Pufi de ian-feb 2010(63)-LMA Sebastian si Daniel!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu am luat pt imunitate ieri Imunorezistan si formula complexa nr. 17 care se da in combinatie cu 1... va zic rezultatele probabil dupa o luna de administrare...

am fost la doctora lui ieri si mi-a zis "sincer, nu stiu de la ce face febra..." plamani curati, urechi congestionate usor si doar un coltisor stanga, gat neiritat, doar o mucoasa din gat dar necolorata... si face febra 37.5-37.4 - 37.6... mai tuseste dar a expectoratie... imi pun sperante in imunizare...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





nu mai trebuie sa-i iasa ceva dintisori?

jiji n-a av nik prin vara si mi-a fc temp cateva zile...a aj si peste 39
a vb de un dinte care a iesit mai greu...sau masea nu mai stiu...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

tomaca te citeam si mi-am amintit ca azi a fost prima zi cand Kay mi-a zis Paaaa si mi-a facut cu maina cand a urcat cu ingrijitoarea scarile la gradi... prima data!!!

nici nu stiu cum sa reactionez ca era atat de mamos si nu ma puteam misca de acasa... si acum are si alte preferinte, alte interese... poate sa o prefere pe sora-sa sau pe taica-su pentru anumite activitati... nu mai sunt eu femeia totala din viata lui altfel spus nu mai sunt eu intregul lui Univers...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

ce subiect pasional pt femei e "raceala la pitici" sunt pline forumurile de "copilul meu a facut muci, febra, tuse si i-am dat aia, aia si aia"...

Dece, mami nu pange...n-o sa plangi cand ti se va intampla tie... o sa fii doar foarte mandra de puiul tau! ce mare s-a facut si ce independet s-a facut si ce omulet s-a facut! o sa fie bine!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

LA MULTI ANI ARYA MIRUNA!




LA MULTI ANI ROX_Y!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna!

Am si eu net!
Am recuperat in diagonala, asa ca raspund pe masura....
Stiu ca ati vb de alimente interzizse inca. Eu nu i-am dat inca vinete si varza si fasole deloc. Porc a mancat de vreo 2 ori dar cotlet sau muschi facut la cuptor si f bine degresat (i-a placut f tare, ca zicea ca este "nane mole, mami"; eu ii dau pasare de tara si este putin mai tare chiar daca o fierb bine, bine, lui i se pare cam tare). Ciuperci i-am dat dupa 1 an ca asa mi s-a spus; a reactionat bine, ii plac dar ii dau destul de rar si in general in ardei umplut ca am vazut ca nu le digere tocmai bine

De imunizare...am vrut sa ii dau si eu first defence dar am amanat pana cand il pregatesc de gradi, ca nu am avut probleme cu el pana acum. Am intrebat-o pe dr mea si de colostrum si mi-a zis ca se da la copii dupa si in timpul perioadelor de convalescenta, de tratament, etc ( parca Miremia zicea ceva). Pana acum i-am dat in perioadele cand era expus la virusi picaturi de vit C si oscilo. Nici nu am vrut sa ii dau f multe daca a facut fata bine si fara....

Tomaca, daca iti dau adresa mea de mail imi poti trimite si mie materialul despre dezv vorbirii?
Te invidiez pentru gradi. Imi place directoarea si mie personal nu mi se pare ca ar vrea sa promoveze diverse produse. Am mai salvat ceva materiale pe care le-ai mai postat tu aici.
Aaaa... mi-am adus aminte ca voiam sa iti mai zic ceva; si Alex cand vrea sa ma dragalesca ma musca dar fara sa stranga sau ma apuca de obraji si ma strange....si eu sunt cu el aproape tot timpul.
Ce-i drept si mie imi vine cateodata sa-l strang tare, tare in brate, dar ma abtin sa nu-l ranesc sau sa il sperii

Lorex, bafta! Tinem pumnii!

Ruxita, go for it! Daca asta este ce iti doresti. Eu nu mai am niciun chef de invatat.
Parerea mea este sa mai vezi si un alt dr pentru ca iti face de mult febra si nu este ok; organismul reactioneaza asa la ceva, trebuie sa insisti sa vezi de la ce este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Dece, Simply, Sorina, Loredana, Lalitica, Alexa, BF, Micki, Annaiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu nu prea stau mult pe forum ca am sotul acasa, intr-un mini concediu si atunci profit sa mai invat un picut cat sta el cu Ariana , sa mai petrecem timp impreuna.

Atlantique

Alexa sper sa gasesti un job potrivit si sa iesi din pasa asta cu butoiul cat mai repede

Ruxita sanatate lui Kay

Micki vin eu la intalnire cu gandul ca altfel nu am cum

O seara linistita sa aveti


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

danasor, miremia multumesc de raspuns si de incurajari....sper ca va fi bine pana la urma si nu o sa fiu eu aia "bitttttch" ca eu vrea si el nu vrea...dar ne rupe pe amandoi...si stiu ca o sa-i fie mai bine acasa in ro ingrijit de 6 persoane disponibile 24/7 decat de 2 pers super obosite si ciufute.inca nu am luat decizia...si noi stateam cate 3 luni la tara si nu am patit nimic....eu as lua-o ca pe o reincarcare de baterii inainte sa incepem casa


micky,atlantique,sorina,simply,dece

alexa iesi din butoi! sper ca esti ok in rest sa-ti treaca

lali wb! ma bucur sa mai aud de voi

tomaca....mama cate stii mai femeie!!!! baga -baga si aici... frumos post...de acord cu remedii naturiste...aveam si eu aia cu febra...ca infractoarea ma simt si eu de fiecare data cand ies din casa si el e treaz.Sa va fie de bine iesirea oricumam mai vrut sa zic ceva dar..neuronul obosit...

ruxita multa sanatate lui kay! si apuca-te de scoala daca poti...in viata poti pierde multe lucruri materiale ,vin si pleaca...scoala e singura pe care nu ti-o poate lua nimeni go for it!

plec la cumparaturi ...revin mai spre seara


edit lorex : bafta multa! tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

LA MULTI ANI ARYA MIRUNA!




LA MULTI ANI ROX_Y!



subscriu si eu cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

tata apicultor cu diploma...si eu stau cu propolisul in casa si nu stiu ce sa-i fac...ceva reteta? 1 ml la 2 lingurite de miere zicea...tomaca/ruxita parca? asa?....in stare bruta?


david dupa o raceala ...a ramas cu o tuse azi-vara...o luna mi-a tusit cu toate siropurile....i-am dat polen(bobo) si dupa 3 zile s-a lecuit...nu mai stiam de la cat se poate da....mierea de la 1 an...dar de polen...se poate da, doar daca nu e alergic...de propolis stiti ceva? acum ii dau o lingurita de polen la 2 zile...e mult?

Mergi la inceput