Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Sa va povestesc cum stam noi cu procedurile de culcare.
Intai il asteptam pe tati sa vina de la serviciu (19 30). Apoi incepe programul de "cascadorii" pt cca 30 min, las baietii sa interactioneze.
La 20 00, seara de seara, intram la baita. Pe cap il spal o data la 3-4 zile.
Apoi fecem masaj cu crema de la Sanosan, pun f putina( atat cat sa-mi alunece mie mainile).Facem si putina gimnastica, apoi il imbrcam.
Suge 5-7 min,apoi il pun in sacul de dormit in patutul lui, aprind lampa de veghe, sting lumina, inchid usa. Se mai joaca cateva min si pe la 20 30-20 35 doarme dus.
Apoi se trezeste pt refill la 2 si la 5 dim.
Pe la 7 30- 8 00 ma intampina cu un zambet larg, pregatit sa inceapa o zi plina de aventuri.

Am un baietel cuminte,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Am uitat sa va spun ca in timpul zilei are 3 reprize de somn. Prima de la 10 la 12, cateodata chiar 12 30( profit si eu si fug la sport), a doua de la 14 30 -15 30, a treia de la 18 00-18 30.
Doarme 3,5 -4 ore in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatzaaa

Nanna, eu azi o sa ii dau para,sa vedem cum se comporta,asa imi pare rau ca nu am apuicat sa pun un filmulet cu el cand papa, ce mai canta, marul pt el a fost vis pana acum, sa vedem para, mi-e teama sa nu dea in diaree...fetelor, eu nu am gasit dovleac in piata:(, Sei, ce bune ideea cu gutuia, la asta nu ma gandisem,ca e fruct de sezon de la noi, o sa incderc, deci pana acum a papat 10 zile de mar, problema e ca si-a schimbat culoarea rau kkuta lui,e foarter verde inchis, de cand cu diversificarea

Eu ii fac baita tot asa, pe la 9 jumate

pooooooop

( sunt distrusa de somn in ultimul timp, nu mai situ cum sa fac, ne apuca seara pe mine si pe indi o vorba si ne tine pana pe la 2 noaptea, si eu dim ma trezesc la 9 cand ma trezeste ayu de fapt, si toata ziua sunt zoombie, nici in timpul zilei nu dorm)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata!

Andreea, noi baita o facem la 8.30 - 9 dar nu zilcic ci la 2 zile. Andrei iti seamana leit!

Rachel, uau la 9 doarme!!! Super!

Anca, sa va fie de bine cumparaturile! ai luat fbine scaunul si e super frumos! In legatura cu bicicleta eu sper s-o folosesi nu ca mine ca am un stepper si fac din cand in cand cu el (mai mult nu ) dar... ma consolez ca merg la sala (nici aici nu foate des )

Camady, e foarte frumoasa Eva! are niste ochisori draguti tare!

Ely, foarte frumoase pozele si torturile la fel! Tare simpatic Ron la faza cu bagatul in apa. Cat de mult a costat botezul! atata costa in Bucuresti?

Oana, Sei ma zapaciti cu carucioarele eu am crezut ca stiu ce vreau dar ati data atatea linkuri cu modele super, ati mai vb si de McLaren (care nu stiu ce pret are dar vad ca-i f laudat) incat ma gandesc sa ma mai uit si eu si la alte modele nu doar cele doua postate

Kora, Dimitris e un scump! L-am vazut in poza. si ce maricel pare!

Nana, sa-ti fie de bine fasolea batuta dar cel mai bine e sa nu ai mustrari de constiinta ca nu ai de ce

Hayat iti intorc si eu o mie de

Broome mi se pare de bun simt ce v-au zis la sesiune de informare. Eu cam asa vreau sa procedez cum zici tu acolo. Bine ca mai este pana atunci, mai devreme de 6 luni nu incepem.

Abmariana, ai un baietel foarte cumine! Programul vostru seamana cu al nostr doar ca noi nu adormim inatnte de 9.30-10. dar nu ma plang!

Noi ne trezim pe la 7.30 dimineata, ne jucam (mai mult cu tati) pedalam, certam jucariile etc. De la 10 la 11 somnic. urmatoarea repriza de somn e la pranz pe la 12.30 si aici dormim 2 ore si mai avem o repriza dupamasa pe la 6, aici doarme o ora. Baita pe la 8.30 -9 si apoi somnic! Nu in fiecare zi sunt la ore fixe reprizele de somn dar pe acolo .

Acum s-a trezit

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

O zi cu multi sarbatoriti!

La multi ani pentru:
Petru de Hellena
Nourah de Alayna
George Razvan de Irinush
Alexia Maria de Elena2706


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multe lunite George Razvan, Petru, Nourah si Alexia Maria!!!

Sa cresteti mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Azi noapte de ex, ne aduceam aminte despre Ayu..cum ne-a zis dr ca are un cm...si cum eram eu cu burtica...cat de frumos era, nici aucm nu imi vine sa cred ca Eu chiar am fost gravida pe bune...zicea indi aseara ca ..paote al doilea bebe nu o sa mai fie asa cuminte cas Ayu, paote o sa aiba colici, poate o sa planga..Ayu nu prea stie el bine inca s aplanga, copiii vostri tipa? astta mic, cand vrea sa se resfete, incepe sa tipe...dar nu plange,f ff rar plange,dar are as asun tipat care ma ingrijoreaza....

am vazut pozelel, doamne, dati-mi-i mie pe toti acasa....daca am face asa o poza mare d egrup cu toti strugurasii nostri, dar asa, pe bune, unul langa altul, nu trucata....ce vis ar fi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

zubi pai cin te pune sa stai de vb cu indi ¿ vezi daca te lasa copilu...risipesti timpu cu barbatii

gluma-i gluma, dar eu pe-al meu l-am cam abandonat dormim separat din cauza ca Dani se descopera mult, iar eu nu vreau sa fie trezit de Noa la masa de noapte ca el lucreaza f devreme, de la 4 dimineata

eu ma simt vinovata c-o scot pe Noa pe frigurile astea sa-l ducem pe Dani la gradi. dar si fata de dani m-am simtit f vinovata cand l-am tarat dupa mine la urgente noaptea la 3, cand Noa a facut otita. Greu e sa-ti imparti sufletul in 2, darmite in 3.
Bine a zis cine-a zis odata(aici) ca iubirea nu se imparte intre cei 2 copii ai tai, ci se inmulteste cu 2.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ancaaa mi ai luat scaunul pe care il vroiam eu
mai aveau ???
da , in magazin preturile sunt mai mici fata de site

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Neatsa, fetelor, siun frappe cu inghetata chiar daca-i asa frig afara il beau si ma gandesc la mare, la soare, la o taverna in care-mi beau frappe-ul va invit la scenariul asta

Oana,Sei,Klau-ditza, multam de raspunsuri. M-am cam resemnat si eu. Vb voastra, il vad in fund mai intai si apoi rostogolindu-se

Nu stiu ce a avut azi noapte, dar m-a capiat. S-a trezit la ora 2 plangand. Am incercat sa-l linistesc cu 'shhh-sjhhhh', cantandu-i , i-am dat suzi- a scuipat-o, am vrut sa-i dau apa -scandal, l-am dat cu calgel pe gingiuta-tot scandal, nu-l impaca nimic altceva decat sa-l tin in brate, sa-l legan si sa ma plimb. Sa nu care cumva sa ma opresc sau sa-l pun la el in patut ca incepeau urletele. Vreo 40min m-a tinut asa, dupa care eu am cedat nervos, ca urletele imi sfredeleau creierii, si l-a preluat sotul. L-a pus in carucior si pana la urma a adormit Dimitris.
La ora 5 aceeasi poveste!!!! Doar ca de data asta a tras un pic din bibele cu apa, dar cand a realizat ca e apa, urlete la greu!! I-am dat lapte, a papat si a adormit. Deci acum i-a fost foame.

O fi de la dintisori, cum zicea si Lali. Daca la Ianni nu am avut probleme din astea, ca el nu prea a fost recalcitrant cand i-au dat dintisorii, acum parca e blank total in capul meu!!!

Ma retrag ca s-a trezit 'seful'



mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput