Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

Mamaaaa cate aveam sa va zic....si-am uitat

Sei - eu tot pe a mea o tin cu caruciorul - unul sport cum e Hauck sau Chicco Lite Way si daca te ingrijoreaza iarna - o husa de iarna - genul asta http://www. magazinpentrucopii.ro/produse/accesorii-pentru-carucioare/saci-pentru-iarna/?Sac-iarna-Cosy-Toe-2-Way-rosu--181

Hayat - Uite aici retete de fondant :http://www.petitchef.ro/tags/retete/fondant-marshmallow Sper sa-ti iasa bine!

Despre diversificare din experienta mea:
-unui copil mancacios poti sa-i incepi diversificarea cu ce doresti...nu va refuza nimic :)
-Unuia mai putin mancacios eu ii voi incepe cu legume, deoarece gustul e mai putin asemanator laptelui de mama si sunt mai greu acceptate decat fructele, care sunt dulci.
-Mesele se inlocuiesc treptat si incet. Mie cred ca mi-a luat vreo 2 sapt sa inlocuiesc o masa si oricum i-am mai pastrat suptul ca "desert"
- recomandari de produse f utile pe care le-am folosit cu succes:
http://www. copiimagazin.ro/produs/lovi-by-canpol-recipient-din-silicon-multifunctional-120ml
http://www. lacopii.ro/castron-compartimentat-tommee-tippee.html

Bunny- si eu ii fac baie tot la 2 zile, dupa ce Anei din prea mult entuziasm i-am distrus echilibrul hidro-lipidic al pielii si i-am produs/agravat dermatita...

Sa va spun cum doarme Ilincuta de vreo 2-3 zile???Doarme dusa ...de la 21-7.30...nu-mi vine sa cred, si-mi explodeaza sanii, dar macar DORM

Oare cui mai voiam sa-i raspund???E clar...sunt varza la capitolul memorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

Despre diversificare din experienta mea:
-unui copil mancacios poti sa-i incepi diversificarea cu ce doresti...nu va refuza nimic :)



Subscriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

la odiseea iulie-august a aparut prima graviduta
haideti fetelor , care o sa fie prima dintre noi ?
care se baga
facem un top ?

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza la panz!

Scriu repede, pana nu vine copilul mare de la scoala.

Stie vreuna din voi ceva despre crema ABCDerma Perioral? Inez a facut in jurul gurii o iritatie din cauza salivei si a tot ce baga in gura ( jucatii, bavetita, mana, paturica etc) si dr ne-a recomandat aceasta crema, am dat-o insa mi se pare ca i s-a agravat. Inainte o mai dadusem cu alte creme si parca ameliorau, fara sa dispara, e drept, insa cu aceasta crema e parca mai rau. Vad ca e speciala pt iritatiile bebelusului din jurul guritei, dar nu inteleg de ce asa urat i s-a facut pielicica.

revin, s-a trezit Inez.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

la odiseea iulie-august a aparut prima graviduta
haideti fetelor , care o sa fie prima dintre noi ?
care se baga
facem un top ?



hihi dupa 4 luni de zile, maine ajung si eu la coafor...tu crezi ca de prunci imi ardeż



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Gata, am invatat-o pe fiica-mea sa se rostogoleasca!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Eu sigur nu ca nu ma mai tin nervii si ptr al3lea copil


Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

la odiseea iulie-august a aparut prima graviduta
haideti fetelor , care o sa fie prima dintre noi ?
care se baga
facem un top ?

_


de T 5+





mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Pinky, multumim Cat despre sala, cand mai ajungem si noi? Ca ne-am facut abonamentul ala si din 6 luni in 2 luni jumate am fost abia de 6 ori. Sa-mi fie rusine

Referitor la costul botezului, depinde de biserica. La biserica de langa, unde l-am botezat pe Dimitris, nu ne-au luat nici un ban. Ei nu percep nici o taxa nici ptr botez, nici ptr cununii, nici ptr inmormantari. Cand au vrut nasii sa dea bani preotul nu i-a primit, le-a spus ca daca vor sa-i puna in cutia milei. Si asta a fost tot.

Si eu vroiam sa mai zic ceva, dar nu mai stiu ce si cui Sunt cu mintea franjuri de la nesomn.
Ia sa incerc sa fac nani ca Dimitris tocmai a adormit si poate vreo ora ma lasa si pe mine sa fiu linistita.



mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Jade spunea o mamica din Bucuresti ca a cumparat Polly cu 325 ron dintr-o librarie no name k aveau reduceri... vrei sa intreb pe unde e?

Camady cu tipatul pateam si noi, dar mai nou ne place masajul..
Dar cand incep sa o imbrac e tragedie intotdeauna.

Elly, super pozele. Baiat cu atitudine, ce vrei?
Povestesti super haios

RAcheel, ne jucam, mancam , mai tragem cate un pui de somn. EU spun 12, k ea poate adormi la 9 dar ma tot solicita pt tzitzi (se mai trezeste), si atunci eu consider somn cand nu mai tb sa stau la dispozitia ei.
Ai noroc, a mea nu sta asa sa se joace decat foarte putin in rest "i love to entertain her ["D}"

Alayna multumesc!!! La multe lunite Nourasului !!!
Legat de intrebarile de ieri asa face si Maia. Alayna, iti faci treburile cand doarme. Pai cum vrei sa cunoasta, dak nu cerceteaza. Asa e si la noi :)Eu am noroc de Manduca.

Mersic May
May asa si noi, mai nou merge adormit leganata pe picioare. Daca nu vrea sa stea pune o mana pe ea, cantai sau zornaiei o jucarie. La noi a functionat.

Multumim Kora

Oana, i know the feeling. Azi primesti detergentul

Mariana, cam acelasi program avem si noi... pana la somn, k noi mai asteptam vreo 4h. Sotul tot vine pe la 7.30 si facem baita la 8 :)

FEtele ma gandesc si eu sa ii fac la doua zile... in ziua in care nu ii faceti baie, doar ii schimbati hainutele si gata? sau faceti vreo toaleta ceva?

Oana felicitari pentru Katiusha :)

Kora, mai rar asa preoti? La noi ne-a cerut si noua o taxa fixa si nasilor cat vor ei :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ma uitam si eu la odiseea de martie aprilie si am vazut-o pe magddalena care a fost si la noi la odisee (cu sarcina pierduta). O sa fie mamica acus!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput