Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

May, sling am eu de dat. Il poate lua prietena ta sa ti'l aduca? E de la poarta'ma. Ti'l spal io tu uita'te pe filme pe youtube sa stii sa'l atasezi. Lapte praf (de ex aptamil) ia intr'un recipient (poate fi si urocultor) eu as lua in doua, 2 bibe curate si apa cumparata dupa ce treci de control. Eu asa am facut cu Sofia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

May, eu ii dau Nan1.
Cat despre marsupiu din acela am avut si eu la Iannis, l-am folosit de vreo 3 ori. Asa cum ziceai si tu, ptr cat timp ai tu nevoie e ok, nu are sens sa dai bani pe un sling daca nu-l vei folosi.
Zic eu.


Citat:
citat din mesajul lui May3

merci roxy.
cred ca raman la marsupiu. pana la urma imi trebuie doar la aeroport pana intru in avion si apoi cand ies pana la masina. deci nu e mult timp. vreo ora-doua inainte si una dupa ce cobor. daca o face scandal rau o tin in brate, asta este.
eu nu stiu cum sa fac cu papica....
va trebui sa ma mulg de 1-2 ori de cand plec din valcea.
ma gandesc ca o data o rezolv in masina in parcare la aeroport si a doua ori in vreo toaleta dupa check in, ori in toaleta in avion. o sa fie tare nashpa
sa vad si cu papica pentru asta mica. ca nu te lasa cu lichide decat 100 ml de persoana. complicat rau. cred ca imi iau si o cutie cu lapte praf cu mine sa am in cazul in care nu reusesc sa ma mulg.
nici nu stiu de care sa iau.
fetele pe lapte praf care ar fi ok la 5 luni jumate?
ma doare capul numai cand ma gandesc la calatoria asta

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Gata , m-am hotarat ..cum se incalzeste un pic ma duc sa fac miscare:

http://coreco-iasi.ro/2011/01/13/zumba/

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Oana, si eu sunt mare fan Zumba. Insa trebuie sa mergi des ca sa inveti coregrafiile. Eu ii am antrenori pe Adriela si pe Petrisor de la Dansez pt tine. Petrisor e f dedicat si eu ma bucur de fiecare data cand ne tine el ora.

Hayat Anto este si greu si lung. In ultima luna a luat 700 g , a juns la 8 400g, iar in lungime are 69 cm. Am trecut la hainute de 6-8 luni. Multumim pt urari!

Am vazut ca dimineata fetele nu se mai saturau de dulciuri. Si eu , de cand alaptez, sunt dependenta de zahar.
Acum coc o placinta cu branza dulce si stafide!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci pt raspunsuri.

dbunny, 3 ore jumate de zbor, dar se mai adauga stgatul prin aeroport, plus drumul valcea-otopeni.

ooka, merci frumos dar mi-e rusine sa accept. dar poate mi-l vinzi la pret redus de care e mai exact? e pe site la ei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Dbunnytermina ca ma faci sa rau de tot! Nici cu ai tai ochi nu mi-e rusine, si mai ales ce silueta ai!
Mc fetelor de complimente insa nu e chiar asa, voi sunteti niste dragute!

Laliiiii, contul meu de pe you tube este PUBLIC, deci....nu am de ce si/sau ce sa ascund! Nu dau poze persoanelor necunoscute din principiu, si mai ales unei anume persoane, intr-adevar, insa asta nu inseamna ca de acum incolo nu mai postez pe you tube si implicit aici, filmulete cu Petru! Ma bate gandu' sa fac un fimulet sexi cu mine sa-l postez, cu dedicatie :))))))))))))))))))))))

ps: nu-i nici o provocare, zau! insa nu am sa-mi trag obloanele la casa doar pt ca "un curios" se uita de la 3 strazi departare cu binoclu! Sa se uite, el isi ocupa pretiosul timp asa, iar eu, distrandu-ma cu Petru.
In loc de apostrofare si tragere de urechi mai bine zi-mi daca ti-a placut cum rade Petrica?

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 210xy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

21oxy stii de ce, nuż nicotina trece in lm


Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Stiu de nicotina ca trece in lm si am avut retineri primele zile, mai ales ca mi s-a spus ca fumatul scade cantitatea laptelui si normal calitatea...dar vazand eu ca am un copil fara colici si care se dezvolta normal, iar lapte am din abundenta am uitat sa ma mai ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nicotina face mai mult rau decat colici, dar e treaba voastra. stiu cat de greu e sa nu fumezi. eu am un an jumate de cand nu mai fumez si tot ma mai surprind gandindu-ma la o tigara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Inutsa, sanatate surioarei :)

Racheel au fost socrii si am fost cam ocupata, dar sunt prin zona.
Multumesc de intrebare

Sei, pt mei tai

Alex, sa imi dai modelul de masina pls

Ooka, a venit maia, dar tb sa imi iau cantar k sa o rehidratez.
felicitari pt paine, abia astept si eu.

Eu pe fuga am scris cu picea in brate.
multumim pt raspunsuri pt masina de spalat vase
am facut ieri eco sold si a fost ok
am fost azi la carefour cu pitica in manduca... se uita ca la muzeu si apoi a adormit






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui abmariana

Oana, si eu sunt mare fan Zumba. Insa trebuie sa mergi des ca sa inveti coregrafiile. Eu ii am antrenori pe Adriela si pe Petrisor de la Dansez pt tine. Petrisor e f dedicat si eu ma bucur de fiecare data cand ne tine el ora.

Mamica de baietel minunat, Anton Daniel (7.9.11)


Am gasit o sala unde se face cursul de 2 ori pe saptamana> si exact asa as vrea si eu sa merg 2x saptamana. Deci cred ca o sa imi vina relativ usor mai ales ca imi si place sa dansez la nebunie. acuma tre sa astept pana incep diversificarea ca sa ramana Eca cu tati si sa ii dea una alta daca ii e foame. Eu cu mulsul nu sunt prietena deloc si nici Eca cu biberonul.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput