Pufi de ian-feb 2010(63)-LMA Sebastian si Daniel!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ei, da? De ce? O fi din cilcul marketing cum spunea BF?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





nu stiu, o fi din cilcul ala de nu tigari, nu menta, nu cafea, nu fluor... cand iei homeopate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Tomaca, am citit mesajul de la gradi a voastra.
Cum esti si tu in "industrie" si stii ce inseamna marketing si promovare si publicitate si toate astea.....la prima impresi tanti vrea sa isi vanda cremele la care are probabil comision.
Ma rog.

Dar, probabil are si ea copii...ce sa zic.

Da, eu i-am dar lui Dani First Defence, am auzit de la mai multi doctori, este prima data cand aud ca ar fi controversat. O fi. Dar copilul meu nu a mai racit serios de cand ii dau. Eu acum sunt cobza, stranut, muci, dureri de cap si toate cele, el doar tuseste nitel. Sotul stranuta si tuseste. El ia virusii, dar parca lupta altfel cu ei. Really, ma asteptam sa ii curga muci, sa faca febra mare....chiar trece mai usor peste raceli/virusi. A mai avut stare usor febrila, 37.1-37.4 pe frunte, dar pt cateva ore, apoi trece. Eu zic ca il ajuta si First Defence.

Propolisul este o idee buna, f buna. Voi incerca sa vad cum il pot administra.
Si eu am inceput sa ii dau vitamine. Am niste multivitamine sub forma de jeleuri, super haioase si acrisoare, as manca si eu din ele....
Pediatra mi-a zis 20 de zile pe luna de vitamine daca nu au calciu in ele si doar 15 zile pe luna daca au calciu.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


si eu am hotarat sa-i dau lui David First Defence. Am auzit numai de bine, ca sa zic asa...si pediatra mi-a spus ca e Ok. Sper sa aiba rezultate bune la David, si sa raceasca cat mai rar si sa faca forme cat mai usoare.

Eu i-am mai dat lui David catina sub forma de picaturi...acu nu stun decat vreo 2 saptamani asa ca nu stiu sa zic daca se vede ceva de la el, sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





da..pentru ca pastele de dinti obisnuite au menta si menta e contraindicata in tratamentele homeopate...anuleaza efectele...

ps: sunt prin zona...dar sunt in butoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





da..pentru ca pastele de dinti obisnuite au menta si menta e contraindicata in tratamentele homeopate...anuleaza efectele...

ps: sunt prin zona...dar sunt in butoi...

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem



Da, e o explicatie logica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





da..pentru ca pastele de dinti obisnuite au menta si menta e contraindicata in tratamentele homeopate...anuleaza efectele...

ps: sunt prin zona...dar sunt in butoi...

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem



da si alte contraindicatii

Tratamente cu preparate continānd menta sau camfor, ceaiuri medicinale (īn special ceai de menta); pasta de dinti mentolata, bomboane si guma de mestecat mentolata; cafea, cacao, ciocolata, (īn exces).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am trimis pe email un scan al unui articol "Copiii si animalele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Si daca tot fac spam (asta e rondul meu), am fost aseara la Circ du Soleil (s-au cum s-o scrie), si m-am simtit ca un infractor. Ca n-am mai vrut sa intru in casa, caci ma asteptam ca se pune Tudor pe plans. Am asteptat in masina sa vina sotul care mi-a spus la telefon "Stiam ca ai venit ca m-a luat de mana, a zis mama si m-a dus la usa. Cand ne-am uitat pe geam, parcasei".
Cu pacaleala a plecat si sotul, adica l-a dus bona in pod. Si de obicei la ta-su nu zice nimic. Adica nu mai zice nimic, ii zice pa-pa cand pleaca.
Am plecat amandoi cu parere de rau. Nu pot sa spun ca m-a dat pe spate spectacolul. Nu e rau, sunt acobati buni, dar nu e ceva ce nu s-a mai vazut.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





tomaca, sa stii ca si eu mai procedat asa...sau ii spuneam bonei sa-l tina pe david in camera ca sa-mi iau din casa ce vreau ca apoi sa plec din nou...e aiurea rau de tot, dar daca ma vede ca vin acasa si peste 5 minute nu mai sunt...e jale...la fel este si la noi dimineata cand plec la birou...cum intra bona pe usa, face stanga-nprejur si se agata de mine...deja a facut legatura ca vine bona si pleaca mama...chit ca dupa 2 minute se calmeaza si isi vede de treaba in continuare...in ultima vreme am noroc ca in majoritatea datilor inca mai doarme cand plec eu la birou....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

tomaca te citeam si mi-am amintit ca azi a fost prima zi cand Kay mi-a zis Paaaa si mi-a facut cu maina cand a urcat cu ingrijitoarea scarile la gradi... prima data!!!

nici nu stiu cum sa reactionez ca era atat de mamos si nu ma puteam misca de acasa... si acum are si alte preferinte, alte interese... poate sa o prefere pe sora-sa sau pe taica-su pentru anumite activitati... nu mai sunt eu femeia totala din viata lui altfel spus nu mai sunt eu intregul lui Univers...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





ai observat o evolutie la Kay de cand merge la gradi/ ma refere la facut pipi la olita, mancat singur, vorbit...Pentru asta l-as da pe david la gradinita si maine, dar pe de alta parte imi e groaza de bolile aferente gradinitei...noi o sa mai asteptam cu gradi pana va face david 3 ani si ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000


La Multi Ani, Arya Miruna!

Sa cresti mare si sanatoasa!


de altfel la multi ani frumosi, fericiti, sanatosi si voiosi tuturor pufilor...ca pe tare multi i-am scapat..




Multumiri Lali. Voi ce mai faceti?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





la noi nimic nou...multumim de intrebare....avem scurte perioade in care mananaca cat de cat bine...in rest...jale..rabdacol cat cuprinde...inca mai mancam blendiut aproape toata masa de pranz...tot cu pampers...suzeta la culcare...zice si el ceva cuvinte si 2 propozitii...astept bilantul de 2 ani..sa vecem cum o fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

hai ca eu azi recuperez...la noi la birou s-a stricat ceva la sistemul de incalzire si am ramas fara caldura, asa ca daca nu se rezolva ne facem cu o zi jumate libere...nici treaba multa nu am dupa cum se vede, ca doar sunt de serviciu pe forum

sa nu uit sa o felicit pe Ana pentru sarcina. Ana iti urez sarcina usoara si o bebelusa cu codita, sanatoasa si voioasa!

Mergi la inceput