Pufi de ian-feb 2010(63)-LMA Sebastian si Daniel!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Tomaca, Mire, BF...

Sunt prin zona, incerc sa recuperez cele trei zile cand am lucrat pentru birou de acasa, intr-un mare fel...aka.....cu spalat, calcat, curatenie, hranit, adormit, schimbat copil...timpul de lucru...stiti si voi cam ce devine...


Despre First Defence....
Eu am ales sa-i dau lui iris in deplina cunostinta de cauza...am citit fel si fel de pro's and con's, legate de stimularea cu ag coloidal a sistemului imunitar, cat si legate de argiria, boala datorata argintului coloidal administrat a la long, in concentratii prea mari. Am studiat concentratia de ag aflata in first defence, si am ales sa-i dau...si am facut o buna alegere se pare.

Cunosc si folosesc de mult timp (cam de 15ani) argintul coloidal....tati de iris chiar de mai mult timp...chiar isi prepara singur coloidul de argint....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

tomaca te citeam si mi-am amintit ca azi a fost prima zi cand Kay mi-a zis Paaaa si mi-a facut cu maina cand a urcat cu ingrijitoarea scarile la gradi... prima data!!!

nici nu stiu cum sa reactionez ca era atat de mamos si nu ma puteam misca de acasa... si acum are si alte preferinte, alte interese... poate sa o prefere pe sora-sa sau pe taica-su pentru anumite activitati... nu mai sunt eu femeia totala din viata lui altfel spus nu mai sunt eu intregul lui Univers...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu am luat pt imunitate ieri Imunorezistan si formula complexa nr. 17 care se da in combinatie cu 1... va zic rezultatele probabil dupa o luna de administrare...

am fost la doctora lui ieri si mi-a zis "sincer, nu stiu de la ce face febra..." plamani curati, urechi congestionate usor si doar un coltisor stanga, gat neiritat, doar o mucoasa din gat dar necolorata... si face febra 37.5-37.4 - 37.6... mai tuseste dar a expectoratie... imi pun sperante in imunizare...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





rectal e masurata temperatura asta? Ca daca da, nu e temperatura.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





nu rectal, ca nu mai permite rectalii... sub axila...

apropo, s-o sun pe educatoare, s-o intreb de temperatura... (ieri m-a sunat sa-mi zica ca a facut un 37.4 si sa ma intrebe daca sa-i dau sau nu nurofen si am zis categoric NU)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

La multi ani Arya Miruna!

Sa cresti mare, sanatoasa si mereu norocoasa!




Multumim de cinste mami!

Cumpara martisoare de suflet si vei ajuta un copil!
_

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)





subscriu cu drag!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:


La Multi Ani, Arya Miruna!

Sa cresti mare si sanatoasa!


de altfel la multi ani frumosi, fericiti, sanatosi si voiosi tuturor pufilor...ca pe tare multi i-am scapat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

din ciclul omu cat traieste invata, azi am aflat ca daca urmezi un trat homeopat, tre sa te speli pe dinti cu o pasta speciala, gen homeodent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ei, da? De ce? O fi din cilcul marketing cum spunea BF?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000


La Multi Ani, Arya Miruna!

Sa cresti mare si sanatoasa!


de altfel la multi ani frumosi, fericiti, sanatosi si voiosi tuturor pufilor...ca pe tare multi i-am scapat..

Lali de David luptatorul nostru


Multumiri Lali. Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

va aud de examene... cat am stat acasa, am pierdut mai multe oportunitati... aud pe fiecare din firma ca are examene de master si cursuri platite de firma... si eu ciuciu.... niste studii aprofundate amarate nici macar in domeniul meu...

si mi-a propus sefu un MBA si eu am refuzat (din falsa modestie ca stiu cat de scump e)... o sa cutez! ca mi-ati facut pofta de invatat...

lorex, bafta!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)




daca stii ca te ajuta in cariera, lasa bunul simt la o parte si fa cursul...daca seful tau ti-a propus acest curs inseamna ca si-a facut el niste calcule inainte si a constatat ca are din ce plati cursul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Nu ma dati disparuta. Am maine un examen si revin pe vineri.
Va imbratisez!



Bafta la examen. Sunt convinsa ca vei lua o nota buna.

Mergi la inceput