Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

LA MULTI ANI !!!
MARC
ALEXANDRA GABRIELA
ILINCA THEODORA
LA MULTI ANI !!!


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 20s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multi ani Marc, Alexanandra, Ilinca!

Maimu felicitari pt caruciorul albastru.

Shopinguiala s-a amanat pe maine din tzaspe motive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu sunt foarte impotriva 'corectiilor' aplicate copilului. Si zic asta din punctul meu de vedere, care am fost traumatizata de palmele pe care le-am primit in copilarie. Orice kkt faceam, cat de mic, maica-mea ma altoia. Si de obicei imi luam o palme dupa ceafa, nici macar la fund unde durea mai putin. Rabdarea nu a fost niciodata punctul ei forte desi eu am fost un copil cuminte, dar neindemanatic. De cate ori scapam ceva pe jos sau varsam ceva si faceam mizerie, jap-jap, de cate ori faceam galagie cand ma jucam singura in camera mea in timp ce ea dormea in dormitor, jap-jap. Ajunsesem de rasul lumii, cand eram in public si cineva de langa mine ridica mana sau facea o miscare brusca eu ma feream. Deja copii o faceau special ca sa se amuze. Ma rog, asa a fost sa fie, acum imi doresc, insa sa fi invatat ceva din asta si sa nu produc asemenea traume copilului meu.
Irinuka si eu am reusit sa schimb in vocabularul soacr-mii 'te bate mama' cu 'te cearta mama'. O mai las un pic si apoi ma ocup sa o scot si pe asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Raluka nu te supara pe mine ca iti zic, dar ti-ai fortat norocul. Eu zic ca e mult prea frig pentru a scoate copilul afara, la -15 - -20 grade, fara fular. Eu, ca adult, m-am ales cu o super durere de gat urmata acum de o tuse care ma tine treaza noaptea din cauza aerului rece de afara. Si aveam fular la gat dar nu mi-l trasesem peste gura. Mi se lipeau narile cand respiram, de frig.
Si eu mi-am 'luat-o' in toamna cand, in septembrie eu scoteam copilul afara in body cu maneca scurta iar prietena cu care ma plimbam isi imbraca copilul cu hanorac si geaca. Ii tot ziceam sa il lase sa se caleasca, ca il imbraca prea gros, iar ea imi zicea ca nu vrea sa isi reproseze nimic daca ii raceste copilul. Care a fost urmarea? De atunci pana in prezent Razvan a racit de 4-5 ori, David nici o singura data. Asa ca am inceput sa il imbrac. Stiu, un copil nu seamana cu altul, imunitatea e diferita, dar cum a zis si ea, macar nu imi mai pot reprosa nimic (ca am facut-o).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Am ajuns si eu de la munca si nu am putut sa nu intru sa zic si eu La multi ani dragi copilasi:


LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:


buna si de la mine
nu v am uitat, numa ca nu mi merge laptopul si al meu sot de chinuie de 3 zile sa mi l faca, poate o fi gata in seara asta

asa ca
LA MULTI ANI EDUARD ANDREI!
LA MULTI ANI SONIA DIANA!
LA MULTI ANI ANA ELENA!
LA MULTI ANI KEVINUT!
LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!


sa cresteti mari si sanatosi

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!
LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MIMO - sa stii ca si mie mi-a iesit quinoa cam amara, chiar ieri am facut. E un pachet nou. Trebuia probabil tinuta in apa, eu ieri nu am mai avut timp sa o tin. Si in plus am pus putina apa si am dat la foc mare, tot din graba. Cred ca secretul e sa fie tinuta in apa, sa fie fiarta la foc mic si in mai multa apa decat cat scrie acolo pe pachet. Trebuie sa iasa moale asa, sa crape bobul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

doloress cum se gateste nebunia aia, ca vad ca e la moda

wudy sarumana mult pt vitamine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

LA MULTI ANI EDUARD ANDREI!
LA MULTI ANI SONIA DIANA!
LA MULTI ANI ANA ELENA!
LA MULTI ANI KEVINUT!
LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!

Scz pt ieri ca nu am intrat sa felicit buburuzele de ziua lor, dar niciodata nu-i prea tarziu, nu?

Mergi la inceput