Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hei...slaba miscarea pe aici...

strumph - pupici si ma bucur ca n-ati patit nimicne-ai tinut in suspans

delia - ce cauta o mami asa frumoasa in butoi?hai iesi de acolo...si la mine e la fel de doua zile fac curat si ordine si nu se vede nimic....si ninge si la noide maine intram iar pe cod portocaliu

lalely ce mai face david?

mada, cami - cum v-ati petrecut ieri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! am intrat sa spun la multi ani sarbatoritilor de aziLuca de Alina06,Robert de Laura_3b,Elena de Medeea78

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele..

Nu se mai termina odata ninsoarea asta...oFFF!!!

Ioanna David este ok acum.I-a trecut tusea si mucii asa dintr-o data.
Creste,face prostioare,are 5 dintisori...
In curand facem 10 luni...
Pitica ce fc??

Miki,asa este..nu este capat de tara,doar capat de concediu de maternitate.

Catank,saru'mana de parere!!
Trebuie sa il fac caci salivez aici pe tastatura...

Viss,ce faceti??


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna, fete dragi, sa aveti o duminica frumoasa (ce-a mai ramas din ea)!

Noi ne vedem de bubitele noastre in continuare, am fost azi dimi la doc ca se inmultisera, si poftim diagnostic: "infectie virala nespecifica". e ceva similar cu rujeola, rubeola, boli ale copilariei, dar niciuna din ele...si cica va trece de la sine. Il mananca pe micut bubitele alea, asa mi-e mila...cum e la pielea goala cand il schimb, cum incepe sa se scarpine..

Ceva remedii pentru mancarimea asta? Mi-a zis sa-l dau cu pudra fructata si nu mentolata ca cica aia cu mentol se absoarbe si e toxica pt organism.

Mai luam ketof ca sa doarma linistit si sa nu-l mai chinuie mancarimea si cica in 3-5 zile tre sa sparga maselutele gingiile. Deci suntem procopsiti cu de toate. Oricum cred ca am un copil minunat pentru ca in conditiile in care lui ii ies maselutele acum, doarme toata noaptea...fir intins.

La multi ani si de la noi, pentru sarbatoritii Luca de Alina06,Robert de Laura_3b,Elena de Medeea78! Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si fericiti!

Asa ma plictisesc in casa, ca nu pot iesi cu el..abia astept sa vina caldura si sa scoatem nasu' la aer...

Bravo Catank, imi place cum gandesti! "burta plata sau croissant?" e bine de tinut minte. Zilele astea tot mestereste soacramea la saleurile pentru motz si eu sunt lesinata dupa ele, imi plac la nebunie. Incerc sa ma tin de regimul meu disociat, dar degeaba, ar trebui sa existe o zi cu saratele.

Zi frumoasa sa aveti!





Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Spiridusho trimite si la mine niste saleuriimi plac de mor.... nu vb cu soacra sa-mi dea si mie reteta
Strumph , ne aduci pozici de la intalnirea de piscoate, da?Si nu te mai ascunde asa, da?
Lalely, e asa usor de facut tortul..... lasa ca mai e pana incepi serviciul, nu?
Mandreac ai pm!
viss, ce ati vb cu nasii?
mada si yasmy , nu v-au plecat musafirii?
alina pt Lucutza!
Simo pupici cuscra!
ioanaesti o dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mary, pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, ce ai facut bun zilele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, ai sarbatorit azi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, ce ai facut bun zilele astea?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


am calcat de scot aburi la propriu...
asa ca n-am facut decat chestii rapide - ieri gogosi si azi clatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Delia

Spiridusa noua neonatoloaga ne-a spus ca pt bubite de astea fara denumire sa dam cu baneocin pudra e foarte eficient acum nu stiu cat e de bun sa dam asaeu o dau cand are iritatii la fundulet si ii trece imediat sau cand ii mai apare cate o bubita si trece repede.


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput