Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy ii vezi pe nasi la fata daca va intelegeti bine
asta e o loterie
ca si cu nasii de cununie
ca si cu sotul sau sotia pe care o gasesti
ca totul in viata
daca e afinitatea de care vorbea viss va vedeti
daca nu nu
acu stii ca dragoste cu sila nu se poate
si e normal ca apoi cand ne vedem sa mai primim cate ceva de la nasi
dar nici mereu ca de exemplu eu ma vad cu unii saptamanal
ar da faliment saracii sa cumpere mereu ceva pt finutele lor
da din cand in cand e ok
plus ca ne ajutam spiritual
si asta e important
eu de exemplu am finii cu care ma inteleg cel mai bine in bucuresti
dar nefiind langa mine
anii astia cu bebe mic
si pt mine si pt ei
a fost ca o pauza
pana cand vom incepe sa ne revedm iar
dar de fiecare data cand ne vedem ducem cate ceva la finut
daca nu cadou macar ceva banuti sau o icoana ceva
dsar vb la tel mai mereu
pe cand cu finutii de aici ne vedem zilnic uneori
si mereu daca finuta vrea ceva de la fetele mele dau
fara sa cer inapoi etc.
eu cred ca asta tine de relatiile dintre oameni
adica nici sa te simti obligat ca nu botezi din obligatie
ci din placere
hai ca poate cununi din obliogatie
desi si in acest caz
ar trebui sa nu o faci daca nu poti
sau nu te simti in stare
noi ne-am cununat finii din bucuresti pe datorie
si ce daca?
sunt niste prieteni minunati
care meritau tot efortul nostru
eu asa vad aceste lucruri
dar am dat si dumnezeu ne-a dat pe alta parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami da, ai dreptate. asa-i, cu unii esti mai apropiat cu unii nu...noi cu nasii nu suntem foarte apropiati, ei au anturajul lor...noi pe al nostru dar ne vizitam din cand in cand

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

mandreeac sterge link-ul de la aspirante. este contul nostru de picassa acolo ce l-ai pus la fete.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Roxy, forumul face figuri! Si daca era pus contul, fara parola oricum nu se putea vedea nimic. Dar vad ca era o eroare, de la forum, ca eu eram logata cu al meu personal@

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mi-a intors casa cu fundul in sus... cred ca a fost la cofetarie cu Cristi de Mada si au terminat prajiturile.. asa are energie in eaa.A rascolit toate dulapurile din sufra, am fost sa dau cu aspiratorul la Maria in camera si se urca in pat la ea sa aprinda lumina.. dar n-ajungea si era la margina patului.... putea sa cada pe jos, am pus-o jos s-a apucat sa scoata hartiile din cos... am pus cosul in pat s-a urcat dupa el si a inceput sa le scoata... acum danseaza dupa muzica de la national tv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Urez si eu la multi ani sarbatoritilor de astazi!

LA MULTI ANI!!!

Acus se trezeste I si nu mi-am facut ''norma'' pe forum hhhhhh glumesc dar...offfff treburile astea nu se mai termina. Si lucru acasa..si toti trag de noi in toate partile....in fine acum Zimbesc

roxy care e reteta de budinca?

Eu fac party ptr I exact pe 1 aprilie pica duminica si eu sunt ptr ziua in cauza...nu-mi place sa aman.
Vom face acasa, maxim 20 pers...de pregatiri ma voi ocupa singura singurica. Majoritatea doresc preparate de casa....deci restaurant ceva pica...Am de lucru...

Ma gindesc si eu sa fie un aperitiv fffffff bogat si sar la fripturici plus 2 praji si tortulet. E mai mult decat suficient.

Legat de nasi-finuti...hmmm eu am o alta teorie, teorie care o si pun in practica... Nasii mei de cununie, respectiv ai I de botez sunt niste oameni in varsta... nu au si nu avem pretentii materiale, in schimb...ii simt ca pe proprii mei parinti. Asa procedez si eu la randul meu cu cele 3 perechi de fini cununati si 4 fini botezati... Legatura sufleteasca este cea mai importanta! Restul lucrurilor materiale (multe, putine)vin de la sine dupa posibilitatile fiecaruia... Nu iau ptr ca asa se zice, asa scrie, ...asa trebuie, ...ci ptr ca asa simt!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mi-a intors casa cu fundul in sus... cred ca a fost la cofetarie cu Cristi de Mada si au terminat prajiturile.. asa are energie in eaa.A rascolit toate dulapurile din sufra, am fost sa dau cu aspiratorul la Maria in camera si se urca in pat la ea sa aprinda lumina.. dar n-ajungea si era la margina patului.... putea sa cada pe jos, am pus-o jos s-a apucat sa scoata hartiile din cos... am pus cosul in pat s-a urcat dupa el si a inceput sa le scoata... acum danseaza dupa muzica de la national tv

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Asa Andra, fii ''rea'' dar si cand o pica ''la datorie'' .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cu nasii, sunt de acord cu cami, noi cu nasii n-avem cum sa ne vedem mereu ca erau din alt oras, dar dac aam avut nevoie mereu ne-au ajutat .Nasa desi nu e din Dobrogea a venit la botez cu niste hainutze care mi le-a dat a doua zi si care-i vin f bine acum, si la motz mi-a luat mai multe. Noi am cununat odata, din obligatie, dar primii fini nu ne suna nici de ziua noastra, nici de Craciun, eu am incercat sa-i apropii dar degeaba, i-am chemat la botez, au zis ca sunt la munte, ne-am vazut dupa la o terasa si nici macar nu i-au adus Andrei o caciulitza, nu ca as fi avut nevoie,asa ca gest...
Cea de-a doua pereche de fini, care ne sunt si prieteni si nici ei numai sunt acum in tara , e altceva..Cu fina am vb macar pe mess aproape in fiecare zi, i-am dat sfaturi mereu, ca si copilului meu, ca sincer asa ii simt, de parca ar fi copii mei, le spun daca gresesc, ii atentionezcand ar putea sa fac greseli..etc..
Si cand am botezat eu cu sotzul am luat nu numai hainele de botez si de dupa si altele... singura faza naspa , care mi-a lasat un gust amar a fost la baitza, dar nuami conteaza..
Dar uite, eu consider ca nasii lui Yasmy, au fost cum ar tb... au avut grija de Luchi cand auavut nevoie... asta conteaza mai mult decat hainutze si jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, cami, ei vezi- eu asta nu inteleg, ca zici ca nu snt obligati, dar nasii nostri nu au venit sa vada copii de la botez,la o sapt dupa- si eu acum am zis ca asta e, am ajuns la acea liniste suflketeasca ca am luat-o asa- nu au avem afinitate, cum bine ai zis tu- si motul s-a oferit sa-l alie lata prietena de-a mea, topita dupa gemenasi- ea fiind din gemeni, dar si prietena mea de 20 de ani in curand..m-am gandit ca n-am sa-i sun sa-i intreb sa se simta obligati, s-au rupt de noi, nu-i bai, nici suparare,e o simpla traditie, importanta e sarbatorirea a unui an de la nastere,nu?
-dar uite ca m-as sunat ea pana la urma, sa ma intrebe dc ne-am hotarat unde facem motul.asa ca am decis , laur avea idei, dar nu le poate pune in practica..cica sa plecam din oras..ramane bine, bine plecam la tulcea, dar motul cine il taie?ca putem face ziua acolo, si taia motul, iar ei sa ne intrebe peste ceva timp - dc taiem motul, ?de ce totusi dc nu ne mai vedem intre aceste evenimente, care na, se termina aici-adica ceea ce e in ochii lumii, de ce totusi tin sa taie motul? de ochii lumii? nici nu e mare lume..asa ca, am hotarat, sa-l taie nene, pe acest mare mot, si apoi revenim la normalitate, nu ne mai vedem pana la majorateu as fi preferat ori all inclusive- adica si partea morala, ori- deloc, dar na, nu traim intr-o lume de vis, nu?voi ce parere aveti?
- am vb mulkt, dar nu despre medicina, asa ca, sper sa nu fi stresat pe nimeni. dc da, mii de scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, noi ii v.om face ziua si aici(in Italia) si in tara. Pentru aici deja am cumparat cand am fost saptamana trecuta la cumparaturi pahare, farfurii, servetele, fate de masa, coifuri lingurite si furculite cu Winnie the Pooh, preferatii nostrii . Sunt asa vesele si frumoase!!! Si am cumparat diferite forme de biscuiti (din inox) cu care vreau sa fac mini sandwichuri...inimioara, luna,steluta, clopotel, omulet, rata,calut,2 forme diferte de floricica si mai sunt cateva dar imi scapa. Si decupez cu acele forme painea, cascaval, salam, sunca presata, branza...si apoi le suprapun sa aiba un aspect superrrr ingenios. Surorile mele nu o sa vina in tara pentru marea petrecere si de aia facem si aici cu ei toti + vre-o 8 copilasi de aici din fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy, am uitat sa-ti raspund... I papa 2 mere piure dim, plus inca un sfer-juma- de fruct depinde ce e..para, acovado...etc

dupa piureul de legume ...aaaaaaaaa am incercat supa dupa, un dezastru ...nu vrea si pace, bunnnnnnn ii curat un mar... Acela din filmuletul postat nu l-a papat tot, dar ii dau cate juma, fara cotor si roade la el pana se face bucatica cat o nuca. O priveam acum intr-o zi si imi spun ce ar fi la final sa bage bucatica aia mica toata odata...in sec 2 asa a fi facut...am sarit ca arsa...avea gurita plombata cu acea bucata de mar, i-am scos-o rapid si a inceput sa i-am da cealalta juma de mar si era super fericita! A mai ros de doua trei ori si l-a aruncat pe jos

Mergi la inceput