Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(124)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
intru repede sa urez La multi ani! Antonia de cami, sa cresti mare si sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor

La multi ani! Teea de alexina, sa cresti mare si sanatoasa

La multi ani si pentru Dorothea, Andrada, Natalia si Alexandru

catank sunt superbi purcelusii cand mergeam la tara mereu ma jucam cu ei, ii luam si-i gadilam...ce mai stateau...nu degeaba se zice ca stai la scarpinat ca purcelul

madutza petrecere frumoasa, sa aveti o zi reusita si frumoasa. asreptam impresii si poze

deea nbudinca nu trebuie sa fie subtire, trebuie sa fie....o budinca mai legata, mai grosuta un pic. eu am pus oul fara albus si o lingura de gris. daca faci mai mult pune 2-3 linguri de gris ca nu are nimic.

ailed bine ca degetul este ok, ai grija de acum

spiridusha nu stiu ce sa zic de pete...numai pe burtica are? mai asteapta azi-maine si daca nu dispar si nu dispar mai bine intrebi dr.

ina chiar am uitat sa-ti zic...intotdeauna bunicile se pricep la adormit bebei
stiu ca voi il culcati cu voi in pat(si rau ati facut) de acum cum o sa procedezi? daca pleaca buni cum o sa-l adormi la el in patut? cam greu cred...

alexina, miki, scrish, ioanna

bb_yasmi ai fetita mare, ce mai...anul asta face 5 anisori ce trece timpul.....si la semnatura cand eram noi gravi scria 2+ la Iasmi

merg sa ma pregatesc ca plec cu mama la shopping buburuza ramane cu tati.

mamicile.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

catank - gata cu purcelusii?13 sunt toti?

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


au fost 14, unul la final l-a facut cu buricul rupt....nu a mai supravetuit. Problema e ca sunt 13 si 12 titi unu e fara, si tata -socru e ''gelos'' pe Ioana ca ea e singura la doua titi. Au de gand sa-mi aduca mie unu Au glume in program oamenii ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Ah, vroiam sa va povestesc o faza de acum cateva zile. Eram cu sotul in toiul actiunii... si a sunat soacra-mea (desi stam cu ei, suna din camera de la etaj, era miezul noptii) si i-am zis sotului sa raspunda, cine stie ce s-a intamplat...si draga de ea "Auzi mama, cate grade sunt afara?" :))))))


Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011




Momentele astea ne fac viata mai ...frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ieri a fost o zi minunata!!! doamne ce fetita mare am si cuminte si dragastoasa!! nu imi vine a crede ca este a mea


mada, sa aveti un party de vis!! asteptam pozicile luni!!!!!!!!!


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Cum sa nu fii mandra???Mult succes la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish
[
catank felicitari pentru titlul de doctor, acum mi-am amintit, am vrut sa te felicit ieri dar nu am apucat

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Multumesc!

Ai dreptate cu vremea, frig, frig, frig... eu abia astept sa alerg in livada, sa tavalesc iarba, sa aiba tata-socru ce bodogani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA


Pt ca azi e Sf Teodora ca poftesc la praji si suculet

Sa-mi traiasca fetita cu numele- o cheama Teodora dar noi ii spunem Teea
si pt:
Anna Teodora de Deea!!!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


La multi ani!!!!!!!!!!!!! Primim, primim...am asa o pofta de dulce...de o saptamana le-am dat pas, oare cat mai rezist?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

catank- iti sau si eu un sfat. la fel zic ca fetele sa dai fructele pe la 10 si fara cereale/biscuiti( asta initial pana isis face programul nou) apoi pe la 11.30 o bagi la nani si cand se trez ii dai supica- asta vine pe la 14.30 nu?
progranul Ioanei de seala imi pare ff aglomerat cu papa din 2 in 2 ore...normal ca nu mananca cu placere. Si atentie- fructele si iaurtul sunt gustari si nu e musai sa manance cat mananca la pranz!



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Multumesc mami!Asa am facut, fructele la 10 in ciuda faptului ca s-a trezit la 8 si a papat titi, la 11.45 am reusit sa o adorm....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am scos fata afara ca nu vroia sa doarma...si acum a adormit... ma duc sa dau cu mopul si sa calc.Va pup!
Miki ai pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy, te invidiezAm si eu o grmada de cumparaturi de facut, ...multeeeeeeeeeeeeee
Sa nu cheltui toti banii da, ca nu am iesit din criza

miki, uite reteta originala de la hapiness...(poate o mai doresc si alte fete)pe PM nu o pot trimite.

''Eu fac des un tort foarte usor, in loc de blat folosesc piscoturi, mai ales cand sunt in lipsa de timp.
Tortul iese foarte bun si se mananca pana la ultima feliuta. Daca nu vrei cu piscoturi, poti face blat de pandispan.
Asadar piscoturi iar crema o fac din 300 gr unt nesarat, 300 gr zahar farin, 3 oua si 100 gr de cacao.
Amestec zaharul cu untul plus galbenusurile, separat fac o bezea tare din albusuri, le incorporez si la sfarsit amestec cu cacaoa.
Intr- un vas pun lapte caldut amestecat cu 2 esente de rom si in el inmoi piscoturile, la modul scufundat piscotul si scos imediat,ca el este ca un buret si imediat absoarbe laptele.
Si pui un strat de piscot, un strat crema, unul piscot unul crema si la sfarsit un strat piscot si crema.
Am luat piscoturi din Kaufland, de la firma Katy, sunt la raionul de bomboane de iocolata, praline.
A iesit excelent, s- a mancat tot, sa mai fi fost.
Deasupra, daca vrei sa il ornezi frumos, au cei de la Dr Otker glazura de ciocolata care trebuie pusa doar in apa fierbinte si cand s- a lichefiat o torni pe tort.''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

am scos fata afara ca nu vroia sa doarma...si acum a adormit... ma duc sa dau cu mopul si sa calc.Va pup!
Miki ai pm!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mult spor!Bine ca nu te duci sa mai robotesti ceva la blendar, aveam emotii...

Mergi la inceput