Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Fetele Rares nu a facut kk 2 zile,azi ar fi a treia zi daca nu face...il mai las?ii fac ceva?nu stiu de ce,pana acum vreo 2 sapt facea zilncic chiar si de 2-3 ori...



Mami de Razvan si Rares

Asa mai patesc si eu cu Luca de cand cu diversificarea,dar in 3 zile max face.Daca nu,ii dau para si...gata
Sper sa fie ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

iustin bea apa direct din cana. doar asa vrea. nu a suportat canutzele cu cioc.

ii pun o bavetica sub barbita si ii dau eu sa bea din cana. e super fericit.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....




Ce baiat mare are mami!Bravo Iustin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Fetelor raportam si noi un DINTISOR si al doilea e pregatit sa iasa.A iesit fara febra,scaune moi si alte chestii.Doamne ajuta sa iasa toti asa (cuminti)

Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Buna fetelor. Eui am luat mei decorticat de la Plafar ca nu prea am incredere in cerealele acelea speciale pt bebelusi. Ma gandesc ca mai adauga ceva in ele ca sa tina. Altfel cum ar tine atat de mult? In fine...problema este ca nu stiu cu ar trebui sa le gatesc pt puiul meu. Ele sunt sub forma de boabe. Sa le rasnesc sa le fac faina? Aveti idee?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

Noi nu suntem bine
Am fost cu Petru la spital si are o bronsiolita acuta. Si ca bonus si o diaree acuta . L-a aspirat profund, era pliiin,plin de muci verzi

Acum facem taratament acasa si sper sa se amelioreze pt ca altfel ne interneaza. sunt extrem de trista In 7 luni de viata a fost bolnav de 3 ori, din care de 2 ori a fost bronsiolita

De unde, nu stiu. de iesit nu am mai iesit, copiii de 3 sapt nu au mai fost la gradi...imi este o mila de el de mor.

Plus ca de sambata nu prea mai mananca n imic. Pana si sanul abia il ia. Ieri m-au durut sanii ingrozitor. Nu suportam nici sa-i ating.

Cand simte lingurita isi face sila si eventual vomita. Cred ca o sa facem o pauza cu orice fel de mancare.

In rest nimic nou...la fel de nedormita, ca si multe dintre voi de altfel .

Va pup pe toate!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele

Noi nu suntem bine
Am fost cu Petru la spital si are o bronsiolita acuta. Si ca bonus si o diaree acuta . L-a aspirat profund, era pliiin,plin de muci verzi

Acum facem taratament acasa si sper sa se amelioreze pt ca altfel ne interneaza. sunt extrem de trista In 7 luni de viata a fost bolnav de 3 ori, din care de 2 ori a fost bronsiolita

De unde, nu stiu. de iesit nu am mai iesit, copiii de 3 sapt nu au mai fost la gradi...imi este o mila de el de mor.

Plus ca de sambata nu prea mai mananca n imic. Pana si sanul abia il ia. Ieri m-au durut sanii ingrozitor. Nu suportam nici sa-i ating.

Cand simte lingurita isi face sila si eventual vomita. Cred ca o sa facem o pauza cu orice fel de mancare.

In rest nimic nou...la fel de nedormita, ca si multe dintre voi de altfel .

Va pup pe toate!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Vai Ana intr-adevar e trist si-mi pare tare rau si pt tine si pt el.Daca as putea fi langa tine acu ,te-as strange tare tare sa-ti dau forta si curaj,dar sunt cu gandul langa voi si stiu ca bunul Dzeu o sa aranjeze ca totul sa fie bine
De ancat este normal sa nu vrea sa manance mititelul si nici nu insista decat cu sanul!
Sanatate maxima va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Buna fetelor. Eui am luat mei decorticat de la Plafar ca nu prea am incredere in cerealele acelea speciale pt bebelusi. Ma gandesc ca mai adauga ceva in ele ca sa tina. Altfel cum ar tine atat de mult? In fine...problema este ca nu stiu cu ar trebui sa le gatesc pt puiul meu. Ele sunt sub forma de boabe. Sa le rasnesc sa le fac faina? Aveti idee?





Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Am luat si eu, tot de la Plafar, sub forma de fulgi.
I-am rasnit in recipientul de la blender (este un minirobotel), s-a facut faina, si apoi l-am preparat dupa o reteta gasita intr-o carte, si care coincide cu reteta data de Krisyy, a noastra: dintr-o cana 3/4 apa si 1/4 mei.Se pune apa la fiert, apoi se adauga meiul si se lasa la fiert 10 min.(eu am mai adaugat putina apa, pentru a fi un pic mai apos terciul).
Apoi l-am combinat cu fructe sau cu dovleac.

Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Ana, sincer, nu stiu cum rezisti...
Imi pare tare rau...
Va doresc, liniste si sanatate multa multa multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Arianna, eu cred ca, canutele cu pai, sunt pentru varste mai mari....







nu vad de ce alea cu pai nu ar merge acum




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)[/purple][/font=Comic Sans MS][/size=3]





Pentru ca mie mi se pare mai mare diametrul paiului decat gaurelele de la cioc, si automat va curge mai multa apa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele

Noi nu suntem bine
Am fost cu Petru la spital si are o bronsiolita acuta. Si ca bonus si o diaree acuta . L-a aspirat profund, era pliiin,plin de muci verzi

Acum facem taratament acasa si sper sa se amelioreze pt ca altfel ne interneaza. sunt extrem de trista In 7 luni de viata a fost bolnav de 3 ori, din care de 2 ori a fost bronsiolita

De unde, nu stiu. de iesit nu am mai iesit, copiii de 3 sapt nu au mai fost la gradi...imi este o mila de el de mor.

Plus ca de sambata nu prea mai mananca n imic. Pana si sanul abia il ia. Ieri m-au durut sanii ingrozitor. Nu suportam nici sa-i ating.

Cand simte lingurita isi face sila si eventual vomita. Cred ca o sa facem o pauza cu orice fel de mancare.

In rest nimic nou...la fel de nedormita, ca si multe dintre voi de altfel .

Va pup pe toate!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...




Of mai Anaemi, te cred ca ti se rupe sufletul. Paula la 2 luni jumatate a facut brosiolita si a fost crunt, o culcat pe mine si eu in fund in pat. Inceraca sa-i pui ceva cald pe piept, saculet cu samburi de cirese sau ceva cu apa calda, ca eu stiu ca ajuta ca sa se desprinda secretiile. Daca sunt verzi secretiile e clar ca trebuie sa-i dai antibiotic.
Sanii te dureau ca nu suge, sau din alta cauza? Daca te dureau din cauza ca nu suge, poti sa-ti pui frunza de varza tinuta la congelator (leacuri babesti ), la mine a functionat cand am intarcat-o pe Paula.
sper sa treaca cat mai repede.



Mergi la inceput