Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

rach da , vaccinul de 4 luni
sunt in urma

_


de T 5+





nici noi nu l-am fact inca. Poate sapt viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador


inutsa n au fost bune chiftelele cu sos ?


Ba da, au fost de-li-cioa-se!!!

Sorry , nu sunt in apele mele, sora e in operatie. Revin cand o sa fiu ok

de si




Tinem pumnii surioarei! de ce se opereaza?
Curaj!, si eu am trecut prin una si a fost bine dupa!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Oana, e mai greu cu curajul in cazul de fata. Are cancer la san, i-au descoperit o alta tumoare si i-l scot de tot, apoi fac reconstructie. Veselie mare, ce mai

de si




imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci.
arata bine slingul asta:
http://www.poarta-ma.ro/Sling-reglabil-Magnolie_p_10.html
e ceea ce mi-ar trebui?
de ce mi-e frica mie e sa nu dau banii degeaba si sa nu stea deloc.
marsupiul il primesc moca.
Ionela, cred ca plateau un bilet in plus ca sa-i lase in scoica.
in avion o sa stea in brate, imi dau o centura speciala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 210xy spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

intrebare

fetelor, imi va da o prietena un marsupiu.
asta mai exact:
http://chicco.ro/product--marsupiu-go--1547.html
si vreau sa stiu daca e ok.
eu vreau sa-l folosesc in aeroport. carucioarul e prea mare si nu incape in portbagaj laolalta cu geamantanele, asa ca trimit pachet inainte cu carutul, patutul, leagan etc.
si vreau sa folosesc marsupiul asta pana ajung acasa. si ma gandeam s-o pun cu fata la lume ca scrie ca de la 4 luni poti pune asa.
e ok?
ea va avea 5 luni jumate cand plecam.


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Eu am marsupiu exact ca acesta si sunt multumita de el. Miruna mai sta in el si prin casa, ca sa am mainile libere, si e tare incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Helena pai ce faci mami? Vine un anume individ si cere poze,noi ne facem leoaice si nu aratam nimic si tu ce faci? Pui filmulete publice direct aici ? Sincer,mie mi se pare provocare ,dar e treaba ta cum si ce faci. .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


subscriu !


mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci roxy.
cred ca raman la marsupiu. pana la urma imi trebuie doar la aeroport pana intru in avion si apoi cand ies pana la masina. deci nu e mult timp. vreo ora-doua inainte si una dupa ce cobor. daca o face scandal rau o tin in brate, asta este.
eu nu stiu cum sa fac cu papica....
va trebui sa ma mulg de 1-2 ori de cand plec din valcea.
ma gandesc ca o data o rezolv in masina in parcare la aeroport si a doua ori in vreo toaleta dupa check in, ori in toaleta in avion. o sa fie tare nashpa
sa vad si cu papica pentru asta mica. ca nu te lasa cu lichide decat 100 ml de persoana. complicat rau. cred ca imi iau si o cutie cu lapte praf cu mine sa am in cazul in care nu reusesc sa ma mulg.
nici nu stiu de care sa iau.
fetele pe lapte praf care ar fi ok la 5 luni jumate?
ma doare capul numai cand ma gandesc la calatoria asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Paul a invatat sa topaie de aici : http://www.youtube.com/watch?v=lYsPGUaa6Mc&feature=related ... Si eu ascult melodia asta mult de ceva timp ca a cautat-o o zi intreaga grasul meu dupa o noapte de stat la usa unui club si despartit scandalagii... a gasit-o dupa ceva timp de cautari ca nu stia cum se numeste ,si dupa ce a gasit-o nu se maisatura sa o asculte...


Kora pupici lui Iannis. M-ai socat putin cu diversificarea lui Dimitris,dar mi-am revenit. Normal ca ne intalnim,si abea astept sa gasim un loc unde sa faca frappe asa cum ne intarati tu aici de cateva luni.

Sei ,o fi mai colorat,a durat mai mult,dar e mai frumos mai. Eu pe al meu il desfac ca nu imi place ceva,il fac din nou tot pe alap entru ca imi plac calutii,nu vreau sa ii pierd. Apropos de caluti,pe un alt topic de pe forum cineva a scris despre cu termenul de "caluteala". Mi-a placut rau,si de atunci il folosesc. Pot spune ca am stranit ceva zambete cu el .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


ce nu iti place? eu l-am facut cam lat intre picioare, ieri insa am incercat sa il mai ingustez, inca nu l-am reincercat...

caluteala .. de mult nu am calutit

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)


Sei, ce mai astepti, treci la caluteala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

intrebare

fetelor, imi va da o prietena un marsupiu.
asta mai exact:
http://chicco.ro/product--marsupiu-go--1547.html
si vreau sa stiu daca e ok.
eu vreau sa-l folosesc in aeroport. carucioarul e prea mare si nu incape in portbagaj laolalta cu geamantanele, asa ca trimit pachet inainte cu carutul, patutul, leagan etc.
si vreau sa folosesc marsupiul asta pana ajung acasa. si ma gandeam s-o pun cu fata la lume ca scrie ca de la 4 luni poti pune asa.
e ok?
ea va avea 5 luni jumate cand plecam.


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


nu stiu :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

oau, cat am scris eu...si doar o zi am lipsit.

Am fost la socrelul, este tare rau si mi-e tare mla de el. Astazi a fost si preotul nostru pe la el.

Baietii mei dorm de la 12:30 si sunt tare frumosi impreuna.

Gata...semne de trezire...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

May, ala e sling ok. Tu alegi ce crezi
Despre laptic.... hm... amuzant e ca stiu mamici care au fost puse sa guste lapticul ca sa demonstreze ca e lapte. Eu spun sa le zici ca e laptic si ca-l pot gusta ei... glumesc.
Nu stiu daca stii, dar eu ma bag in seama ( asa cum imi sta in fire). La decolare/aterizare e bine ca fata sa suga( san, suzeta, biberon). Cand se infunda urechile de la diferenta de altitudine si presiune ei nu stiu sa inghita... etc... si unii se aleg cu dureri de urechi nasoale. Daca reusesti sa-i dai de treaba cu inghititul scapati fara dureri sigur ( nu e obligatoriu sa-i doara urechile pe toti cei care nu inghit la urcare/coborare... doar pe unii)

Mergi la inceput