Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mariasophia2 funduletzul mic si rosu.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

ooka,la fiecare spalare pun biarbonat,iar eu fructe si legume crude nu mai mananc de cand am nascut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am inceput sa l pregatesc pe T pt diversificare
i am dat sa se joace cu o lingurita si de dimineata sta numai cu ea in gura :)))

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

mariasophia2 funduletzul mic si rosu.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Jade, tipa era din Baia Mare, sorry




nu i problema , merci oricum

totusi e posibil sa nu fi fost polly 2 in 1
din cate stiu eu , mai este un polly care e ceva mai ieftin

_


de T 5+





era reducere (50%) de la 650 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Nick-ul surioarei e nu_mai_stiu (o cheama Andreea )

De 2 zile Noura vrea numai in brate si sta asa cuminte cu capul pe umar,nici nu clipeste cand o pun jos iar cu scandal .
Ce sa fac s-o dezvat????


Oana ,tare Eca a privit-o fata mea si s-a intors ea de pe-o perna ,eram in sufragerie si am gasit-o cu fata in jois plangand ,avea mainile prinse aiurea sub ea , daca-o pun pe loc plat nu vrea deloc sa se intoarca



Multumim pt urari si multe lunite lui Petru si George !




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






NIMIC . O tii in brate pana nu mai vrea,pana ii trece aceasta perioada de atasare,nu mai stiu cum o numeau fetele de la odiseea lui Paul. O sa tot aiba perioade de astea cand plange tare dupa unul dintre voi,dar mai mult dupa tine .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

sa stii Alayna ca si a mea cam la fel e de cateva zile. ea nu punea niciodata capul pe umarul meu cand o tineam in brate, acum mereu se cuibareste si e maraita rau, cum o las jos, cum se maraie. o fi o perioada cum zice Lali.

Roxana, n-o sa fiu atat de dura ca Jade :D, dar sincer m-a deranjat postul tau. asta e forumul. ne mai plangem, ne mai zicem bucuriile, depinde de stare de cat esti de obosita. de copil, ca al meu chiar e dificil, nah. asta este, cu asta defilam, mai clachez si eu. imi pare rau ca esti singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

am inceput sa l pregatesc pe T pt diversificare
i am dat sa se joace cu o lingurita si de dimineata sta numai cu ea in gura :)))

_


de T 5+





Jade, si eu ii dau lingurita sa se joace cu ea si cand o baga in gura se stramba toata
Am pus-o





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

maria incearca sa schimbi si marca scutecului. multi copii se irita de la anumite texturi.

lui piki ii merge excelent cu bephanten. il dau la fiecare schimbare de scutec si n-am avut probleme decat o singura data in sapt 2.
acum i-am facut eu cremutza din dorinta de a-l da cu ceva 100% natural, nu pt ca nu as fi multumita de crema.

urmatorul pas este sa comand ingrediente pentru samponel.

imi aduc aminte ca la annelies am avut probleme mari de vreo 3 ori dupa ce am inceput diversificarea. e normal pt ca si kk devine mai acid. atunci o tineam mult in fundul gol ca era carne vie aproape. un episod tinea cel mult o sapt si apoi era ca noua.

e greu in situatia ta. poate sa mai incerci si o crema naturala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci pinkysor.
mai rau e ca soacra-mea a zis abia dupa o luna de dureri ca o doare rau piciorul. timp in care ea cara caruciorul pana jos, cadita de baie si alte activitati ca sa ma fereasca pe mine ca-s operata :( ca sa vedeti ce soacra am
si cand am aflat ca o doare, imediat am preluat eu activitatile astea, dar ce rau or fi facut pe parcursul lunii respective....
si a mai durat aproape o luna sa o conving sa mearga la un dr sa vada ce are. si uite asa am aflat de hernia de disc si mai are is inceput de coxartroza.


Mergi la inceput