Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Strumpy ma bucur ca sunteti bine si ai dreptate si mie imi vine cateodata sa nu fac nimic, doar sa stau cu puiuta mea ca asa trece timpul si ne trezim deodata ca sunt mari

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

O sa fac lobby pentru reteta :)))) sau o fur eventual :D

Mary, si eu folosesc baneocin pt cam orice, dar asta ce are el e chiar ca o eruptie. Zici ca are pojar, numai ca nu e....

Eu imi fac o mancarica de linte, sa ma satur sa nu mai mananc saratele....:D

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

spiridusha, dar a facut si febra ? adica poaet fi o boala a copilariei ? ca andra mea si parca yvyana s-a confruntat cu aceeasi problema..3 zile febra destul de mare dupa care eruptie pe corp..doctorii au zis ca ar fi roseola..
eu stiu o solutie buna pt piele in caz de bubite care provoaca mancarimi, dar are mentol..mixtura mentolata se numeste..dar daca zici ca dr ti-a zis ca nu e bun mentolul, nu stiu ce sa zic noi o foloseam cu succes pt orice intepatura, alergie..si stiu multa lume ce o foloseste..se folosea si pe vremea cand eram noi bebei, adica e o chestie veche..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

O sa fac lobby pentru reteta :)))) sau o fur eventual :D

Mary, si eu folosesc baneocin pt cam orice, dar asta ce are el e chiar ca o eruptie. Zici ca are pojar, numai ca nu e....

Eu imi fac o mancarica de linte, sa ma satur sa nu mai mananc saratele....:D

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011




buna lintea..cum o faci ? eu am preparat-o doar ca salata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki eu stiu ca se face si scazuta ca o mancarica cica si supa se face, si am mancat odata la un restaurant fiarta si cu un fel de mujdei deasupra. Citeam odata ca ne-am pierdut mancarurile stravechi ca cica dacii gateau mult linte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

spiridusho, eu la 3 ani am mancat un platou integ de saleuri, mi-a fost rau si a doua zi tot saleuri am vrut asa ca...nu m-ar opri lintea....+ aveam un amic a carui mama facea niste saleuri nemaipomenite si de fiecare data cand ne invita la el eu mancam numai saleuri, asta asa ca sa-ti dai seama de relatia mea cu elesi vb de saleurile facute din aluat nu din cele de foietaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, cat are pachetul tau de piscoturi: 200 sau 400 de g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput