Pufi de ian-feb 2010(63)-LMA Sebastian si Daniel!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

LA MULTI ANI SEBI !!!

LA MULTI ANI DANIEL !!!

Sa fiti sanatosi, sa aveti viata lunga si frumoasa alaturi de cei ce va iubesc !



Mamica fericita de Mara si de David



subscriu si eu....ce m-as face fara fetele astea care au rabdare la ..bibilit?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:






La Multi Ani, Sebi!

La Multi Ani, Daniel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am vazut variantele de retete cu propolis si polen. Inca nu sunt pregatita sa le inghit, dat trebuie sa strang din nas si sa incerc sa le inteleg. Pe mine taie-ma, omoara-ma, transeaza-ma, fa-mi ce vrei, dar eu nu pot deschide gura si sa ingit asa ceva.
Miere & co avem si noi 100% naturala facuta in curte de cumnat, dar....mai folosim la cafea. Tudor s-a strambat.

Poate sa faca cineva un summary asa cu retetele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ruxi - sa-ti fie de bine cu vopsitul. EU nu ma mai bag la asa ceva. Mi-e lene. Nu m-ai m-am vopsit din 2003.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

... ca de obicei hop si eu la miezul noptii. Greu tare cu timpul asta... da' am vazut ca ati avut ceva de lucru. Nu stiu cand o sa ma pun la zi si eu... curand sper.



Noi am avut o tentativa esuata de trecere la pat obisnuit de 1 persoana. Mara se tot ruga de ceva timp de noi sa o lasam sa doarma in patul de sus, i-am luat o margine lunga de protectie si am incercat marea cu degetul... ea sus, Dav jos. Mi-am propus sa-l las si pe el sa se urce ori de cate ori vrea sus pt ca oricum cu cat ii explic/interzic mai mult, cu mai multa inversunare cauta sa ajunga acolo... ca-n vorba aia 'fructul oprit cel mai dorit'. Cat putea sa tina si entuziasmul asta? Ar fi trebuit sa se plictiseasca la un moment dat. Asa ca m-am inarmat cu rabdare si l-am urmarit toata ziua... aoleu aveam inima cat un purice la fiecare miscare mai brusca dar incercam sa par cat mai relaxata ca sa nu se prinda cat sunt stresata. Cum spuneam a fost o tentativa esuata pt ca n-a durat mai mult de 24h incercarea... am renuntat dupa ce l-a impins Mara de pe trepte si-a lovit cu gura de calorifer. S-a lasat cu urlete de ambele parti... Dav pt ca il durea buza si Mara pt ca am decis pe loc sa se intoarca in patul de jos si i-am blocat calea de acces spre patul de sus demontand-ui treptele. La cat de mult si-a dorit sa doarma acolo eu chiar am crezut ca o sa ma inteleg omeneste cu ea. A fost foarte schimbatoare azi... ba il indemna sa urce in patul ei sa se joace impreuna ba il respingea si nu-l mai vroia deloc... toata ziua asta am facut... Mara sa ai grija si de el sa nu cada de acolo( eram eu oricum cu ochii-n patru dar vroiam sa o implic si pe ea), sa nu-l impingi niciodata ca se poate lovi rau... am si avertizat-o de cateva ori ca daca nu inceteaza cu rautatile revine la patul de jos si uite ca intr-o clipa s-a intamplat. Si asa a plans si a suspinat... si eu pe langa ea ca si mi-e mi-a parut tare rau ca i-am rapit placerea asta. Ne-am tinut in brate pana a adormit, s-a dat si Dav jos din tzarcul lui si s-a asezat langa noi... o mangaia pe par mami, Mala moasa (frumoasa)... acum imi aduc aminte ca dupa 'accident' au inceput amandoi sa planga si dupa ce s-a potolit el din plans s-a dus la ea cu bratele deschise si cu cioculetzul intins sa o pupe Mala ata-ma (iarta-ma)... sa o impace si pe ea, de parca lucrurile stateau invers... el a impins-o si ea s-a lovit.
Mor pe mine cateodata cand gandesc cat o gaina. M-am imbatat ca fraiera cu apa rece crezand ca e suficient de mare incat sa o responsabilizez intr-o situatie atat de riscanta... adica eu n-am fost suficient de prudenta si am avut pretentie la ea. Bine ca nu a fost mai rau... i s-a umflat buza de la busitura, sper sa nu se fi lovit la dinti. Voi vedea maine.


Ma bag la un dus. Va pe toate. Noapte buna!

Mamica fericita de Mara si de David



Eu nu stiu cum de nu ai lesinat. Serios. E greu sa reactionezi cu calm si logica in astfel de situatii.
Din ciclul dragoste cu nabadai. Ei se cearta, ei se imapaca.
lui David.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna seara

N-am mai apucat sa va scriu de vreo 2 luni.......Dar de pe 28 decembrie am inceput serviciul....si nu mai stau cu puiul meu acasa sa facem ce vrem noi.Plecam la buni dimineata la 8 si ne revedem seara la 6.La inceput de ciuda sau de necaz...in primele zile ...refuza complet mancarea...Acum si-a revenit la copilul bun care era inainte...papa tot....si ma pupa intr-una ...si noaptea nu adoarme decat daca stam imbratisati

Gata il aud de jos....mama...mama....Nu vorbeste mare lucru....desi mai avem 2 saptamani si implinim 2 anisori....inafara de mama, tata, baie, arici, foci, cana....nu prea vrea...ai vostri pufusori vorbesc?

Deocamdata am scapat de raceli....iarna asta...ii dau cate 5 zile pe luna izoprinosine....si vad ca i-a priit....a tusit putin...dar atat...

revin mai tarziu ...mi-e dor de discutiile voastre

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete




WB ! Cum te mai simiti dupa operatie? E mai bine?
Bine ca si-a revenit Alexandru. E normal sa protesteze, e dreptul lui sa o vrea pe mama. Cat despre vorbit, nu sunteti singurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Sa va spun ce a facut puiul meu in seare acesta.
L-am bagat in cada sa il spal si am plecat sa ii duc hainele la masina de splat. Cand m-am intors, in cada plutea un ....kk
Daca am tot stat in casa zilele acestea, l-am pus f des la olita, i-am spus ca e baiat mare, ca nu mai trebuie sa faca in chilotei, etc...L-am pus apoi la wc si i-am zis ca facem pipi si kk acolo, ca ii dam drumul in apa...si copilul cred ca s-a conformat numai ca a gresit apa...Acum el poate a cerut saracul, dar daca eu nu eram langa el...
Oricum am ramas blocata si nu am stiut ce sa ii fac sa ii zic bravo ca nu a mai facut in pampers sau sa il cert ca a facut acolo....


Aaaa si inca ceva..el vorbeste in somn...uneori ma cheama, alteori repeta diverse cuvinte folosite peste zi, sau cere jucarii....diverse chestii.
Si eu vorbesc in somn...oare de acolo i se trage sau il stresez prea mult?


vezi sa nu-l tina toata samptamana . Noi am patit-o asta vara cu Tudor cand dupa baie se aseza pe vine si presta direct in cada, fara apa. Cred ca atunci a descoperit ca e ceva care vine de la el si se poate si in alta parte decat in pampers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

La multi ani Sebi!

La multi ani Daniel!

Sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!


Cumpara martisoare de suflet si vei ajuta un copil!
_

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca






La Multi Ani, Sebi!

La Multi Ani, Daniel!

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





LA MULTI ANI SARBATORITILOR!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

hm... atlantique, ce ai vrut sa spui mai exact cu "nu te imaginam bruneta??" adica nici macar bruneta naturala???

azi mi-a scazut barometrul curajului la jumatate... am zis ca ma vopsesc ciocolata, ca prea e turbat morcovul din capul meu si nu cred ca-l pot acoperi cu o culoare blonda decenta, eventual pot sa incec sa ma mai decolorez odata, dar nu ma risc, am stat doar 25 de min cu chimia pe cap si ma ustura de ma pisham pe mine, am dat si pe juma de frunte,favoriti, ceafa ca sa acoper puful negru... si nu vreau sa fiu o blonda de Rahova!!! in fine, nu fac nicio poza, nu mai am curaj nici sa ies din casa, dar mite sa ma imortalizez in vreo poza compromitatoare... ca nu se stie unde si ce ajung si dupa aia, sa ma trezesc ca una din voi publica poza cu mine morcovie....

am zis doar ca retin feelingul!!! si m-am gandit la lucrurile pe care n-am indraznit sa mi le doresc, le-am eliminat din ecuatie pe cele pe care nu le pot oricum controla si am ramas cu o lista de to do... si asta ar fi beneficiul blondizarii mele, ca de costuri inca ma ocup (tuns, vopsit, tratatament, s.a.m.d)

Noi azi acasa, domestici, eu si fiu-meu, n-am mai riscat sa-l duc la gradi... mai ales ca si tuseste urat... dar am incercat homeopatele pt febra si s-au dovedit eficiente, ma declar multumita, e o alternativa satisfacatoare la toate medicamentele care incarca organismul cu toxine, chimicale si alte nenorociri... avea febra 37.9 azi dimi pe la 5 si i-am dat homeopate de febra si cam intr-o ora, i-a scazut sub 37!

sper sa dea rezultate si remediul pt imunitate si sa iesim mai repede din beleaua asta de muci si tuse si febra...

si mi-a mai murit si laptopul, n-a facut poc, dar dupa ce a huruit ca un motor diesel si s-a miscat 2 zile ca mortul pe care il astepti sa invie, a sucombat de tot...

si mi-a ramas doar calcul mare care si asta merge cu incetinitorul si iti pierzi subit langa el toate curiozitatile pe care le-ai avut vreodata!!! deci voi intra mai rar...

nyny, teribila intamplare ati mai avut!!! eu am evitat pe cat am putut sa responsabilizez copiii (n-am avut curaj!!!) si adevarul e ca in Ela n-am incredere nici cat o furnica, daca ii dau pe maina ei 50 de lei pt o cumparatura de 3 lei, nu e sigur ca imi aduce 47 lei acasa... (azi dimi m-a implorat sa o mai pun o data la incercare, un test final de credibilitate, i-am zis ca l-a picat de n ori si mi-a oferit si metode de pedeapsa daca esueaza, ii zic parca te vad ca vii cu "mamica, n-o sa-ti vina sa crezi ce mi s-a intamplat! mi-a venit ciclul..." (ea - imi iau un absorbant rezerva, chiar daca stiu sigur ca nu-mi vine ciclul) sau "mamico, sa vezi ce am patit... i-a venit ciclul Andreei" (nu, ca-i da absorantul meu de rezeva)... sau "mamico, o sa razi sau o te enervezi, dar n-am gasit acetona decat la 10 lei" ....s.a.m.d. (ca tot timpul imi vine cu texte din astea jenibile de scuze si regrete eterne pana la urmatoarea gafa)... in fine,

sper ca Mara a invatat o lectie importanta, acum stie ca-l poate rani pe Dav impingandu-l ... de sus fara sa vrea (nu sa-l impinga ci sa cada)! (cu toata lectia invatata insa eu nu as mai incerca inca o data...)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput