Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, nu am mai intrat demult, deoarece am avut o perioada f incarcata.Va salut pe toate, si sper sa nu fie niciun bebic si nicio mamica bolnavioara.

Astazi am fst la dr ca nu-mi venea menstra si am avut un soc si o mare, mare bucurie cand mi-a spus ca e sarcina de 6 saptamani.INSA bucuria mea e umbrita de faptul ca mi s-a zis ca e f devreme dupa cezariana ...Nu vreau sa renunt la bebelusul meu, stiti cazuri similare care au reusit sa nasca cu bine?


Wooow!!!! Felicitari !!!! Si iti doresc din suflet sa fie totul bine !

Nu cunosc pe nimeni cu sarcina asa repede dupa cezariana; doar pe cineva care are 6 cezariene

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Laura, cu antibioticul din seara asta incepem, deci diareea era dinainte.

Krissy felicitari pt iepuras!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Anda, da, eu stiu doua fete, fiecare are cate trei cezariene, la una dintre ele al treilea copil e la diferenta de 13-14 luni de fratiorul mai mare, iar la cealalta diferenta e de aproximativ 16 luni. Daca te intereseaza iti dau blogurile lor si le poti intreba pe ele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Felicitari pentru sarcina! Sper sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Felicitari, Anda!! Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun! Stiu ca Ramonei i-a recomandat medicul sa incerce din ian, deci cred ca ar fi ok. mai vb cu alti medici inainte sa iei o decizie! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Multumesc fetelor!

Andra_bell dc poti da-mi te rog, mi-ar face bine sa vb cu fete care au trecut prin aceasta situatie, sa vad ce le-a recomandat medicii...

Ramona, ti-a spus medicul ca din ianuarie poti ramane insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Felicitari Anda!!!

Eu zic ca nu-i nimic daca tu esti sanatoasa in general !Sa fie intr-un ceas bun si multa sanatate!
Wow ce veste!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Multumesc fetelor....
Anda ce frumos sa fie intr-un ceas bun si multa sanatate
Anaemi imi pare tare rau....sanatate micutului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Hai ca n-am mai intrat demult si cand intru, dau de o veste buna ! Felicitari, Anda ! Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa mearga totul ca pe roate !!!

De fapt, de intrat am mai intrat, am citit cu greu, dar de raspuns n-am mai apucat ... Prea multe informatii si prea putin timp ... Am vazut ca au fost discutii si probleme, care au dus la retragerea unor fete ... Pacat, dar este decizia lor, pana la urma fiecare este liber sa aleaga ce si unde scrie. Personal, mi se pare un pic nedrept ca daca ai ceva de impartit cu una sau doua fete, sa parasesti TOATA odiseea, e ca si cum intr-o familie te certi cu varul Costica si nu mai vorbesti cu tot neamul lui dupa aia Totusi, suntem vreo 70 de mamici, inteleg ca discutii au fost doar intre cateva fete ...

Am inteles ca s-a retras si Fecian din cauza unor probleme cu forumul ??? Asta mi-a scapat, ce s-a intamplat ? Si aici mi se pare pacat ca a parasit un grup de prietene (zic eu) din motive independente de noi ...

Am vazut iar o disputa intre Facebook - DC. Eu optez pt DC, pe FB imi e foarte greu sa urmaresc postarile, sunt n-spe mii de notificari si ma pierd in ele, nu mai stiu ce am citit si ce nu, unde sunt noutatile ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Acum, despre noi:

Ne-am diversificat cu 2 mese deocamdata, in jur de 10-11 cea de fructe, si in jur de 19-20:00 cea de cereale.
Fructe i-am dat pana acum: mar, para rase, iar azi am incercat cu para din borcanel de la Nestle. Nu prea-i plac ...
Cereale i-am dat orez de la Milupa, mananca 3 masuri+90ml lapte, e super incantata ! Am icnercat si cu orez+porumb, dar nu i-au placut.

Ma gandeam sa introduc si supa de legume, dar mi se pare ca ma grabesc ..

Revin, cand mai pot, ca acum trebuie sa hranesc bebe mare si pe urma am de terminat niste acte pt firma ... Nasol sa ai 2 copii si sa si muncesti Cand imi e greu ma gandesc la Anaemi si incerc sa inteleg cum se descurca ea cu 3

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput