Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Top si noi!!!!

De la controlul de 6 lunite, am venit cu lacrimi multe (desigur ca am bocit si eu, de mila lor) si cu certitudinea ca am o pediatra ...varza...!!!(cred ca mai informata sunt eu decat ea, fara exagerare, in ceea ce priveste alimentatia sugarului)
Raportam si noi 67 cm si 7800 gr, respectiv 7600 gr.
In rest, papam tot (mai putin broccoli), doar ca mai avem o trezire pe noapte.
Ne culcam la 22.00, trezire la 02.00, apoi la 07.00.
AM incercat sa-i culc in patuturi separate, dar am dat chix!
Nu credeam ca este o legatura intre ei, adica am auzit teorii, dar acum m-am convins 100%.
Au inceput sa se descopere unul pe celalalt, sa interactioneze (isi baga mainile in ochi, se trag de par, tot timpul suzeta celuilalt este mai tentanta, isi sug sosetele, etc).
Iustin, se roteste in tot patul:de pe spate pe burta, apoi iar pe spate...si tot asa.
Incearca sa comunice cu noi prin niste bolboroseli ciudate.
Apropo de trasnai, mi-a varsat un bidon cu apa,de 5 litri (plin).
Era in premergator si l-a apucat de maner(si acum ma intreb cum a reusit)
Matei, este un ranjit, nu se intoarce de pe burtica pe spate, dar tare ii mai place sa mearga in picioare.
Nu ne intelegem cu el, deloc.Il mai tin de manute (doar pentru echilibru, ca greutatea si-o sustine singur) si chiuie de fericire!
Dracii nu a facut, deocamdata!

Alina, da si eu mai patesc asa.Doar ca ori sunt doar suspine, ori doar tipa (adica suspinele nu sunt urmate de tipat...)
Cand suspina cred ca viseaza, iar cand tipa scurt, tind sa cred ca este de la burtica sau de la dintisori(tind mai mult spre dintisori).

Cate o , pentru fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Top si noi!!!!

De la controlul de 6 lunite, am venit cu lacrimi multe (desigur ca am bocit si eu, de mila lor) si cu certitudinea ca am o pediatra ...varza...!!!(cred ca mai informata sunt eu decat ea, fara exagerare, in ceea ce priveste alimentatia sugarului)
Raportam si noi 67 cm si 7800 gr, respectiv 7600 gr.
In rest, papam tot (mai putin broccoli), doar ca mai avem o trezire pe noapte.
Ne culcam la 22.00, trezire la 02.00, apoi la 07.00.
AM incercat sa-i culc in patuturi separate, dar am dat chix!
Nu credeam ca este o legatura intre ei, adica am auzit teorii, dar acum m-am convins 100%.
Au inceput sa se descopere unul pe celalalt, sa interactioneze (isi baga mainile in ochi, se trag de par, tot timpul suzeta celuilalt este mai tentanta, isi sug sosetele, etc).
Iustin, se roteste in tot patul:de pe spate pe burta, apoi iar pe spate...si tot asa.
Incearca sa comunice cu noi prin niste bolboroseli ciudate.
Apropo de trasnai, mi-a varsat un bidon cu apa,de 5 litri (plin).
Era in premergator si l-a apucat de maner(si acum ma intreb cum a reusit)
Matei, este un ranjit, nu se intoarce de pe burtica pe spate, dar tare ii mai place sa mearga in picioare.
Nu ne intelegem cu el, deloc.Il mai tin de manute (doar pentru echilibru, ca greutatea si-o sustine singur) si chiuie de fericire!
Dracii nu a facut, deocamdata!

Alina, da si eu mai patesc asa.Doar ca ori sunt doar suspine, ori doar tipa (adica suspinele nu sunt urmate de tipat...)
Cand suspina cred ca viseaza, iar cand tipa scurt, tind sa cred ca este de la burtica sau de la dintisori(tind mai mult spre dintisori).

Cate o , pentru fiecare!

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Felicitari pt masuratori!
Copilasii tai sunt niste scumpi ,iar tu ai povestit ff frumos despre ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Fetelor,mersi de incurajari!!!Asa imi zic si eu,va trece si asta....si vor aparea alte pb......asa ca noi sa fim sanatoase sa le facem fata cu brio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La multi ani bebelusilor sarbatoriti!
Multa sanatate bebelusilor bolnaviori...
LULUSOR vreau si eu te rog formula ta de diversificare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Corry, ce va mai distrati voi acolo. si da, exista o legatura fantastica intre ei...O prietena care are doua fete gemene si sunt acum maricele, imi povestea ca daca uneia i-a cazut soseta in jos si ea si-o ridica, cealalta chiar daca nu o are cazuta, macar sa se faca ca si ea isi trage soseta in sus. Deci ce face una, cam acelasi lucru il face si cealalta.
Este f greu cu ei dar este superb. Mai am o verisoara care are doua fete gemene de 15 ani,,,sunt superbe..
Sa fiti sanatosi si....atentie la bidoane :))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Desi am mai pus aceasta intrebare ma repet pt ca inca nu mi-a raspuns nimeni...Voua vi s-a intamplat sa va planga bebeii in somn, dar fara sa se trezeasca??Ca si cum ar fi visat ceva. Asta patesc eu de la un timp. In miez de noapte incepe sa planga. Inainte de aceasta il auda ca si cum ar suspina in somn.Si nu maraie ci plange dintr-odata tare. Este un plans pe care nu l-am auzit ziua niciodata. Altfel plange cand ii este foame, somn sau il deranjeaza ceva.Nu stiu ce sa cred. Noaptea trecuta l-am luat in brate incercand sa-l linistesc si am vrut sa-i dau tzitzi dar nici nu a deschis ochia dar el nu se trezise.Plangea in somn. Am incercat usor usor sa-l trezesc. Pana nu s-a trezit cat de cat nu s-a potolit din plans dupa care i-am dat tzitzi si a vrut.As vrea sa stiu daca vre una din fete a trecut prin ceva asemanator.Si de la ce o fi.
[red][siz


Eric al meu plange asa ziua doat, si asa mai suspina de tare si plange prin somn de zici ca a ramas orfan si trebuie sa-l trezesc si greu se potoleste din suspinatul ala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

La multe lunite Ana-Maria si Eric !

Imi pare tare rau ca mai sunt si alti copilasi bolnaviori !

Crisspy multa sanatate copiilor. Tare pacatosi mai sunt mucii astia

Talida multa sanatate si printesei tale !

Corry dupa cum ai povestit cred ca sunt tare scumpi cei mici...deja mi-i imaginam

Lulushor va doresc multa putere si rabdare sa reusiti cu tratamentul lui Eric.
La multi ani si sotului tau !

Alina, Petru s-a mai trezit tipand de cateva ori, cand era cu dintisorii .

Aly eu ca fructe ii dau tot cam ce ii dai si tu: mar , para, mango, avocado, banana, i-am mai luat nectarine (o data), o data i-am dat pepene galben (am avut la congelator ) si cam atat

Noi iar am fost azi la spital, la aspirat si inca este pliiiiiin de muci. Ne mai ducem si maine si sa vedem ce zice de duminica...eu sper sa terminam maine.

Pufi

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Top si noi!!!!

De la controlul de 6 lunite, am venit cu lacrimi multe (desigur ca am bocit si eu, de mila lor) si cu certitudinea ca am o pediatra ...varza...!!!(cred ca mai informata sunt eu decat ea, fara exagerare, in ceea ce priveste alimentatia sugarului)
Raportam si noi 67 cm si 7800 gr, respectiv 7600 gr.
In rest, papam tot (mai putin broccoli), doar ca mai avem o trezire pe noapte.
Ne culcam la 22.00, trezire la 02.00, apoi la 07.00.
AM incercat sa-i culc in patuturi separate, dar am dat chix!
Nu credeam ca este o legatura intre ei, adica am auzit teorii, dar acum m-am convins 100%.
Au inceput sa se descopere unul pe celalalt, sa interactioneze (isi baga mainile in ochi, se trag de par, tot timpul suzeta celuilalt este mai tentanta, isi sug sosetele, etc).
Iustin, se roteste in tot patul:de pe spate pe burta, apoi iar pe spate...si tot asa.
Incearca sa comunice cu noi prin niste bolboroseli ciudate.
Apropo de trasnai, mi-a varsat un bidon cu apa,de 5 litri (plin).
Era in premergator si l-a apucat de maner(si acum ma intreb cum a reusit)
Matei, este un ranjit, nu se intoarce de pe burtica pe spate, dar tare ii mai place sa mearga in picioare.
Nu ne intelegem cu el, deloc.Il mai tin de manute (doar pentru echilibru, ca greutatea si-o sustine singur) si chiuie de fericire!
Dracii nu a facut, deocamdata!

Alina, da si eu mai patesc asa.Doar ca ori sunt doar suspine, ori doar tipa (adica suspinele nu sunt urmate de tipat...)
Cand suspina cred ca viseaza, iar cand tipa scurt, tind sa cred ca este de la burtica sau de la dintisori(tind mai mult spre dintisori).

Cate o , pentru fiecare!

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


nu- cam devreme pentru premergator?eu stiam ca se pun in premergator cam de pe la 7-8 luni, dupa ce sta bine in fund, nesustinuti.

Mergi la inceput