Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Sunt viteza

Am intrat doar sa-i urez cameliei, La multi ani pt Antonia !!! Sa cresca mare , furmoasa si sanatosa !

..cred ca abia luni mai revin..deja avem planuri si pt duminica

va pup fetele!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

miha - cum mai e dragos?

iony - ce mult seamana sara cu tine in poza de la profil

somleac mami, voi ce faceti?

cami - tu ce ai facut treaza toata noaptea?rememorezi intamplarile de acum 3 ani? distractie placuta azi!

irinuca - voi? pe unde umblati?

ally - un week-end minunat sa aveti!

alina06, pisuc - ce fac burticile noastre frumoase?

happy - voi ce faceti?hai mai treci pe la noi mami...asa o cafea buna faci

catank - gata cu purcelusii?13 sunt toti?

roxy - hai la mami!

miki - comorile tale frumoase ce fac? ce nazbatii mai face vladut?

alehiam, Stefyapost, alexina, scrish - parca si voi lipsiti la catalog...va pun absenta

viss - hai da-le laptic la gemenasi si intra si tu la o cafeluta

deea

ina - tu ce ne mai spui?hai vino mai des pe la noi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana, ce faci mami?
la noi
gata m-am saturat, vreau sa vina PRIMAVARA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ieri a fost o zi minunata!!! doamne ce fetita mare am si cuminte si dragastoasa!! nu imi vine a crede ca este a mea

eu am terminat deja papica: am facut ciorbica de pui, varza murata calita cu coaste de porc si acum vreau sa bag la cuptor un cornulete cu dulceata de cirese (din foietaj cumparat ). aseara am avut musafiri pana la ora 2 iar I a ajuns sa faca nani de abia la 00.30 azi dimi la 8 era in picioare astazi continuam lista cu invitati....cred ca mai avem cateva wk-uri pline pana reusim sa ii chemam pe toti pe la noi....

de luni merge I aici la gradi...sa vedem cum o sa fie, cum evolueaza...pt ca ea este mult inaintata pt varsta ei (stie adunarea, scaderea, cifrele, literele). o sa vedem!

mada, sa aveti un party de vis!! asteptam pozicile luni!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna dimineata!!!

La multi ani Camelia pentru fetita ta Antonia!!!


Va multumesc mamici pentru urari, trebuie sa va spun ca am apucat sa marcam momentul deoarece purcia m-a eclipsat cu cei 13 purcei, a avut nevoie de atentie toata noaptea Dar astazi este ziua mea!
V-am atasat o pozisoara cu purceii plus mamica lor

Fug la I si revin, ...

p.s. ailed ma tineam sa-ti raspund ptr ca m-ai intrebat, ptr 20 per as face crema din 7 oua maxim(mie imi place sa fie mai bogat si eventual 2-3 portii in plus, si portiile sa fie destul de consistente sa nu te uiti prin feliuta de tort. Sa intelegi, la mine o portie a insemnat 2 randuri de picoturi, ... Au ras toti, tot.
Degetul ce-ti face? Esti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetelor nu am edit din nou, am greseli garla.... am vrut sa spun ca NU am marcat momentul...etc

PM nu pot trimite, ma directioneaza catre o pagina cu alte subiecte de pe DC

bb_yasmi vreau si eu sa stiu ce i-ai facut cadou sotului, na ca ma roade curiozitatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Fetelee, panica, panica!!

Acum cand l-am culcat, am observat ca are pete rosii pe burta. Febra nu, Scaun un piiic mai moale decat de obicei. Deja am 1000 de scenarii in cap cu pojar si alte nebunii. Sper sa fie o alergie trecatoare. Aseara l-am spalat doar la fundulet...si de obicei ii fac baitza zilnic...sa fie de la asta oare?

Aaaa da! Budinca a iesit frumoasa, gustoasa, numai n-a fost papacios. Numai gurita stransa si fitze. Poate mananca dupa masa...vedem noi. Cred ca avea burtica plina... o manca el la pranz!

Citat:
citat din mesajul lui catank
bb_yasmi vreau si eu sa stiu ce i-ai facut cadou sotului, na ca ma roade curiozitatea


Da, da, sunt si eu curioasa !! Cat suspans! Vreau si eu sa stiu!

Ah, vroiam sa va povestesc o faza de acum cateva zile. Eram cu sotul in toiul actiunii... si a sunat soacra-mea (desi stam cu ei, suna din camera de la etaj, era miezul noptii) si i-am zis sotului sa raspunda, cine stie ce s-a intamplat...si draga de ea "Auzi mama, cate grade sunt afara?" :))))))

Sa aveti zi frumoasa! Cristi al meu doarme cu tot cu bubitze, poate apuc sa mai fac cate ceva pe aici...

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Sunt viteza

Am intrat doar sa-i urez cameliei, La multi ani pt Antonia !!! Sa cresca mare , furmoasa si sanatosa !

..cred ca abia luni mai revin..deja avem planuri si pt duminica

va pup fetele!!!


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Petrecere frumoasa mami, sa va distrati la maxim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Sunt viteza

Am intrat doar sa-i urez cameliei, La multi ani pt Antonia !!! Sa cresca mare , furmoasa si sanatosa !

..cred ca abia luni mai revin..deja avem planuri si pt duminica

va pup fetele!!!


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Bravooo Mada, duminica frumoasa (si sambata) sa aveti!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, pai de asta am si intrebat ca nu vreau sa raman fara tort, degetul e bine, asera l-am desfacut din leucoplast dar picura sange , asa ca l-am legat la loc
spiridusha , ce naspa...., vezi poate e de la caldura din casa, mai fac bbei d-astea

Mergi la inceput