Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna dimi, fete dragi

am ajuns in sfarsit acasa, dupa mari peripetii, sosele blocate catre Buzau, innoptat la frate-miu la brasov ca nu puteam veni acasa...

Mariuca se simte bine, i-am facut si eu 7 zile aerosoli, in ultimele 2-3 zile doar o sedinta/zi. mai stranuta cu muci uneori si are nas curgator dar macar poate respira ok.

eu sunt racita cobza in continuare, muci cat casa si tuse. port masca sa nu raceasca iar mandra dar cred ca port degeaba, cumnatul meu (care e medic) mi-a spus ca am racit de la ea.

frig mai e, nu as mai iesi din casa decat sub amenintare de bomba.

o sa pun si pozici cand o sa prind ceva timp. nci nu am citit din urma.
va pup pe toate si mi-a fost dor de voi

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui simmo

ziua buna! si noi pe-aici...

Citat:
citat din mesajul lui broome

Ma tot tin sa va intreb, la bebelusii vostri le creste parul?? Al meu tot 1mm lungime are de cand s-a nascut... Jade tu ziceai ca si T e chel? Cand incepe sa le creasca parul? sau nu e regula si e la fel ca si cu dintii, unii la 3 altii la 9 luni?:D

si ai mei au fost cheliosi pana tarziu, spre 10-12 luni; depinde de gene, eu asa cred




cred ca daca ar depinde de gene , ar fi avut parul pana la brau
noi suntem parosi rauu de tot
eu ma plang ca am prea mult pe peste tot

_


de T 5+





atunci... nu stiu ce sa zic! ma dau batuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

mikka, spune-mi te rog, aerosolii i-ai facut doar cu ser?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Lali, al mare mananca ciocolata ziua? Eu am identificat la Sofica problema asta cu trezitul in urlete si in general cu trezitul noaptea daca mananca dulce/ciocolata (ca nu numai la cioco face asa). Deci ar putea fi legat de ceva de peste zi (alimentatie sau altceva).

In alta ordine de idei, eu m'am trezit plingind pana cred la liceu, asa ca, imi pare rau dar mai sunt unii si asa. Din ce imi aduc aminte, de frica (de lectii, ascultat, lucrari etc) erau legate de scoala.

Doarme singur sau cu voi?

Ca si asta e o problema, nu ca doarme cu voi, dar la un moment dat, la noi treaba asta a venit pe la 3 ani si jumatate, Sofia si'a scos somnul de peste zi ceea ce a dus la o culcare la ea in camera la ora 9 si jumatate, daca ne tinem de program ei ii merge foarte bine, somn linistit de aproape 12 ore, daca nu ne tinem tot asa se manifesta, agitatie si nervozitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

bine ai revenit, mikka

aoleu stam cheioja pana la 1 an? eu vreau fetita cu codite



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

cand va aud ca va tundeti copiii mor de ciuda

poate ar trebui sa mai si tac ,ca in curand o sa fiu acuzata nu numai ca s plangacioasa ci si invidioasa :)))

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

Jade, voi faceti vaccinul de 4 luni?


mikka, bine ati venit acasica Dumnezeule ce este la voi la Buzau.Cred ca la voi a nins cel mai rau.

Fetelor eu sunt o mama denaturata.Anastasia a adormit la ora 19 aseara.Apoi s-a trezitpe al 20,30 si iar a adormit pana la ora 12, i-am dat iar sa pape si la 4, 30 s-a trezit d etot.Si da-i foiala si da-i foiala.Eu muream de somn si pana la urma am luat-o cu mine in pat si tot nu avea stare dar a adormit.Cand s-a trezit la 7 avea kk pana la gat.Si eu denaturata ce sunt nu mi-a dat in gand sa o controlez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

O briosa proaspata homemade cu crema de branza si limete , o cafea fierbinte si o cutiuta muzicala la pachet de la noi :)

Mai fetelor, pe bune ca zic si eu ca Roxi( By the way - Bine ai venit!) - fiti mai Zen...ce v-ati luat asa de fata asta? Voua sa nu va zica omu' numai ce va place ?...ca altfel gata...zbarleala de arici? La mine puteti sa sariti la beregata, ca nu-s prea sensibiloasa si suport...daca ma irita...dau IGNORE, ca deh suntem pe-un forum public, unde a tunat si ne-a adunat 67 de femei instabile hormonal, in perioada de adaptare la stari de fapt noi, care alapteaza, sunt nedormite uneori, iritate alteori...INSA ATENTIE!!! priviti partea frumoasa a vietii voastre de acum NU VA MAI INTALNITI CU EA!!! si te loveste un dor...eu realizez acum cand vreau sa o dragalesc pe Ana care are 7 ani si e aproape cat mine, si nu mai pot sa o ridic prea usor in brate Spuneti ce va doare, ca doar de aceea suntem aici...insa nu va suparati asa rapid...pe bune ca e primul topic de mamici la care postez (din cele3 frecventate), la care lucrurile devin virulente dintr-o data, cum apare vreo replica incomoda

Maria - zic si eu ca fetele - mergi la medic! Fa un sumar de urina sa vezi PH-ul . Eu la eritemul grav am procedat asa: spalat dupa fiecare pipi, dat cu violet de gentiana cu un bat de urechi, uscat cu foenul, peste pusa crema de la Avent Pediatril si o data la 2 schimbari pus si un strat de Nistatin unguent. Noua ne-a trecut in 2-3 zile. Am incercat si un alt scutec mai bumbacos. Sanatate multa!
Noi folosim crema de galbenele de la Transvital si sunt f multumita de ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach da , vaccinul de 4 luni
sunt in urma

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

natalia, eu chiar am fost zen dupa prima ei postare. la a doua in acelasi stil am fost acida. si oricum nu pastrez vreo pica. asa ca pace pe pamant. make love, not war
cui ma supara i-o dau pe fii-mea o zi si se potoleste :P

Mergi la inceput