Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Elly, ti ai luat si instrumentar/conservanti & co de pe elemental?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariasophia2

fetelor va mai intreb iar, ai vostri bebei fac putin caca cand tusesc,stranuta sau plang? ca eu nu mai pottttt!o iau razna!o tin fara pampers,fara pantaloni fara nimic ca face mereu,se scapa cate putin si se iria cu orice as da-o.am incercat tot ce a fost posibil dar nimic.maine ma duc la pediatru sa vad ce zice,dar imi zice ca e normal,raspunsul pe care mi-l da mereu,ea din cauza asta se irita,si de 2 luni o tin asa cum am zis dar degeaba. o iau razna nu mai pot...

mami de maria sophia 28.10.2011

lumineaza-ne Doamne calea in tot ceea ce facem


Maria,calm mamico,o iei razna cu atatea chestii cu care te stresezi,zau! Eu nu stiu daca a mea se scapa la fiecare stranut/pipi/alt efort ,dar la fiecare scutec gasesc si urme de kk in el. Are dreptate Elly,va mai trebuie cate un copil sa deveniti mai zen,ca asa cu unul singur ajungeti la nebuni . Glumesc,sa nu te superi. Dar serios,cu atata stres din nimic pierzi momente care nu se mai intorc.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Voiamsa zic ceva...fuck...m am sclerozat rau de tot...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

am inceput sa l pregatesc pe T pt diversificare
i am dat sa se joace cu o lingurita si de dimineata sta numai cu ea in gura :)))

_


de T 5+




ce tare !
ma, mie sincer nu-mi vine sa-i dau nimic. nici n-am cumparat nimic in sensul asta. am blendere de toate felurile si mai imi trebuie un storcator de legume/fructe ca am unul vechi si mare si zgomotos de care n-am de gand sa ma ating decat cand il duc la gunoi.

app fetelor ... idei de storcator? vreau unul mic si silentios ca la cat o sa-l folosesc nu e cazul de mai mult. dupa faza de suc noi o sa trecem la smoothie. am unul profi si il folosim si noi, mai ales vara.

pana acum i-am dat de incercare strugure si portocala stoarse din mana mea. la strugure abia l-am tinut sa nu-l suga cu totul . portocala a scuipat-o

eu pe 24 ma duc la medic sa facem schema de diversificare. deci o sa aiba 5 luni atunci. pana acum nici apa nu i-am dat.
intre timp mi-a zis sa incep daca vreau cu suc de mere si apoi de morcov.

dar eu n-am storcator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

cine este elena2706 ?
eu nu mi aduc aminte sa fi postat vreodata fata asta...

_


de T 5+






pai care e faza?

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11




am vazut o in lista
si apoi am ramas surprinsa ca are si album facut , bine nu a mai postat din septembrie
eu habar n am cine este
nu mi spune nimic

_


de T 5+





A cerut insistent sa intre in grup dupa ce a indeplinit conditiile,si era suparata ca nu ii da nimeni accept . Tuerai proaspat nascuta sau internata in spital,Seidana intra mai mult dimineata si Ancaroro intra rar,asa ca nu prea avea cine sa ii dea accept . Si am trimis-o pe prima pagina sa citeasca conditiile . Daca nu a mai postat din septembrie,cu tot respectul eu propun stergerea din album. Totusi e mult timp de cand nu a mai scris nimic.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

cine este elena2706 ?
eu nu mi aduc aminte sa fi postat vreodata fata asta...

_


de T 5+






pai care e faza?

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11




am vazut o in lista
si apoi am ramas surprinsa ca are si album facut , bine nu a mai postat din septembrie
eu habar n am cine este
nu mi spune nimic

_


de T 5+





A cerut insistent sa intre in grup dupa ce a indeplinit conditiile,si era suparata ca nu ii da nimeni accept . Tuerai proaspat nascuta sau internata in spital,Seidana intra mai mult dimineata si Ancaroro intra rar,asa ca nu prea avea cine sa ii dea accept . Si am trimis-o pe prima pagina sa citeasca conditiile . Daca nu a mai postat din septembrie,cu tot respectul eu propun stergerea din album. Totusi e mult timp de cand nu a mai scris nimic.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


a , da ? tare asta , a indeplinit conditiile pana si a atins scopul
si eu sunt pt stergere , chiar nu ma simt confortabil sa mi studieze pozele cineva despre care nu stiu nimic

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Elly, ti ai luat si instrumentar/conservanti & co de pe elemental?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



instrumentar in parte. adica 1 pahar mai vreau sa iau unul cand incep retete medii sau de avansat ca o sa am nevoie. seringi mi-au trimis ei una si am si eu. cantar am eu. pipete am. ce vreau sa-mi iau data viitoare sunt lingurite dozatoare si mixerul acela mic. eu am numai mare. si pt omogenizare am vazut azi ca este nevoie si de mixer. la prima crema nu a fost nevoie.

iar ca si conservanti am luat doar vit E. nu e nevoie de altceva la cremele uleioase. si are si proprietati.
cand incep cremele pe baza de apa o sa iau conservantul din samburi de grapefruit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Faza asta cu pozele noastre si ale copiilor, cu povestile noastre pe aici deja ma cam pune pe ganduri. Prima oara cand a intrat omul de stiinta, acum cu cate una alta care zice ca vrea si ea, ca are bebe etc. Nu am nimic cu nimeni, dar am realizat ca poate intra oricine sa citeasca despre noi, poate chiar vreo cunostinta, vecina...chiar nu sunt paranoia, dar e putin creepy...zic io!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariasophia2

anca,crede-ma ca am incercat toate metodele...azi i-am pus pt juma de ora papers si acu e ff rosie...o iau razna,eu nu am mai auzit de asa ceva...nu stiu ce sa mai fac...i-am dat si daktarin ca am zis ca e candida intestnala dar fara rezultat...offfff

mami de maria sophia 28.10.2011

lumineaza-ne Doamne calea in tot ceea ce facem


Maria,dar la un dermatolog ai fost? Si eu tot fara gluma,uneori pediatrul si medicul de familie sunt depasiti de situatie,si sa se dea destept nu te trimite la altul mai bun , de teama sa nu il crezi mai prost .Mergi la un dermatolog ca asa afli cu siguranta ce este si tratezi cauza nu efectul.

Se vede ca eu recuperez si raspund nu ?

May,sanatate multa socrilor tai !

Fetelor , ma credeti ca tot timpul ma gandesc la cele care au probleme in familie ,si vorbesc cu sotul despre voi? Cine ma aude crede ca va cunosc personal pe toate.



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Elly pai i-ai dat sa guste,si baiat istet a refuzat portocala ca e acida. E micut inca.

Eu nu ii dau deloc suc ,o sa ii dau mai tarziu, la gustare probabil, sau ca lichid vara,suc proaspat cu apa plata,sa mai dilueze din zahar .

Poti trece direct la smothie,parerea mea. Eu pentru asta foloseam storcatorul la Paul,ca nu aveam robot . Curatam fructele sau legumele,le bagam la stors , apoi amestecam partile.

Nanna pe mine una nu ma intereseaza daca ma citeste vre-o vecina,ca doar nu barfesc pe nimeni,nu ma dau altfel decat sunt.

Pun o poza pe grup cu tortuletul epntru sotul emu .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput