reusit sa stau in bucatarie 45 minute.legate.si gemenasii s-au jucat in camera de langa, la inceput au batut cu palmele in usa- au mai facut asa, dar nu i-am bagat in seama, asa ca,si-au gasit de lucru cu jucariile, catart pe cantar, pe lighean- a ajuns rasturnat cu fata in jos, si sonia era asa incantata cand a descoperit ca se poate aseza in fund pe el..iar eu am frecat ragaz, dulapuri- deocamdata doar pe dinafara, spalat vase..deci, as putea declara- cu gemeni e din ce mai usor cand te apropii de 12 luni
- roxy- ziceam eu odata ca sunt innebunita dupa gustul tortului cu mere.asa ca mi-ai trimis tu o reteta, pe care am salvat-0.am citit o parte din textul ei fetelor, ca nu intelegeam ceva..revin cu intrebarea- tu acea reteta ai incercat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-astazi am vrut sa fac acea rulada- pe care ma tot stradui dar imi lipsesc diferite ingrediente. asa ca azi, mi-am adus in camera oualele, laptele incalzit, faina, zaharul, mixerul..ghici ce-mi lipsea? cacaoasa m-am enervat- copiii erau cacati, schimbati, mancati- deci eu puteam presta in liniste..eram cat pe ce sa pun nesquik.am stat cu punga in fata si era la o aruncatura de bat-dar mi-a fost frica ca nu-mi iese asa gustoasa ca prietenei cu reteta-asa ca, astept sotul la 18.30 cu cacaovreau s-o fac azi, ptr ca maine mergem in vizita- eu cu copii la o mamica de fetita mica-iarasi facem cresasi duminica la nasi- s-a programat sotulsa vb. despre mot "face to face"- nu doar la mobil
-madutza- petrecere frumoasa!!!
- ptr cele care au fetite si faceti la restaurant, nu le va fi frig doar cu dresuri- adica fara pantaloni, si rochita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki, madutza...hai ca am reflectat mai bine la ce mi-ati scris si cred ca aveti dreptate.

Intr-o zi s-a trexit la 9 si i-am dat pas la fructe si piure la 12 mi-a luat cateva lingurite....apoi titi si somn...cand s-a trezit am incercat-o din nou cu piure nu a vrut. Noroc ca ii facusem papanasi si i-a refuzat....daca aveam iaurt?? Da, trebuie sa incerc si varianta asta pana se va obisnui mai ales ca are un singur somn si bun. Trebuie sa gandesc in perspectiva, bine zis!!!

Aaaaaaa da miki, mai adaugam cereale cate o lingurita maxim doua, tocmai am terminat pachetul si aveam de gand sa cumpar altu. Deci dau pas!
Bune mai sunteti la casa omului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- si eu am renuntat la cereale , habar n-am -de 1 luna?dadeam oricum 1 zi da, 1 zi, nu. 1 zi la fructe, 1 zi- la iaurt.. si acum li se vad- si li se palpeaza coastele, inclusiv la soniuta poreclita gogosica-desi copii mei mananca bine, din toate.. asa ca le-am reintrodus, doar la o masa, de dim.,sa-i mai pufosesc nitel. la sergiu se depune pe obraji in primul rand- or ajunge ca la cainii aia care matura trotuarul cu falcile, dc ii dau cereale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

viss inca una si chiar cafug la ale mele....

Legat de ce povestesti tu ca ai ramas fara ingrediente, ...
Eu imi cumpar ce am nevoie ...si ma apuc dupa 1-2zile de bucatarit. Ei cand le caut nu le mai gasesc, intra mama-soacra in bucatarie fara sa-mi spuna si se serveste...cu ce are la randul ei nevoie...
Nu e o problema asta, problema e cand eu, sunt la jumatatea unui preparat si ma trezesc fara ingrediente Nu i-am spus niciodata, dar la barbat mi-am descarcat offf-ul dar degeaba, e mama!
Acum stiu lectie, imi pun ingredientele la vedere si ma intreb, am cu ce?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lalely, yasmi- unde sunteti? ce mai faceti?
- ma duc si eu la frecat restul bucatariei..bye!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-catank- m-ai facut sa zambesc. am sa frec bucataria mai binedispusada, e o situatie de situatie.iar tu esti o prajitura- diplomat.ei ,dar cum dzeu a creat oamenii fel de fel- existam si noi- vulcanicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

hai ca nu am mai aparut in zona
ca nu am avut timp
deci pana azi ziceam ca nu fac nici o zi a antoniei
\decat asa pe la locul de joaca si atat
cand colo ce credeti?
ne-am hotarat sa facem masa mare
vom fi 12=13 persoane adulte si cativa copilasi
intr-o casuta mica
da asta e
si vom serba fata
asa ca am bagat pana acum o salata de beufe
si mai multa maioneza
sa fac maine si vinete si ciuperci
si mai vreau sa fac branzica cu marar pusa pe ardei
voi in afara de marar mai puneti ceva in acest amestec??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaa
si evident gratarul maine
deci am treaba multaaaaaaaaa

catank eu cred ca dai fructele prea tarziu
si sanul de dinainte de somnu;l de la pranz nu are ce cauta
ca sa o inveti sa manance mancarea de pranz chiar la pranz tre sa renunti la acel san
eu vb din perspectiva antoniei
care greu a fost convinsa sa manance ceva
pana mi-au spus toate fetele
ca sa manance relativ la aceleasi ore trebuie scoasa tzatza de peste zi
mai ales din aceste momente cheie
ca ii dai putin de completare dupa
sau cand se trezeste e ok
dar mie da mi se pare tarziu ora 16-17 pt piure
aia e ora de iaurt
acu stiii cum e
nimic nu e batut in cuie
plus ca eu de ceva vreme
dau lui petra si masa de seara
iar mancare de la pranz
si mananca primul lapte mai tarziu
cu toate astea tot mi se scoala si mie noaptea
dar unii copii
nu se mai scoala
acu vezi si tu cum faci
nici eu nu am mese batute in cuie
nu am orare
dar mancarea de pranz e singura pe care o dau la pranz
intre 12 si 14
si multe felicitari doamna doctorrrrrrrrrrr

Mergi la inceput