Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Kora si Clara mea e puturoshika si nici vorba de rostogolit. Se intoarce intr-o parte cand vede ca vine papaceal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

oana sa stii ca bine
am obs ca se umple mai repede decat pampers , deocamdata vad ca am consumat cu unul in plus/zi decat inainte
dar per total este ok , imi plac

maria , zubi nu este insarcinata
dar si eu tot asta am inteles la prima citire

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

am venit sa ma laud!!!!

i-am facut cremutza de scutec lui piki!!!
nu stiu daca se considera reclama dar eu o zic. am folosit reteta de la elemental. si ingredientele tot de acolo.
e super tare!!! are o textura foarte misto!
sunt fan cremutze facute acasa

maria am citit postul tau despre iritatia fetei. nu are cum sa fie normal.
o dai cu crema de fiecare data dupa ce o speli la funduletz? ce creme ai folosit?



mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)




fissan de toate tipurile,pastaa hoffman,canesten,nidoflor,bephanthene,halicar,violet de gentiana,ulei de masline,mustela...si nu mai stiu...o dau cu crema dar o mai las si asa fara ca sa respire pielea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Hai ma fetelor, pai cum am scris eu oare sa intelegeti voi asa? o fi vreun semn asta

Nu mai situ cine zicea,si imi pare rau, ca aniverseaza 10 ani de casat si ce idei avem noi..mi-am adus io aminte una......care nu trebuie pus ain aplciatie , bieninteles, exact cand am sarbatorti un an, am fost la tusdn, si i-am zis aleia ca eu vreau o schimbare radicala,si mi-a tusn unbreton d'ala de un cm...si stramb bieninteles,si chai rnu imi statea bine, aratam ca cinteza, si i-am dat intalnire lui indi in oras, si vai,ce incatata ami eram io, d;abia asteptams a ma vada,si cvand m-a vazut, soc na....apopi facusem io rezervare la rest unde am facut nunta, am mancat niste clatite cu ciociolata mi-aduc aminte, si ne-a recunoscut patronul de acolo....


alte aniversari nu prea mai imi aduc aminte,ca iod e obicei eram cu surprizele..dar uneori surpizele erau prea mari

dar uite ca vine ziua indragostitlor mai fetele....mie nu mi-a palcut niciodata ideea asta,dar noi sarbatorim de fapt pe 14 febr ziua cand a venit el in Romania prima data sa ma vada..tre sa imi vina in cap iar o surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, ma bucur! Cert e ca nu s asa pline de chimicale cum e pampersul...deci in final e o afacere una, zic eu.

eu oricum o schimbam des pt ca are curul sensibil si se roseste repede. deci consum tot atatea scutece indiferent de marca.

mi au intrat banii! Maine ma duc sa i sparg!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mariasophia2 imi pare ffff rau ca aveti probleme, noi nu ne-am confruntat cu asa ceva si chiar nu stiu ce sfat sa iti dau.Stiam ca e ok sa il speli cu apa si sa o lasi cat mai mult fara pampers sa se aeriseasca, dar daca zici caz deja faci asta.....
Incearca sa o lasi cu pampers poate la tine merge invers(sincer fara ironie).

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

aoleo, fetelor ma iertati pt felul in care am scris? mi-a fugit mana pe tastatura prea repede:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

anca,crede-ma ca am incercat toate metodele...azi i-am pus pt juma de ora papers si acu e ff rosie...o iau razna,eu nu am mai auzit de asa ceva...nu stiu ce sa mai fac...i-am dat si daktarin ca am zis ca e candida intestnala dar fara rezultat...offfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bine ai venit 210xy!
E fff draguta fetita ta.
Sa stii ca fetele sunt zen asa de obicei dar na mai clacheaza si ele.Si eu sunt singura acasa si nu ma pot plange, dar asta e pt ca am un bebe exemplar care nu mi-a creat niciodata probleme, dar daca ar avea si el zile in care ar plange non stop si nu as sti ce sa ii fac, in mod garantat zenul meu ar disparea, sa nu mai zicem daca ar fi bolnavior.Deci na fiecare cu realitatea proprie.
Ma bucur ca ai inceput cu bine diversificarea,si ca ai si un feedback pozitiv, noi mai avem vreo luna , dar ne pregatim si studiem cu mare atentie problema.
Te mai asteptam mai des pe la noi.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariasophia2

anca,crede-ma ca am incercat toate metodele...azi i-am pus pt juma de ora papers si acu e ff rosie...o iau razna,eu nu am mai auzit de asa ceva...nu stiu ce sa mai fac...i-am dat si daktarin ca am zis ca e candida intestnala dar fara rezultat...offfff

mami de maria sophia 28.10.2011

lumineaza-ne Doamne calea in tot ceea ce facem



salut

incearca sa o dai/speli cu apa cu bicarbonat, cam o lingura la o cana de apa iar tu sa mananci chestii neacide in caz ca o alaptezi. Bicarbonatul ajuta mult la iritatii.

Mergi la inceput