Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

aha, merci, nu stiam :) pai o sa-i dau suzeta sau biberon. san no chance. mai nou iar tipa cand vede tzatzi de parca-l vede pe dracu. noaptea si dimineata suge fara maraieli. dar pe ziua....
deci e posibil sa ma puna sa-l gust? serios?
eu ma gandeam sa-i dau un biberon sotului cu vreo suta, unul bonei si unul mie :D
sau s-o hranesc in masina inainte sa intram si sa ma mulg dupa check in in toaleta ca sa mai am un biberon in avion.
oricum ar fi, o sa fie cu cantec.
ca sa-i dau un biberon inainte de a face check in-ul trebe sa manance inainte de a pleca din valcea. daca o iau proaspat mancata in scoica mi-e c-o sa-mi verse/sughite tot drumul.
eh, m-oi descurca eu cumva.
dar daca aveti sugestii, feel free :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Mikka nici nu am apucat sa iti spun cat de tare ma bucur ca ati ajuns in sfarsit acasa, in siguranta. Raceala sper eu sa treaca repede. Chiar ma gandeam zilele astea la voi, uitandu-ma la stiri. Ce a fost pana acum, dar ce se anunta din seara asta iar.... V-ati facut provizii , pentru cazul in care Doamne fereste , ramaneti izolati??? Sincer, sunt numai cu gandul la voi...

Mariana am tot vrut sa zic, dar nush dc nu am apucat , ca tare m-am mirat cand ai spus ca Anto are atatea kg. Un barosan.... Sa creasca mare si sanatos, ca frumos eeee..

Sei e super mei-tei-ul. Sa il folositi sanatoase.Dar de ce nu a vrut Ele sa se uite la aparat?...

May parca incep sa simt in rand cu tine emotiile plecarii. Ati rezolvat cu casa? Este asa cum va doriti?

Kora , Lali

[b]Nati multumesc pentru reteta.

Elly fix la asta m-am gandit si eu. Ca vazusem pozele atunci cand v-ati mutat si chiar ii spuneam sotului ca ce fain e, dar parca e un pic prea izolat de lume. Are avantaje ca e liniste, dar si dezavantaje cum e acum cu vremurile astea....ca va limiteaza...
Btw....invitatia la o bucatica dulce e doar pentru Andreea? ( glumeesccc)

Se simte ca iar suntem numai noi doi acasa, fara tati , da?:))))
Io nu mai razbesc cu calcatul si spalatul.... si colac peste pupaza Razvan este tare plangacios. Nush cum s-a intamplat si cand, dar l-am pus 2 minute in balansoar pana am fugit la toaleta si cand m-am intors plangea atat de tare de m-am speriat...Am crezut prima data, ca plange pentru ca s-a vazut singur, dar cand l-am luat in brate sa-l consolez , am vazut ca are in partea stanga a capusorului ditamai cucuiul si cand l-am atins acolo iar a inceput sa planga rau...saracutul..

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Sei, ca detinatoare de chicco multiway il declar mai ok decat pe cel mic. Criteriul? Peste 1 an copii nostri imbracati gros nu vor mai incapea in ala micu... sau, ma rog, vor incapea dar vor avea putina libertate de miscare. Pai cand e frig e important sa se miste.


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Multumesc ..i-am facut testul.. e ok sta comod, mi-i se pare insa ca nu are suspensii si scutura mai tare, insa Ela nu are probleme cu "leganatul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ziua buna!
Va multumesc tare mult pt gandurile bune la adresa surorii. Am vorbit la telefon cu ea si parea ok. Doctorii au zis ca a decurs bine operatia. Din pacate nu pot sa fiu langa ea, ca e tareee departe
Mai intru...

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Sei, ca detinatoare de chicco multiway il declar mai ok decat pe cel mic. Criteriul? Peste 1 an copiii nostri imbracati gros nu vor mai incapea in ala micu... sau, ma rog, vor incapea dar vor avea putina libertate de miscare. Pai cand e frig e important sa se miste.




Multumesc ..i-am facut testul.. e ok sta comod, mi-i se pare insa ca nu are suspensii si scutura mai tare, insa Ela nu are probleme cu "leganatul"

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)


Da, asta e un minus + faptul ca manerul nu e reversibil. Restul e perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Ziua buna!
Va multumesc tare mult pt gandurile bune la adresa surorii. Am vorbit la telefon cu ea si parea ok. Doctorii au zis ca a decurs bine operatia. Din pacate nu pot sa fiu langa ea, ca e tareee departe
Mai intru...

de si



Sper sa primesti numai vesti bune de acum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Ionela "Mama, ata piimanta. Bagi tia, vum-vum-vum, ute tia, chiiieeeee! " ce copil istet. sa-l io tot de destept.. Ce frumos povestesti.. ca de obicei.

Btw....felicitari pentru primul speech live!

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

210xy si eu am fumat si in sarcina si acum dupa, vorba ta tigarea e calmantul meu... imi place sa fumez alea 5 minute ala o tigare ma incarc cu forte proastepe si ma pot maimutarii in fata fetitei iar hahah:)

Sei i legatura cu caruciorul si eu votez pentru multiway... chiar daca e cu un kg mai greu si stii de ce? gandeste-te ca fetita ta e la categoria mai maricica cel putina cum nu se stie ucm va fii la 2 ani... nu va mai avea loc si iar vei cauta alt carut...(de cand am scris eu mesajul pana l-am trimis(terminat de recuperat) vad ca deja ai decis pe asta

In legatura cu podoaba capilara chelioasa la greu dar is noi suntem inc ategoria parosi asa ca nu imi fac griji.. insa sotul ma intreaba zilnic cand ii creste parul? sa ii facem si ei codite:))))si sa arate mai a fetita:))))(de parca apas eu pe un buton si ii creste parul hahaha)pe alocuri s-amai indesit un pic ca si-l tocise pe parti acum vom vedea... sper la un an sa aiba sai ea o codita mica acolo haha

apoi cu faza ca helena a pus filmulete cu petru public e fix treaba ei... e alegerea ei... probabil nici nu si-a dat seama sau nu conta pentru ea...nu era treaba noastra sa dam poze care ii apartin chiar daca sunt pe un grup si avem toate acces la ele(asta e parerea mea nu dati cu rosii)


Eu astazi i-am dat putin mar copt de test:))) asa s-a strambat si si-a facut greata:))0 nici gura nu o deschidea tinea buzele tuguiate:))) deci vom incepe cu legumele si asta mai asteptam un picut:) mai are cam 2 sapt si un pic si face 6 luni ufff....

in rest mai nimic nou:) revin pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Ispravele piticei: http://burchiu.ro/kate-rina-burchiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Noi am luat-o cu ruptul, coafor, cina de san valentin, ikea...toate cu pruncii dupa noi fac parte din decor!!

Eu nu stiu daca-i coincidenta sau ba, dar de vreo saptamana, de cand am schimbat biberonul(chicco) fata mea n-a mai avut nici o criza, nici un gaz nici o besinuca. sa fie coincidenta¿¿ si precizez ca mai nou bagam zilnic lp, chiar si 2 pe zi.

hellena ce frumoasa esti!! ma baga-n boala ochii tai! si cred ca petru are ceva si de la tine

inutsa sanatate multa si putere surioarei tale

may daca pana acum n-a gustat lp eu n-as face experienta asta in avion fa-o cu zi doua inainte...e mai usor sa iei prafuri cu tine decat likide in avion. cate ore v-or fi de zbor¿ o hranesti inainte de check in, si eventual putin ceiut la decolare. cand am zburat cu Dani acu 3 ani, aveam la mine o cutie de lapte praf gata preparat de 1L si nu s-au legat de el+borcanas de mancare;depinde de cine dai...

cu vomatul in scoica, la inceput si noi am patit...si acum ghici! in scoica mananca cel mai bine, in brate mananca pe jumatate cat mananca in scoica, nu stiu de ce!! noaptea si dimineata devreme mananca ok la mine-n brate, ca si Bea la san, dar ziua e alta poveste!

sei mie-mi place liteway sa purtati sanatoase mei-taiu!

lali imi aduc aminte ca si Dani se trezea urland efectiv si ma simteam f neputincioasa. si mai rau faceam cand cedam nervos. pana la urma nu stiu ce-a fost, dar s-a dres pe baza de imbratisari si susurari si muuulta multa dragoste.

21oxy stii de ce, nu¿ nicotina trece in lm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu mi-am montat intr-un sfarsit oglinda la baie. Bad choice.....cand am vazut cata mi-s i-am zis lui huzband sa o scoata

deci ..azi sunt deprimata..[emoticon care isi taie venele]

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput