Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ce ideei interesanta de cadou pt sot am gasit sa o spun?? sa nu o spun??? mai bine nu..ca este cam indrazneata


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



haide ziiiiii...eu nu sunt pudica

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am terminat si noi de papat...tot asa ciorbita buna i-am facut ca imi venea sa o mananc eu si i-am dat si cu miez de painica. am inceput sa-i mai dau si cate putina painica la ciorbita, voi ii dati? sau dimineata painica cu unt....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




da, si eu am mai pus painica in ciorba si i-a placut
Cand am fost la ziua fetitei nasilor a mancat chiar un sandvis cu cascaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eram datoare un link http://gurmandino.ro/2011/01/17/stelute-cu-sunca-si-cascaval-aperitiv-rapid/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Viss, am vorbit cu d-na Viorica si un tort de 15-17 persoane v-a avea 4 kg net, dar imbracat in fondant, si cu decorul aferent, ajunge la 6,5 kg...asta inseamna 700 ron sau 7 milioane pentru cei ca mine. Am specificat ca as vrea un tort cu Winnie si prietenii sau mickey si prietenii. Pe mine m-a convins si la inceputul lunii martie ii trimit avansul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi ti-am raspuns

scrish si pana la cat sa va intindeti daca incepeti la 6? nu merge nimeni la servici dimineata? ca este nasol ....la noi la astfel de ocazii se lasa cu baut, dansat....ne intindem de obicei si nu prea le convine sa mearga mahmuri a doua zi. bine, de data asta poate nu ne-am intinde chiar asa avand in vedere ca suntem in familie, dar tot o sa stam ceva.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hallo!
Am trecut si noi sa salutam. Asa, printre mancare, spalat rufe si desigur, cea mai mare parte a timpului, jucat cu prichindelul

Somleac, ma incurajeaza mult de fiecare data cand te citesc. Mai ales cand mi-ai spus ca si voua v-a fost greu la inceput cu copiii, fara niciun ajutor. Si uite, ca nu v-ati descurajat! Cat despre casa, la noi se face condens pe geamuri in partea de jos si la colturile exterioare. Cu cat e mai frig afara, cu atat mai mult apare

Roxy, tu intrebai de painica? Eu ii dau de ieri. A avut cam putine legume la pranz, asa ca i-am uns o jumatate de felie de paine cu unt, am taiat-o cubulete mici si i-am dat sa pape dupa legume. A papat tot. Precizez ca era paine neagra, ca noi de-asta cumparam. Noi nu prea mancam paine, decat dimineata, cu ceva unt, gem, miere...

Vad ca vorbiti de mot. Pana la urma am renuntat la ideea de a merge la restaurant, pt ca situatia financiara nu ne permite. Asa ca am redus nr de invitati (sper sa nu se supere si sa ne inteleaga) si vom face acasa. Noi, bunicii, fratele si cumnata mea si nasii. Asta e. Mai avem noi timp de chefuri. Mai ales ca mai avem un botez anul asta, nu?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

SOMLEAC- mersi de sfaturi, am notat tratamentul dat de tine, se pot da alternativ cu medicamente gen eurespal/ambroxol?
mucii sunt vascosi si nu ff galbeni. ies destul de multi la aspirator si aspir des.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Alexina da se pot combina. Da-i pentru muci si ferrum phosphoricum CH 15, tot asa 5 granule dizolvate. Toate astea ii dai de 3 ori pe zi, in prima zi poti chiar de 4 ori.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

offf fetelor...cu nasii ati atins un subiect sensibil tare

cum noi am facut intai cununia civila si la 3 ani nunta e mai intortocheata situatia...
la cununia civila am avut ca nasi nasii sotului de botez, oameni destul de in varsta, cam 60 de ani...ne-au spus ca adaca vrem la cununia religioasa alti nasi mai tineri nu-i bai si nu se supara...
zis si facut...peentru cununia civila am vorbit cu fata nasei mele care e cu 2 ani mai mare ca mine, am copilarit impreuna...m-am gandit ca ar fi ok sa ne cunune ei, fiind tineri, am zis ca mai plecam si noi impreuna pe ii, pe colo...singura problema pe care trebuia s-o iau in calcul era faptul ca ne vedeam mai rar, ei fiind din brasov

ne-au cununat, intr-o luna am ramas gravi, au trecut pe la noi, i-am intrebat firesc daca vor sa si boteze si au parut incantati.mi-au zis ca nu au nimic programat pentru anul trecut si ca e ok (ei se ocupa de poze la nunti)...dupa ce ne-au cununat au venit o singura data la noi inainte de craciunul 2010, dar i-am inteles, am zis ca e greu si pentru ei...e distanta...

am sunat-o pe nasa sa-i zic ca am nascut, m-a felicitat si atat.nu tu un telefon sa vada cum ma simt, daca am ajuns sau nu acasa, daca e bine bebe, cum creste etc.inainte cu vreo luna de botez am sunat-o sa stabilm data, si ce credeti c a-mi spune...ca ea nu poate decat prin august ca are programul incarcat...

pai nu ziceau ei ca nu au nimic programat???in conditiile date, nu au mai botezat ei...dar nici pe la noi n-au mai venit...am primit un mesaj sec de craciun si atat!trist!

in schimb nasa de cununie civila, a venit si m-a scos si din maternitate, i-a luat si fetei hainute...parca imi pare si rau ca nu ne-au cununat tot ei, insa la momnetul nuntii, aveau o gramada de probleme cu banutii si n-ar fi avut cum...

pe fata a botezat-o varul sotului, singur, bine de fapt cu o gagica cu care nu mai este impreuna...si ii cumpara si hainute, trece sa o vada de cate ori poate...dumnezeu e mare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

http://www. reclama ilegala - avertizare. ro/retete/retete-pt-copii/budinca-de-conopida-si-parmezan-pentru-bebe-peste-9-luni/9452/

Asta am gatit azi la pranz ptr bubu si i-a placut atat de muuult. adevarul ca are un gust extraordinar si data viitoare il fac ptr toti 3. e fff buna. eu i-am dat si cu galbenus fiert

am pasat cu furculita. a fost ok. se mai inneca din cand in cand dar nu rau.
si eu i-am mai dat painica dar nu in supica....voi da de acum. stiu insa ca, tb alba nu neagra...stiu bine?



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

[redroxy][/red] pai pana pe la 11 maxim. bauta daca e facem in weekend dar eu cred ca e suficient, ca e ziua lui luca nu ziua mea plus ca mai vin si 2 copii mai mari si un bebe si toti au ora de bagat in pat, asa ca sigur nu ne prinde nici 11

Mergi la inceput