Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Lulusor nici noi nu suntem diversificati...cfred ca maine ne apucam cu supa de legume morcov,telina,postarnac la fiert,apoi scot telina si postarnacul pisez morcovul si dau zeama ai cu morcovul pasat....apoi dupa vreo 3-4 zile pasez si postarnacul,apoi iar dupa 3-4 zile pasez si telina,apoi o sa adaug cartof dulce,dovlecel,ceapa,ardei gras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Desi am mai pus aceasta intrebare ma repet pt ca inca nu mi-a raspuns nimeni...Voua vi s-a intamplat sa va planga bebeii in somn, dar fara sa se trezeasca??Ca si cum ar fi visat ceva. Asta patesc eu de la un timp. In miez de noapte incepe sa planga. Inainte de aceasta il auda ca si cum ar suspina in somn.Si nu maraie ci plange dintr-odata tare. Este un plans pe care nu l-am auzit ziua niciodata. Altfel plange cand ii este foame, somn sau il deranjeaza ceva.Nu stiu ce sa cred. Noaptea trecuta l-am luat in brate incercand sa-l linistesc si am vrut sa-i dau tzitzi dar nici nu a deschis ochii si nici gura. Era clar ca nu de foame plangea. De fapt plangea dar el nu se trezise.Plangea in somn. Am incercat usor usor sa-l trezesc. Pana nu s-a trezit cat de cat nu s-a potolit din plans dupa care i-am dat tzitzi si a vrut.As vrea sa stiu daca vre una din fete a trecut prin ceva asemanator.Si de la ce o fi.




eu n am raspuns pt ca iustin nu face asa ceva.
rarisim se scoala plangand si are un singur motiv: mucii. dc face muci noaptea si se sufoca, se trezeste plangand. ii aspir, ii dau cu tantum protect in nas si l culc la loc. dar asta se intampla o data pe luna..deci nu e ceva frecvent.

nu stiu ce sa ti zic, doarme singur?
poate se sperie de ceva, sau viseaza ceva urat, sau in timpul zilei e ceva ce l supara, sau poate e burta...sau cine stie, poate e doar o perioada, ca stiu ca exista o perioada in care ei devin f timizi si speriosi.

consulta un pediatru dc ti se pare ceva anormal.

iti tin pumnii.

pupici

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....






eu tind sa cred ca viseaza ceva dupa reactiile care le are (suspine). Luni mergem oricum la controlul de 6 lunite si vedem si ce zice pediatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite:

ERIC de lulusor77
ANA MARIA de fecian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,
Eu aseara iar am tras o sperietura cu Andruska ...nu am mai vazut asa ceva nene...s-a innecat de la 3 picaturi de fier si nu putea respira . Bineinteles ca si-a luat palmele de rigoare pe spate pana si-a revenit...saracul Razvi ii tot zicea "nu doare bebe, gata bebe" si a ramas marcat toata seara, repeta intr-una "nu doare, nu doare".

Noi suntem toti 3 bolnavi (eu, Razvi si Andra). Andruska e plina de muci si de dimineata ii curgeau si ochii - cum D-zeu o sa mai ia ea in greutate nu stiu (am si eu un fix ). Razvi a tusit azi-noapte de la 2:30 la 4:30 in continuu, fara exagerare. L-am bagat aseara pe antibiotic pentru ca dupa 4 zile de aerosoli & co el tot nu e bine, ci din ce in ce mai rau. Nu va merge la gradi nici saptamana viitoare, asa ca ne serbam numai acasa.

Atat mi s-a luat de bolile astea...

O zi usoara va doresc tuturor

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Sanatate multa si sa treceti cu bine peste acest hop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih
Lori unde anume in Ro..in ce oras?Vii si prin Iasi?

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Esti o draguta
Eu vin in Braila si nu stau decat 2 saptamani ,am mai zis,pentru ca o las pe Alexia acasa cu sotul si si asa ma doare sufletul.Eu trebuie sa vin pt ca tatal meu este bolnav si vreau sa-l vad neaparat ,iar bunica mea pe care o iubesc nespus are 82 de ani...deci nu se stieAsa ca incerc sa-mi petrec un pic timp cu ei(2 saptamani zboara ff repede) si le fac cunostinta cu bebe Luca
Am sa ma intalnesc sigur cu Oana si cu Mady.,in rest....in functie de timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

Salutari si de la noi,abia am venit de la dr ,Maria mi-a facut febra,la 4 dimineata avea 39,2 rectal...acum nu stiu daca e de la dintisori sau de la muci...dupa antibiotic 7 zile vad ca tot persista,de tusit tuseste mai putin dar cand o aspir scoatem ff multi mucim-am saturat de bolile astea
Dupa ce ca nu mananca LP ,san nu mai e suficient,cu diversificarea merge cam greut...........mi-a mai si scazut in cred greutate ,are 6100g,nici nu vrea sa pape...cred ca ajung la nebuni
alina_din si noi patim asa din cand in cand ,eu zic ca ori viseaza ceva urat,ori dintisorii..
uram si noi: "la multe lunite" sarbatoritilor
Incerc sa dorm si eu putin acum ca a reusit sa doarma si ea..........va pupam!

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)

Sanatate multa Maria!
Eu zc ca daca-i bolnavioara este normal sa nu vrea papa si ar fi mai bine sa o lasi o vreme doar pe laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

La multe lunite ANA MARIA de Fecian ! Sa cresti sanatoasa si fericita, frumoasa mica!

La multe lunite si puiului meu scump si mult iubit, Eric! Mami te iubeste fooooarte tare!!!! Nimic nu e pe lumea asta mai important ca tine!
Va multumim mult de tot pentru urari, vi le intoarcem si noi inzecit!

La multi ani si iubitului meu sot, care astazi mai imbatraneste cu un an si caruia ii multumesc ca mi l-a daruit pe Eric!

Eric doarme ca butoiul, deja a doua tura pe ziua de azi, dupa ce azi-noapte ne-a daruit doar doua treziri scurte. Sa vedem ce ne-asteapta noaptea asta.


lulusor77
mami fericita de Eric (10.08.2011)


Se vede ca creste dragul de el!
La ulti ani sotului si sa aveti o zi superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

La multe lunite sarbatoritilor!!!!
ERIC de Lulusor
ANA MARIA de Fecian



La multe lunite cu sanatate si din partea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77
...
Oare mai e cineva nediversificat asa ca noi? Eric nu stie altceva decat tzitzi, mi-e groaza de momentul in care vom incepe si noi (candva sapt. viit.)
....
mami fericita de Eric (10.08.2011)

Da, noi suntem in stadiu incipient cu diversificarea pt ca dl. Tudor greu inghite si altceva decat lapte.

crudiutalida & crisspy - multa multa sanatate!

alina_din - si Tudor se trezeste plangand asa uneori, dar pe sarite, nu perioade lungi. Eu cred ca viseaza si ei ca noi toti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Ramona si Mihaela bafta la bb2!Sa de-a DD sa vina atunci cand vi-l doriti,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
Galerieeee:

Mergi la inceput