Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

noi am fost la bunica mea in vizita acum piciu doarme si eu am intrat sa vad ce mai faceti
felicitari catank
iam dat putin de orez,pun sa fac si ceiut de menta...nu mai tin minte numele (pana ma obisnuiesc) dar ma intrebat cineva cati dinti are cel mic,are 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Catank, nici noi nu avem un program bine pus la punct...Fructele nu le mai accepta decat asa, bucati in manuta. Iar pireutul il papa dupa somnul de pranz(de ex acum la ora 15 a papat). Sunt zile cand nu termina tot borcanasul si apuc sa ii dau si la masa urmatoare din el. Seara avem masa de iaurt si apoi Lp la culcare cu sau fara cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, si Andra e cam la fel, deosebirea e ca a nu papa iaurt...eu i-am decalat programul sa pape piure-ul la 15.00 ca atunci suntem sigur acasa, ca tb sa o iau si pe Maria de la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

noi am fost la bunica mea in vizita acum piciu doarme si eu am intrat sa vad ce mai faceti
felicitari catank
iam dat putin de orez,pun sa fac si ceiut de menta...nu mai tin minte numele (pana ma obisnuiesc) dar ma intrebat cineva cati dinti are cel mic,are 8 dintisori

de cate ori ti-a facut kk? ai grija sa-i dai apica sau ceiutz sa nu se deshidrateze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

catank - felicitari mami! sa bei un paharel si pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, si Cata e seriasa cand vede fete noi, cu prietenii care vin des nu are treaba, dar uite ca finii nostrii nu au mai vazut copii de 1 luna (reuseau sa treaca dupa ce se culcau ei) si i-a uitat , dar cand cunoaste fetele e zambitoare toata. La Sf Ion a stat serioasa toata seara pt ca erau f multe fete necunoscute pt ea

mary, multumesc, am avut spor Zic eu ca le-am cam terminat pe toate, acum mai tb sa strang prin bucatarie.

Deea, multumesc pt reteta de tarta, am executat-o, maine pun si fructele pe ea

yvy, spor la regim de luni . Asa e nu tb fortati copii sa stea cu straini...cum nici noua nu ne place sa ne imbratisam cu persoane starine, nici lor nu le place Am observat ca in general barbatii mari, solizi, cu barba..etc provoaca reactia asta copiilor, de plans ..avem cateva cazuri printre prieteni

ioanna, o mamica harnicuta, m-am impacat cu mama de dimineata , initiativa mea, ca ea tot bosumflata era

ally multumim pt cap nou, gata esti maestra

Ina, pupici

catank, sa-ti fie de bine epilatul, pensatul..etc si Felicitari !!!
Despre masa cred ca ar tb sa scoti titi de dinainte de somn si sa-i dai atunci pireul, chiar daca nu o sa-ti manance bine masa aia de la inceput..ii dai inainte sa o apuce rau somnul, apoi titi de alint si adormit. Mai cred ca ar tb sa dai fructele mai devreme de ora 11 daca poti ca sa aiba timp sa i se faca foame pt pranz

Catalina mea papa lapticul de dimineata la 8:00-8:30..210 lp cu cereale, apoi la 11 fructe, la 13 piureul..daca nu-l termina nu-i mai dau restul la trezire (daca papi acum bine..daca nu..la masa urmatoare ), la 17:30-18:00 iaurt, la 20:45 apoximativ laptele de seara 270 lp cu cereale. La ora 9 de obicei termin programul cu copii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

delia, spuneai ceva ca nu leaga din cauza nucii???

Eu am o alta intrebare la voi....

Ioana, se trezeste ori la 7-9 primeste titi apoi fructe la 11, ...somnul de pranz il are pe la ora 12.00-13.00 und eprimeste titi din nou, ...piure nu as putea sa-i dau atunci ptr ca e maraita...se trezeste pe la 15.00-16.00....piure papa abia dupa 30 min, (nu e prea tarziu???)chiar o ora..las sa treaca 4 ore, ...nici nu ar vrea mai devreme(si nici nu as avea cum ptr ca doarme)
Cum sa mai pape cu pofta la doua ore iar ...iaurt sau ce o fi, cand stie ca dupa alte doua ore face nani de seara.?!?!

Intreb fiindca ma cam saboteaza la masa de la ora 18.00 sau 19.00...
Gresesc undeva?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu zic sa-i scoti cerealele din fructe ( parca spunea-i ca ii pui, nu ?) ca sa nu mai fie consistente si ii dai asa un fruct sau cateva bucatele ca un aperitiv..ca sa-i dai masa de pranz cand trebuie..si fructe mai poti sa-i dai si cand se trezeste..
eu asa ma gandesc sa procedez cand va avea un singur somn la pranz, ca va trebui sa-i fac programul in fct de mic dejun-pranz-seara si intre gustari de fructe..iar pranzul la copii este la 12.30-13.00..macar in perspectiva sa te gandesti asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

miki1979: dupa ce pleaca soacra - adica miercuri - lucrez eu de acasa partial, pe tura inversa cu sotul. Speram sa ne descurcam.

ailed_dota: prima noapte s-a trezit de 5 ori, pe numarate. Se obisnuise sa ma tocaie continuu, daca nu simtea tzatza in gura plangea. Eram vai c@#$l meu, zombie nu alta.
S-a trezit de 5 ori si de fiecare data bunica l-a culcat la loc, l-a mangaiat pe spate, pe frunte, etc, vorbit cu el si usor usor s-a culcat.
A doua noapte n-a mai incercat. El inca se mai foieste prin somn, il supara si dintii - tocmai ii ies 2 simultan...1 sus si unul jos a spart deja gingia - si umbla de colo colo , dar de trezit sa ceara nu se mai trezeste.
Cred ca a ajutat faptul ca ,.....bunica nu avea lapte dar avea mai multa rabdare, eu deja eram in pioneze de atatea nopti motzaite.

Il rugasem pe sot inainte dar nu reusiseram nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miha, ailedMultam !

ailed, ally legat de papa nu stiu ce sa spun, uite astazi de ex s-a trezit la 16 si la 16.30 i-am dat piure...plus cateva linguri de supita(am insistat) ...s-a facut ora 17.00...acum la 19 imi va lua cateva linguri de iaurt sau ....gris cu lapte cum am de gand sa-i fac acum....se grabeste nu are chef de el..vrea titi...si iar titi la culcare.... ce sa fac? o ascult, vai de parintii care nu asculta de copii!
vissiti voi scrie cum ma va lasa, ..dau click pe pm si ma aunca in lista cu subiecte DC....am incercat de ...n ori, ... trebuie sa-si revina ...

Pana una alta mi-am terminat mani, pedi o las pe maine

Va pupic, ...fug la micuta... Pe maine....
Aaaaaaaa madutza...ma gandesc la tine, sa ai mult spor, si maine iti doresc buna dispozitie!!!
Revin maine cu urarile

pupic ptr toata mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

upsssssss pana sa scriu eu vad ca voi ati avut spor.

Va multumesc tare mult, madutza, miki

Mergi la inceput