Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

gata ,a cedat....
fug ca am la treabaaaaaaa!
sa-mi tineti pumnii ca merg cu ea la dermato azi!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


SA veniti cu cele mai bune vesti mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

off casa arata de parca au trecut hunii cred ca fac niste poze sa va arat
am culcat copii, am mancat si eu, m-0am apucat sa fac niste coji de eclere ca sa pun in ele salata de vinete..nu am gasit rosii decat cherry fff mici. Ei piticii mei au dormit ff putin Cata 1 ora, Cristi 45 min . nici nu am apucat sa strang ceva si s-au si trezit...chiar ca fac poze..

viss, ai fost mortala, auzi ai vorbit mult si fara sa vorbesti despre medicina pai nu te-am mai"auzit' vorbind demult de medicina

delia, da cred ca au mancat cu totii ciocolata ..prin telepatie

cami, ai mare dreptate cu nasii. Mie imi pare f rau ca s-au racit relatiile noastre cu nasii de cununie...cred ca la momentul respectiv ne-au cununat cu placere dar apoi vroiau ca noi sa fim trup si suflet langa ei orice s-ar fi intamplat..si asa nu se putea cgiar asa...Vroiau sa lucram amandoi la firma lor, chiar daca noi ne gasisem job-uri mai bine platite si mai de viitor...din cauza asta s-au racit relatiile. Acum doar eu o mai sun pe nasa de cateva ori pe an..si atat. Imi vorbeste frumos la telefon, dar imi spune ca nu stie cand ne-am putea vedea....are si pb de sanatate....ei sunt cam cu 10-15 ani mai mari ca noi.
Insa acum suntem f apropiati de nasii copiilor, si am inceput sa-i consideram ca si nasii nostrii, vreau ca ei sa fie aproape de nasi.

..nu amis tiu ce am mai citit..ma duc sa fac pozele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi ti-am trimis PM

viss ce dulci sunt Anastasia stii ce face? canta in biberon. i le mai dau sa se joace cu ele, cele vechi, si sta cu boticul in ele si canta, cred ca ii place ca se aude asa....

ailed te asteptam cu vesti bune

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am facut astea. acum.. repetitie pt ziua Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si noi de papat...tot asa ciorbita buna i-am facut ca imi venea sa o mananc eu si i-am dat si cu miez de painica. am inceput sa-i mai dau si cate putina painica la ciorbita, voi ii dati? sau dimineata painica cu unt....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alexina, ai mai dat ambroxol?? daca nu iti spun cateva precizari in caz ca dai picaturi:
-ultima tura sa fie cel tarziu la ora 18.
-sa le pui diluate in lichid cat mai mult (dar atat cat crezi ca il bea pe tot) eventual in ceai mai dulce ca sunt ffff amare.

ambroxol contine si mucosolvan dar eu am folosit exact clorhidrat de ambroxol pt ca celalalte siropuri mai au si indulcitori, gusturi/arome etc.



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



mersi de sfaturi
dc trebuie ultima tura la ora 18?
i-am dat acum la 2 odata cu papica apoi i-am dat in timpul mesei muuulta apa.de obicei nu-i dau dar am vazut ca tb cu muulta apa . am luat picaturi si ii dau 7/2ori pe zi
cu ceai siiiigur nu o sa-l ia. diseara cred ca ii dau asa apoi apa imediat si tot insist cu apa offfffff



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

fetelor!

Am intrat sa dau si eu ceva bun astazi ca face Daria 10 luni

Multumim pentru urari si "la multe lunite" si celorlalti sarbatoriti!

Fug sa adorm o maraita. Asa o tine de dimineata! A dormit un pic, dar tot maraita s-a trezit. Cred ca vrea sa mai doarma.
In ultimul timp se trezeste plangand si suparacioasa.
Numai tac-su e de vina, cu samanta lui! El se trezeste cu fata la cearsaf mai mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi n am inca poze promit sa fac in curand

ally nu i nici o suparare, cum sa fie?! sunt minunate torturile facute de viorica, arata ft frumos, doar k mie mi s a cam pus pata pe unul de la sweet ela am si sunat azi, pentru cine mai e interesat, asa cum a spus catank, un tort de 20 de pers are cam 4,5/5kg!

roxy noi o sa ii facem ziua dupamasa, la 6 o sa fie ora de incepere cred...chiar cand adoarme el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

SOMLEAC- mersi de sfaturi, am notat tratamentul dat de tine, se pot da alternativ cu medicamente gen eurespal/ambroxol?
mucii sunt vascosi si nu ff galbeni. ies destul de multi la aspirator si aspir des.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Alexina da se pot combina. Da-i pentru muci si ferrum phosphoricum CH 15, tot asa 5 granule dizolvate. Toate astea ii dai de 3 ori pe zi, in prima zi poti chiar de 4 ori.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

lalely draga mea- noi vom face motul a doua zi de Paste ca atunci avem toata familia aproape. vom face acasa la noi, in curte,un gratar,aperitive normal,tort frumos si voie buna :)))

Am vb cu pediatra 2( prietena scoara-mii) si mi-a spus sa ii dau Ambroxol picaturi 7pic/2ori pe zi sau sirop-1ml/2ori pe zi
Acest medicament va fluidiza secretiile si dupa ce expectoreaza sa reiau Stodalul. In plus vit C 5 pic, oscilo 6 zile si de 2 ori pe zi nurofen/panadol cate 1ml/2ml ca efect antinflamator.

In afara de Ambrozol mi-a recomandat si Bisolvan.


fetele duminica e ziua sotului si vreau sa-i fac cadou niste poze cu noi si Teea pune in rame pt birou.ce spuneti? Vom da o pizza si bere la noua casuta duminica cu 20 de invitati!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


alexina, eu zic ca daca ii dai ambroxol va scapa de tuse..la noi de fiecare data si-a facut efectul cu succes, chiar si la 2 zile dupa administrare..
si eu tot pic am preferat, dar n-am stiut ca sunt amare cum zice yasmi, aveam impresia ca sunt dulci..i le picuram cu sticluta in gurita

mami de 2 prichindei


aoleu si nu se stramba? sunt groaznice la gust

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput