Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

delia - si eu vreau PRIMAVARA!!!!! m-am saturat de atat friggg!!!

yasmi - si eu, si eu sunt curioasa sa ne spui ce i-ai pregatit sotului

spiridusha - ce tare ai fost cu soacra cat depre pete, daca nu are febra, ganglioni dupa urechi...eu zic ca nu e vreo boala a copilariei...poate a papat ceva nou sau nu i-a priit sau poate ai schimbat samponelul/crema de corp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

spiridusha , ala care se tavalea de ras era pt faza cu soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

spiridusha - ce tare ai fost cu soacra cat depre pete, daca nu are febra, ganglioni dupa urechi...eu zic ca nu e vreo boala a copilariei...poate a papat ceva nou sau nu i-a priit sau poate ai schimbat samponelul/crema de corp?



Nici una din astea, poate de la transpiratie, caldura...si acum incerc sa rememorez tot ce a gustat ieri ca noi ii cam dam sa guste din tot ce mancam noi...



Da ailed, s-a intelesdoar nu radeai de bubite :)))

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

LA MULTI ANI ANTONIA!!!! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI PLINA DE NOROC!! sa iti traiasca fata cami, sa va aduca numai bucurii!!

mada petrecere frumoasa!!! sa iasa super si sa ne delectezi cu poze

pe noi iar ne-a trezit luca, la 6 si la 7 dimineata, s-a ocupat sotul de el....iar la 8 eram eu in picioare sa ii dau bibe...nu stiu dc s a trezit ca dintele i-a iesit, i-a spart gingia complet...saracutul, e si el chiaun ca si-a dat programul peste cap si noi la fel pe langa el

am facut si curat, am pus si mancarea la gatit, sotul inca doarme...saracul cred ca nu a mai dormit atat de cand s a nascut luca

si eu m am saturat de vremea asta, de frig, de zapada, se circula ca naiba prin oras. doamne de abia astept vreo 20 de grade (ca sa nu ma calicesc si sa zic 30) si sa vad cum inverzeste totul!! ah, si sa trec la garderoba de vara ca m am saturat si de pulovere!

catank felicitari pentru titlul de doctor, acum mi-am amintit, am vrut sa te felicit ieri dar nu am apucat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Sautare tuturor

Am intrat sa va salut i sa ii urez Antoniei de Cami LA MULTI ANI ( si pt anisori si pt numele de Teodora) printesica mica scumpa,a fii sanatoasa si fericita in viata.
Mada- si voia va urez distractie placuta si azi si maine.Sa petreceti frumos!

Pt ca azi e Sf Teodora ca poftesc la praji si suculet

Sa-mi traiasca fetita cu numele- o cheama Teodora dar noi ii spunem Teea
si pt:
Anna Teodora de Deea!!!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Corect , bravo Alexina!
LA MULTI ANI TEEA si ANNA Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

catank- iti sau si eu un sfat. la fel zic ca fetele sa dai fructele pe la 10 si fara cereale/biscuiti( asta initial pana isis face programul nou) apoi pe la 11.30 o bagi la nani si cand se trez ii dai supica- asta vine pe la 14.30 nu?
progranul Ioanei de seala imi pare ff aglomerat cu papa din 2 in 2 ore...normal ca nu mananca cu placere. Si atentie- fructele si iaurtul sunt gustari si nu e musai sa manance cat mananca la pranz!

miki- te rog mult da-mi si mie reteta pt prajitura aia gen kinder :)))) am asa o pofta de




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

catank- iti sau si eu un sfat. la fel zic ca fetele sa dai fructele pe la 10 si fara cereale/biscuiti( asta initial pana isis face programul nou) apoi pe la 11.30 o bagi la nani si cand se trez ii dai supica- asta vine pe la 14.30 nu?
progranul Ioanei de seala imi pare ff aglomerat cu papa din 2 in 2 ore...normal ca nu mananca cu placere. Si atentie- fructele si iaurtul sunt gustari si nu e musai sa manance cat mananca la pranz!

miki- te rog mult da-mi si mie reteta pt prajitura aia gen kinder :)))) am asa o pofta de




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


uite una din retete..daca dai search gasesti reteta pe zeci de site-uri..
http://www.haisagatim.ro//2009/04/prajitura-kinder-pinguin.html

pofta buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, LA MULTI ANI, sa-ti traiasca fetita mare si frumoasa
alexina, la multi ani si Teei multe pupicuri de la vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ailed, revin si eu la tine cu o rugaminte ca tu esti mai constiincioasa si aduni toate retetele..adica le si retii
da-mi si mie pe pm eventual reteta de tort a lui catank ( cea de la happy )..as vrea sa fac o varianta restransa, cateva portii weekendul asta ca sa ma decid care e mai gustoasa..intre ea si kinder..sa stiu ce fac de ziua andrutei
multam anticipat

Mergi la inceput