Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Fetelor raportam si noi un DINTISOR si al doilea e pregatit sa iasa.A iesit fara febra,scaune moi si alte chestii.Doamne ajuta sa iasa toti asa (cuminti)


Felicitari, asa sa iasa toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui mocanita

Arianna, uite

http://www.lilsugar.com/Reviews-Straw-Sippy-Cups-11918492

si lui Toma ii place



Merci

apropo ce faceti ? cum sunteti ?
am crezut ca te-ai suparat pe mine






Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Arianna, eu cred ca, canutele cu pai, sunt pentru varste mai mari....


O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*



Corry....eu am incercat canitele ale 2 in speranta ca poate asa o pacalesc sa bea si ea putin lapte
nu vad de ce alea cu pai nu ar merge acum




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Arianna, hai ma, din atata lucru?
suntem bine in general, in perioada asta mai putin eu, simt ca ma transform in varcolac din cauza de stat in casa timp indelungat
noi ieseam cate 2 ore pe zi si de 2 saptamani daca l-am mai scos 2 ore in total e mult..il mai pun in masina si mai mergem sa ne holbam la mall dar asta nu e iesire. in rest bine, , nu stiu de ce nu percep nimic ca fiind greu, ne e bine
scuze de off topic fetelor, am apucat sa scriu aici .Arianna, mai vorbim pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Bine ai venit! dintisor cuminte a lui Rares
Si eu cred ca e ok cana cu pai atata timp cat reuseste sa bea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui mocanita

Arianna, hai ma, din atata lucru?
suntem bine in general, in perioada asta mai putin eu, simt ca ma transform in varcolac din cauza de stat in casa timp indelungat
noi ieseam cate 2 ore pe zi si de 2 saptamani daca l-am mai scos 2 ore in total e mult..il mai pun in masina si mai mergem sa ne holbam la mall dar asta nu e iesire. in rest bine, , nu stiu de ce nu percep nimic ca fiind greu, ne e bine
scuze de off topic fetelor, am apucat sa scriu aici .Arianna, mai vorbim pe PM.






Te pup...vorbim




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Ramona, esti o dulce, Multumesc de raspuns. Pai LM sau LP, ei o sa bea mult si bine, eu as vrea s o fac sa nu mai pape LM noapte ca ma chiauneaza de a dreptul! A mea efectiv merge la nani la 8.30 seara, prima trezire: 11.15 seara, apoi 1.30, daca am noroc sa mi adoarma, atunci Urmatoarea trezire e in jur de 3.30. Daca nu are chef de dormit, cum a fost si azi noapte, face chef de chef, taraboi, vorba Alexiei. Aseara m a tinut madam treaza intre 2 si 4.
Dupa 3.30 Urmatoarea trezire la 5 si ceva si apoi ori la 6 ori la 7.30. Uneori daca se trezeste la 6, mai am noroc sa doarma pana la 8. E in chin deja si simt ca clachez!

In fine, mai mergem cu 1 masa pana la 7 luni, apoi bag si eu supa.
Bafta maine cu mango.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



Cam asa program avem si noi Miha de ceva vreme Doar taraboiul lipseste pt ca el doarme ,nu se trezeste
In rest,noi manacam cam asa:
7-LM
8-cereale
LM cand vrea
12-1-piure de legume
16-17-pire de fructe si apoi LM la discretie!
Si noi vre sa scapam de suptul noaptea,de dormitul cu mami,dar deocamdata suntem in stadiul de vise
Va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Numa ce m am pus in pat sa dorm si eu (am zis ca de la 11.30 la 1.30 am timp berechet sa dorm) ca s a si trezit mandra! Imi vine pur si simplu sa innebunesc! Am 6 luni jumate de nesomn, nervi acumulati la maxim, sperante desarte ca totul va merge mai bine, Dar de fapt totul merge mai rau!
Maine am sa sun la health visitor sa vad ce solutii au, dar stiu intr un fel care e solutia: ori s o las sa planga la ea in pat (control crying), ori sa i dau apa de fiecare data cand se trezeste (ca poate i s o ura sa se mai trezeasca).
Adevarul e ca are si un nas plin de muci si tuseste, dar vorba lui barbate miu, this is what babies do: caugh, have a blocked nose, deoarece corpul lor incearca sa se obisnuiasca cu mediul. Temperatura nu are! Deci numai muci si tuse. Dar muci are de cand o stiu. Ca tot ii puneam seline.
In fine, mai incerc! Is curioasa cand merge la culcare!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Offf!Multa sanatate!
Si eu am fost/sunt cu nervii in pioneze si dumineca am tras o tura de plans si a fost mai bine!Ma mai remonteaza si gandul ca in Martie plecam o saptama na la soare,apoi vin in Ro...vise care ma tin in viataSi cand vad si fatzuca lui ica si nevinovata ...ma topesc toata chiar daca uneori imi vine sa-l arunc in piscina!
Ah, si azi ma intalnesc cu Andy08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Miha, Lori, va inteleg perfect cu trezirile dese. Si Miruna are acelasi program noaptea...se trezeste la max 1 ora juma. In noaptea asta, de ex, am impresia ca s-a foit non stop. Cum o las din brate, cum in 10 min incepe maraiala. Cica trece :)

Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Oh!Welcome in the club ,daca pot sa zic asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Miha, eu am inceput cu fructe, dimineata. II dau o luna fructe, aproximativ, dupa care bag masa de legume, tot cam o luna. Noi urmam un ritm foarte lent, la Eva a fost cu succes


blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Asa am inceput si eu:3 saptamani fructe,apoi trei legume,dar am mai dat si fructe din cand in cand si acum avem trei mese
Bafta la diversificare!

Mergi la inceput