Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Aaaa! Si inca ceva din capitolul trecut: Andri noi am facut Priorix la recomandarea pediatrului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Doloress, frumos clipul si ABSOLUT MINUNATA povestea voastra ! Am plans p-aci toata ziua, in reprize, dupa cum reuseam sa citesc. Si simt si nevoia sa-ti multumesc.

Cum prepari quinoa? Eu am facut un risotto cu quinoa si n-am fost inacantata. Desi am clatit quinoa inainte s-o pun la fiert mi-a iesit un pic amaruie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Madalina, succes la cumparat carut! Si eu am un 3 in 1 de la Safety 1st si ma gandesc ca o sa trebuiasca sa-l vand peste maxim un an cand o sa incep serv si o sa se plimbe bunicii cu prichindelul si clar o sa-mi para rau. L-as pastra pt cazul in care va venit si minunea2, dar nu prea am unde sa-l tin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

simis si eu ma enervez la maxim cand vad ca eu fac tot posibilul sa imi controlez orice fel de iesire, de ton ridicat si altii ridica tonul la Maia. in cazul meu e vorba de socru, am avut o cearta urat pe subiectul asta, cu amenintari ca nu o s-o mai vada niciodata daca nu e capabil sa se controleze. nici nu vreau sa ma gandesc ce ar iesi daca cineva ar indrazni sa o "corecteze" fizic cu o palma sau o tragere de mot.persoana aia nu cred ca scapa intreaga din mainile mele. in acelasi timp si eu am avut ceva probleme cu mama mea, care e o fire mai rece, si cand i-am lasat-o in grija si am plecat pe undeva sunt sigura ca i-a ignorat plansetele "de rasfat si corconeala". numai ca am stat de vorba, i-am explicat ce simt si ce vreau si cred ca suntem pe drumul cel bun. stand si in aceeasi casa intr-un fel a fost mai usor sa modelez lucrurile din punctul asta de vedere.

andutza mami! e greu sa te desparti de puiul mic si drag. incearca totusi sa te bucuri de team-building,mai ales ca stiu ca iti si doreai sa participi la el. gandeste-te ca e o perioada numai buna sa vi se faca dor una de alta si sa va dragaliti si iubiti mult cand te intorci.

madalina spor la shoppinguit maine! sa luati un carut numai bun!

maia e tot cu febra, cam din 5 in 5 ore ne mai trage cate un 40...azi a fost extrem de cuminte, nu a avut aproape deloc chef de joaca. toata ziua a venit sa ne iubeasca si sa stea la noi in brate facuta mica mica la piept. mai si adormea cateva minute, se mai alinta, ne mai pupam un pic, iar incepea sa scanceasca...numai de gatul nostru a stat...si are niste ochi galesi asa, se vede pe fata ei ca nu ii e bine....a fost o zi extrem de lunga...sper macar noaptea asta sa doarma cat de cat si ea si eu...
va . noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Draga Dolores,
Incep sa-ti spun ca te stiu de la subiectul cu dibetul de sarcina si ca te-am urmarit toata sarcina sa vad cum evoluezi si cum e bb si in clipa cand s-a nascut Kevin am fost asa fericita si pt tine si ca aveam o sperantza in plus ca fetitza mea va fi bine.Si eu stiu cum e sa pleci cu bratzele goale, din nefericire eu am ramas cu ele goale timp de trei ani, pana a aparut fluturasul meu. Am citit povestea ta si am plans, ca m-am regasit in multe din situatii. Sa-ti traiasca copilasii si pt toate buburuzele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

LA MULTI ANI SONIA!!!
LA MULTI ANI KEVIN!!!
LA MULTI ANI ANA!!!
LA MULTI ANI EDUARD!!!


Eram restanta cu cititul, ieri n-am intrat si cand vad cate pagini...
Azi (adica ieri, pe 10) am fost la echo, si am aflat ca surpriza kinder este baietel. Deci mami happy, tati a oftat toata ziua, sper sa-i treaca. Deocamdata m-a innebunit cum o sa faca el diferente intre copii, cum L va fi preferata lui.. Sper sa-i treaca si asta..
Am executat si poze cu burtoi (ca tot am terminat sapt 20), care e mai mare decat la L, o sa postez pe FB. Sunt zombie, ma duc la somn.
Ma bucur ca scrieti muuuuuult!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 17s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Multumim tuturor de urari si de aprecieri!

MAIMUTICA - felicitari pentru maimutel, ai sa vezi tu cum o sa fie tati topit ca o sa aiba cu cine juca un fotbal. Al meu voia fetita, fetita, inainte de Patrick, dupa aceea zicea, OK, e bun si baiat. Dupa Patrick a zis ca nici nu concepe sa-i fac fetita, tot baiat sa-i fac si-al doilea. Si uite ca m-am conformat.


LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:


LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ALEXANDRA GABRIELA!
LA MULTI ANI ILINCA THEODORA!


sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii mereu!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:



LA MULTI ANI MARC,ALEXANDRA SI ILINCA!



Sa cresteti mari,frumosi si sanatosi!


Rox,felicitari pt baietel!sarcina usoara in continuare!tati sigur va fi fericit cand il va tine in brate!

Madalina,spor la cautat carut!

O zi frumoasa sa avem! la mamici si buburuze!

Mergi la inceput