Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

roxy, delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy am executat budinca doar ptr I, ...a iesit data viitoare papa si mama si tata

Fetele v-am citit dar nu mai pot scrie. Pupici tuturor!
Pe maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina poze cu casuta, tot nu vrei sa ne arati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Moammma dar ce spor aveti la scris


Roxy asa mi-as dori sa gasesc niste cereale cu lapte praf, of, Belgia asta ma omoara pana ma invat cu toate. Ma duc imediat la farmacie sa intreb, sper sa ma descurc. Cerealele Nestle contin lapte praf? La supermarket n-am gasit mai nimic exceptant o gramada de feluri de lapte praf.

Ioana – da, ricotta este. Chiar o sa cumpar sa vad cum e, am citit ca e indicata pt bebei. Multumesc
Yayana – Cerealele pe care le-am comandat eu din Anglia sunt organix si-s numai pe baza de lapte dar ce idee buna mi-ai dat! O sa incerc sa combin si eu cerealele pe care le am de la organix cu iaurt, sper sa-i placa asa :D

Simonacip – e bine sa stiut ca nu e chiar asa stricta masa, eu m-am stresat si ma stresez foarte tare ca nu-l hranesc bine pe Mihai.
Si mai nou am obsesia produselor bio

alehiam Multumesc – chiar o sa caut. O sa caut si ricotta, asta sigur stiu ca e.

Delia Multumesc de informatie. In weekend mergem la un supermarket mare si o sa caut lapte in frigi daca nu, atunci e bine de stiut ca pot sa folosesc si uht

Strumph – tu ce iaurt ii dai? Eu cumpar si pt noi ceva iaurt made in UK se numeste put natur si e foarte bun la gust (plus ca e bio)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bluenight cum te cheama>?? imi este greu sa iti spun pe nick name
uite ii poti face branzica si din lapte praf ca ai spus ca ai vazut in magazin.
cereale nestle sunt si cu lapte incluse si fara.
cereale organix am folosit si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

yasmi numele meu e Oana
am intrebat de cereale nestle ca de-astea am vazut pe aici dar eu vroiam ceva mai bio , gen hipp, milupa.
De-asta am si comandat cereale organix ca stiu ca-s bio insa ma enerveaza sa ma mulg ca-s pe baza de lapte. Tu cum le-ai folosit?
Le-ai facut cu lapte praf? Poate ca e o idee buna sa le fac si eu asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank eu fac multa si pentru noi

bluenight mie nu mi-au placut deloc cerealele Nesle. tot ce am luat si am gustat au avut gust oribil, nu stiu ce baga in ele ca numai gust de cereale cu fructe nu aveau. bine, eu oricum nu mai iau cu fructe ca nu-i plac, ii plac simple. cele mai bune sunt Topfer si Milupa. astea ne-au placut noua, acum difera gusturile fiecaruia

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

oana, ale mele aveau lapte inclus. erau ceva cu vanilie si ovaz. le faceam simplu cu apa calduta. pana acum am folosit cereale organix, milupa, nestle si hipp. nu am observat nici o diferenta intre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

am revenit, ...sa vedeti ce aperitive am atasat in album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy scrie reteta pt toata familia plsss.

eu imi astept buburuza de la gradi. este pe drum. ieri nu am vazut-o ca a ramas la buni si imi este un dor nebun de ea!!!!

Mergi la inceput