Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, azi am rupt netu-n doua, vorba madutzei, zicea ea odata asa
imediat vine sotul si eu nici nu am pregatit masa buburuza sta si se joaca in patut, n-are chef s-o bazai...
eu am probat o tura de toale pentru mot, sa vad cu ce ma imbrac

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inca una si am plecat ca si eu am "rupt netu'n doua" ieri si azi dar maine lipsesc asa ca am scuza

catank m ai zapacit de cap....mniammm iar Ioana este asa scumpa cum savureaza ea marul!!!

EDIT: oana mii de scuze!! le-am confundat!! nu erau organix erau de la topfer de vanilie si contineau si lapte!! iertare!!! cerealele care contin lapte se fac cu apa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Roxy Ce bine ar fi sa gasesc si eu cereale milupa sau topfer. Daca nu gasesc o sa folosesc nestle si cand venim in tara in aprilie o sa-mi fac stoc Pana cand trebuie sa le dam copiilor cereale?

Yasmi Deci tu le-ai facut cu apa? Pe cutie scrie ca se fac cu lapte dar, in cazul asta,o sa fac si eu cu apa sa vedem daca le mananca Mihai. Toate cerealele le-ai facut cu apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mai da ce spor aveti la "rupt netu'n doua"

Oana daca cerealele sunt simple le poti face cu lapte, daca au deja lapte in compozitie le faci cu apa. Nu e o limita pana cand sa dam cereale..Crsti a renuntat la ele cand a renuntat la biberonul de seara si a trecut la canuta..pe la 2 ani si ceva

catank, acum merg sa vad pozicile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi pai nu am o cantitate anume pentru cantitate mai mare. pun mai mult din toate in loc de 200 iaurt pun 400, vreo 3-4 mere, 2 linguri de gris, dar ou tot unul am pus.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

Roxy Ce bine ar fi sa gasesc si eu cereale milupa sau topfer. Daca nu gasesc o sa folosesc nestle si cand venim in tara in aprilie o sa-mi fac stoc Pana cand trebuie sa le dam copiilor cereale?

Yasmi Deci tu le-ai facut cu apa? Pe cutie scrie ca se fac cu lapte dar, in cazul asta,o sa fac si eu cu apa sa vedem daca le mananca Mihai. Toate cerealele le-ai facut cu apa?

Mihai (04.06.2011)


hai ca ma bag si eu
Oana, daca pe cutie scrie ca se fac cu apa inseamna ca cerealele au lapte inclus si daca pe cutie scrie ca se fac cu lapte inseamna ca cerealele nu au lapte inclus.
cele fara lapte le poti combina cu fructe,iaurt etc sau le poti simple dar facute cu lapte praf ( din magazin) sau cu lapte de al tau. daca le faci cu apa ies cam nasoale
copii au nevoie de cereale muuuult timp....cam tot timpul :)

eu nu pricep cumde in asa o tara nu gasesti 100 de feluri de cereale si tb sa faci stoc din ro.
ce tare


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bluenight poate totusi gasesti, cel putin Topfer ar trebui sa gasesti si acolo. daca cele care le ai se fac cu lapte nu poti sa pui apa, nu cred ca ies prea bune. mulge-te, asta este, pana gasesti unele cu lapte inclus.

catank ce super arata doar nu vrei sa faci asa? numai stii ce nu-mi place? ca stadiionul ala este plin de sunci si mezeluri na, ca mai fac si mofturi.

madutza te lasam sa rupi si tu netu', am fugit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- nu am ce arata mami,decat zapada de 2m in curte si in casa gol:)

zi-mi dc tb sau dau ambroxol la max 18???

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

azi am facut si pt noi budinca de brocoli

yasmi- daaaaaaaa, daca stau in casa as manca non-stop

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bluenight poate totusi gasesti, cel putin Topfer ar trebui sa gasesti si acolo. daca cele care le ai se fac cu lapte nu poti sa pui apa, nu cred ca ies prea bune. mulge-te, asta este, pana gasesti unele cu lapte inclus.

catank ce super arata doar nu vrei sa faci asa? numai stii ce nu-mi place? ca stadiionul ala este plin de sunci si mezeluri na, ca mai fac si mofturi.

madutza te lasam sa rupi si tu netu', am fugit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



preparatele sunt naspa...da ideea in sine e haioasa.
Mamaliguta cu sarmale e...........

Mergi la inceput