Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Kora nici fica mea nu se intoarce. nici spate burta nici invers. nu vrea si pace! In schimb sta intr o rana ,sprijinita in cot, sa se ridice in fund. incep sa crd ca o sa o vad intai in fund si apoi rostogolindu se..

may, a mea doarme prost si ziua si noaptea

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Racheel, Razvan e mare fotbalist .De acolo e cupa si medaliile.
Kora i-am dat si asa mancarea cum spui tu si o tine in gura pret de cateva secunde si apoi o scuipa din gura


camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am intrat pe calculator ca sa continui ce voiam sa mai zic:

-vad ca numa noi suntem precaute cu coloana bebeilor ...zilele trecute m-am intalnit cu o amica care mi-a zis ca de la 4 luni isi pune copilul in scaunel de masa. Si sta asa intr-o rana ca nu poate drept. da sta.. Din prima zi l-a scos afara in ham ...din ala , stiti voi..si pediatrul i-a zis ca nu e nimic. coloana lui e suficient de dezvoltata. Si bb are 8 kile la 5 luni deci nu e tocmai usurel ceea ce presupune un efort mai mare pt coloana lui.

La fel ...cred ca sunt singura printre amicele mele care a decis sa schimbe cosmeticele din magazin cu ceva cat mai natural. Cand le zic cu ce dau fata se uita crucis si imi raspund taios: "eu spal cu ariel si nu il schimb ca ne merge bine" sau "sensibilizezi copilul, trebuie obisnuit". Ok ..daca eu am vrut sa fiu draguta sa iti dau un pont de detergent bio sau cosmetice bio asta nu inseamna ca te oblig sa si cumperi..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

KORA..eu nici macar nu ii dau un gramaj, doar o lingurita , doua.. si nu astept sa intoarca capul.. ci i arat ca nu mai este si gata..

Elena mea e puturoasa.. de pe burta pe spate ne-am intors acu 1,5 luni, de atunci pauza.. de pe spate pe burta abia sapt asta( 5 luni si 1 sapt) s-a reintors de cateva ori , insa nu o fascineaza , nu e ca alti copii sa exerseze intoarcerile odata ce vede ca ii iese.. s-a intors si gata , se intoarce cand are ea chef, daca incerc sao duc eu pe burta se impinge in picioare si maini si se arunca rapid pe spate.. In schimb a inceput sa-i placa sa stea pe burta..
Eu zic ca si Dimitris se va intoarce cand va avea chef.. oricum mai aveti timp, nici 5 luni nu aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAy.. ti-am zis noi ca ai soacra de aur! cand intra iar in program ?

Anca.. sa va fie de bine promotia de la chicco.. dupa 2 zile ce am luat scaunul la 540 s-a facut 480

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Sunt singura care nu-i face baie zilnic¿¿ eu ii fac tot la 2 zile.

Baia o facem pe la 9. la 1o doarme dusa(mai nou trebe plimbata in carut ca sa adoarma) se trezeste apoi pe la 3,dar nu face galagie,papa ragaie si nani; si apoi pe la 8, deci vad ca-s intre norocoase. daca din vreo intamplare e treaza si papa pe la 11 atunci doarme pana la 6

Ziua avem 3-4 reprize de somn. una de-o ora dimineata, si una de-o ora sau maxim 2 dupamasa pe la 5. celalalte 2 is mici de maxim 3o min.

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)

Si noi tot la 2 zile facem baita ..noi mai nou o facem la 8.30 , ca la 9.30 sa visam deja..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Elly.. mai nou fac tort cu mascarpone si nuci caramelizatee... durereee, o sa fug sa vad poze imediat




ok. acum vreau reteta, da?


mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



o sa scriu reteta in weekend, ca am de gand sa-l refac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

la aproape 5 luni nici noi nu ne intoarcem (inca), dar nu imi fac griji...
piticul meu de la 20-21 doarme dus pana pe la 3-4 dim. Papa si apoi iar somn. Imi aduc aminte de primele 2 luni cand eram innebunita. Rupta de oboseala. Stateam in pat, imi imaginam ca l-am alaptat, l-am pus la somn si totul e ok. Dar in cateva minute imi dadeam seama ca a fost doar imaginatia mea. Cosmar a fost pentru ca nu am avut niciun ajutor. Acum ma simt... cool !!! Chiar daca ziua nu prea doarme.


It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

HAyat.. cata caldura si intelepciune emani prin mesajele tale.. de asta te iubesc ... ca eu sunt opusul..
Nici eu nu inteleg de unde acest dor, insa pur si simplu asa simt desi nu ne cunoastem, nu ne-am vazut, nu am vb f multe.. simt ca as putea zice multe si tu sa ma intelegi..
Prieteniile adevarate nu necesita telefon sau intalniri dese, c prietena mea cea mai buna ( suntem prietene de 20 de ani), ne vedem de 2 ori pe an, vb la tel o data la doua luni, insa mereu am sentimentul ca nu am vazut-o de ieri, ne continuam povestile din acelasi punct, si stiu ca ea la 3 noaptea s-ar trezi sa vina la mine de oriunde ar fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bromme.. multumesc de sugestie, insa nu cred ca-l gasesc in Romania []
Haide mai des pe la noi.. si povesteste-ne de voi.. chiar daca nu recuperezi totul

Mergi la inceput