Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

tortul arata super, cred ca e si gustos, dar nu m-am prins ce e , asta e sunt blonda rau.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

va pup ma duc sa bag in seama sotu ca deja e gelos

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Elly pai i-ai dat sa guste,si baiat istet a refuzat portocala ca e acida. E micut inca.

Eu nu ii dau deloc suc ,o sa ii dau mai tarziu, la gustare probabil, sau ca lichid vara,suc proaspat cu apa plata,sa mai dilueze din zahar .

Poti trece direct la smothie,parerea mea. Eu pentru asta foloseam storcatorul la Paul,ca nu aveam robot . Curatam fructele sau legumele,le bagam la stors , apoi amestecam partile.

Nanna pe mine una nu ma intereseaza daca ma citeste vre-o vecina,ca doar nu barfesc pe nimeni,nu ma dau altfel decat sunt.

Pun o poza pe grup cu tortuletul epntru sotul emu .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)



La multi ani! sotiorului tau Lali si urarea mea este sa ramana la fel de tanar si iubitor si mai ales, in putere sa aiba grija de voi. Pupici.


Va zic si eu Buna seara!

Azi am facut si io o nefacuta. Ca doar trebuia sa imi vina si mie randul nu?? Bine, ca prea mare tragedie nu-i..dar, nah...

AM vrut sa-l testez pe Razvan , sa-l vad cum reactioneaza daca va fi diversificat si i-am dat un strop(nu mai mult) de mar pasat...doar cat a dat cu limba si i-a simtit gustul. Instantaneu s-a strambat si si-a facut greata...Rezultatul? A vomat tot lapticul mancat cu 2 ore in urma.... Asa ca e clar!!!!!!! Eu una , nici ca mai incerc , mai astept sa mai treaca inca o luna.

Anca_Toma mi-a luat un pic pana am facut asocierea de nume... ..asa ca acum ..pot sa te si sa te . Multumim mult.

In legatura cu baia ...nici eu nu-i fac lui Razvan baita in fiecare zi, ci la 2 zile. Oricum, in fiecare dimineata dupa kk il spal de la brau in jos. Un rand de hainute nu le poarta mai mult de 1 zi si un pic...depinde si cat de curatel se pastreaza el. Ora de baie este in jur de 19:30-20:00...daca depasesc aceste ore, se intampla sa fie prea obosit si sa devina marait,,altfel...e tot un zambet si o bucurie. E placerea lui la baita si masaj...rade in hohote , cand simte un pic de aer rece ca ii gadila pielea.

Sei .

Jade


Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Elly pai i-ai dat sa guste,si baiat istet a refuzat portocala ca e acida. E micut inca.

Eu nu ii dau deloc suc ,o sa ii dau mai tarziu, la gustare probabil, sau ca lichid vara,suc proaspat cu apa plata,sa mai dilueze din zahar .

Poti trece direct la smothie,parerea mea. Eu pentru asta foloseam storcatorul la Paul,ca nu aveam robot . Curatam fructele sau legumele,le bagam la stors , apoi amestecam partile.

Nanna pe mine una nu ma intereseaza daca ma citeste vre-o vecina,ca doar nu barfesc pe nimeni,nu ma dau altfel decat sunt.

Pun o poza pe grup cu tortuletul epntru sotul emu .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)



Pe mine ma deranjeaza daca cineva stie lucruri personale despre mine pe care eu aleg sa vi le impartasesc voua si defapt le afla alte persoane despre care eu nu stiu nimic. Mi se pare o forma de voyorism
Cum ziceam, am realizat ca la asta ne expunem de curand, cand au intrat unul-altul sa isi dea cu parerea. Voi incerca sa ma obisnuiesc cu ideea

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Jade, tipa era din Baia Mare, sorry


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



nu i problema , merci oricum

totusi e posibil sa nu fi fost polly 2 in 1
din cate stiu eu , mai este un polly care e ceva mai ieftin

_


de T 5+





era reducere (50%) de la 650 ron


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



oo , a fost super afacere
pacat ca nu e din Buc


_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Anca e un tzatz imbracat dar sunt pozele nasoale.

Nanna pana la urma nu o sa iti mai pese.
Hayat mci frumos.Despre diversificare ce sa zic, poate inca nu e pregatit,sau nu e marul alimentul potrivit.

Marryan unde esti?



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Anca e un tzatz imbracat dar sunt pozele nasoale.

Nanna pana la urma nu o sa iti mai pese.
Hayat mci frumos.Despre diversificare ce sa zic, poate inca nu e pregatit,sau nu e marul alimentul potrivit.

Marryan unde esti?



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)



Si eu o strigam pe Marryann zilele trecute...

Va doresc noapte ;linistita!

Pupici!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

am venit sa ma laud!!!!

i-am facut cremutza de scutec lui piki!!!
nu stiu daca se considera reclama dar eu o zic. am folosit reteta de la elemental. si ingredientele tot de acolo.
e super tare!!! are o textura foarte misto!
sunt fan cremutze facute acasa

maria am citit postul tau despre iritatia fetei. nu are cum sa fie normal.
o dai cu crema de fiecare data dupa ce o speli la funduletz? ce creme ai folosit?



mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



Foarte frumos elly! Bravo! si eu tot de acolo imi iau si in sarcina am inceput sa-mi fac diferite amestecuri de uleiuri si unturi deocamdata (din astea mai usoare ). Nu am facut inca o crema.
Mi-am luat in schimb sa-mi fac rimel , la urm comanda o sa-mi iau si un recipient si sa vedem ce iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

am inceput sa l pregatesc pe T pt diversificare
i am dat sa se joace cu o lingurita si de dimineata sta numai cu ea in gura :)))

_


de T 5+





Jade, deci e pregatit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lali, chiar ma intrebam ce e acolo pe tort
Frumos tort! La multi ani pt sot!

Nici eu nu vreu sa-i dau sucuri deocamdata. Sper sa si reusesc!

Va pup si eu de noapte buna!

Mergi la inceput