Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele

Noi nu suntem bine
Am fost cu Petru la spital si are o bronsiolita acuta. Si ca bonus si o diaree acuta . L-a aspirat profund, era pliiin,plin de muci verzi

Acum facem taratament acasa si sper sa se amelioreze pt ca altfel ne interneaza. sunt extrem de trista In 7 luni de viata a fost bolnav de 3 ori, din care de 2 ori a fost bronsiolita

De unde, nu stiu. de iesit nu am mai iesit, copiii de 3 sapt nu au mai fost la gradi...imi este o mila de el de mor.

Plus ca de sambata nu prea mai mananca n imic. Pana si sanul abia il ia. Ieri m-au durut sanii ingrozitor. Nu suportam nici sa-i ating.

Cand simte lingurita isi face sila si eventual vomita. Cred ca o sa facem o pauza cu orice fel de mancare.

In rest nimic nou...la fel de nedormita, ca si multe dintre voi de altfel .

Va pup pe toate!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Ana multa sanatate lui Petru..iar tie multa putere mamico!!Sunt alaturi de tine !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Desi am mai pus aceasta intrebare ma repet pt ca inca nu mi-a raspuns nimeni...Voua vi s-a intamplat sa va planga bebeii in somn, dar fara sa se trezeasca??Ca si cum ar fi visat ceva. Asta patesc eu de la un timp. In miez de noapte incepe sa planga. Inainte de aceasta il auda ca si cum ar suspina in somn.Si nu maraie ci plange dintr-odata tare. Este un plans pe care nu l-am auzit ziua niciodata. Altfel plange cand ii este foame, somn sau il deranjeaza ceva.Nu stiu ce sa cred. Noaptea trecuta l-am luat in brate incercand sa-l linistesc si am vrut sa-i dau tzitzi dar nici nu a deschis ochii si nici gura. Era clar ca nu de foame plangea. De fapt plangea dar el nu se trezise.Plangea in somn. Am incercat usor usor sa-l trezesc. Pana nu s-a trezit cat de cat nu s-a potolit din plans dupa care i-am dat tzitzi si a vrut.As vrea sa stiu daca vre una din fete a trecut prin ceva asemanator.Si de la ce o fi.

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


eu n am raspuns pt ca iustin nu face asa ceva.
rarisim se scoala plangand si are un singur motiv: mucii. dc face muci noaptea si se sufoca, se trezeste plangand. ii aspir, ii dau cu tantum protect in nas si l culc la loc. dar asta se intampla o data pe luna..deci nu e ceva frecvent.

nu stiu ce sa ti zic, doarme singur?
poate se sperie de ceva, sau viseaza ceva urat, sau in timpul zilei e ceva ce l supara, sau poate e burta...sau cine stie, poate e doar o perioada, ca stiu ca exista o perioada in care ei devin f timizi si speriosi.

consulta un pediatru dc ti se pare ceva anormal.

iti tin pumnii.

pupici

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Felicitari Anda..sa de a Dumnezeu sa ai o sarcina usoara!!Noi suntem alaturi de tine!!
Doamne ajuta si pt tine Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Neata!
Anda, ti-am trimis mesaj
Ilida, dar cum vei folosi indigo-ul? La chestii mai complicate, printez desenul si-l pun sub tricou. Se vede conturul destul de bine
..............


Pai sper sa imi fie de folos pt materiale prin care nu se vede. De exemplu pt bavetici (care sunt duble). La cea pe care am facut-o m-am chinuit sa mazgalesc cu creionul spatele foii, apoi am pus-o peste si am trasat literele. Insa e f greu asa, creionul de pe verso abia ajunge pe material (mai ales ca aveam o mina HB)
Acum sper ca indigoul sa nu fie prea cleios si sa nu se imprime si altceva decat ce vreau eu pe material. O sa iti zic cum a fost dupa ce imi ajunge si mai fac o "capodopera".


Eu am racit cobza, am caile respiratorii varza, si urechile ma dor! Cred ca m-a pedepsit DD pt ca l-am jignit pe Tudor cu pretentiile mele de a fi si el in randul copiilor de-o varsta!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Multa sanatatesi o imbratisare calduroasa!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:



La multe lunite:
ERIC de lulusor77
ANA MARIA de fecian




Sa fiti sanatosi, ce mai sunteti deja! Bravooooooo


Ilida, super tare...mai spune tu porcarii despre Tudor ca-ti arata el tie.:))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Salutari si de la noi,abia am venit de la dr ,Maria mi-a facut febra,la 4 dimineata avea 39,2 rectal...acum nu stiu daca e de la dintisori sau de la muci...dupa antibiotic 7 zile vad ca tot persista,de tusit tuseste mai putin dar cand o aspir scoatem ff multi mucim-am saturat de bolile astea
Dupa ce ca nu mananca LP ,san nu mai e suficient,cu diversificarea merge cam greut...........mi-a mai si scazut in cred greutate ,are 6100g,nici nu vrea sa pape...cred ca ajung la nebuni
alina_din si noi patim asa din cand in cand ,eu zic ca ori viseaza ceva urat,ori dintisorii..
uram si noi: "la multe lunite" sarbatoritilor
Incerc sa dorm si eu putin acum ca a reusit sa doarma si ea..........va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Crisspy, vaiiiiiii saracii copii,mai ales Razvi ca a ramas marcat ...Draguuutuulllll

Sanatate muulta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Oofff Talida, si voi bolnaviori?

Pupici multi treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

La multe lunite ANA MARIA de Fecian ! Sa cresti sanatoasa si fericita, frumoasa mica!

La multe lunite si puiului meu scump si mult iubit, Eric! Mami te iubeste fooooarte tare!!!! Nimic nu e pe lumea asta mai important ca tine!
Va multumim mult de tot pentru urari, vi le intoarcem si noi inzecit!

La multi ani si iubitului meu sot, care astazi mai imbatraneste cu un an si caruia ii multumesc ca mi l-a daruit pe Eric!

Eric doarme ca butoiul, deja a doua tura pe ziua de azi, dupa ce azi-noapte ne-a daruit doar doua treziri scurte. Sa vedem ce ne-asteapta noaptea asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Anda, n-am apucat sa te feliciti pentru vestea minunata! Sa fie intr-un ceas bun, si sa ai parte de o sarcina usoara si de bebe sanatos si cuminte! Cum te simti?

alina_din, nu stiu ce sa-ti spun de tipetele din timpul somnului. Poate viseaza mititelul ca nu mai e laptic.

babyblue, miha, Arianna_M, bafta si voua cu bebei ce vor veni. Nici noi nu ne-am protejat, tot in speranta ca voi ramane gravida, pt. ca am ramas si eu greu prima data, dar pana acum nimic. Iar acum nu sunt sigura ca m-as putea inhama la asa ceva pana nu-i eric mai bine.

Anaemi
. Esti o puternica! Imi pare rau ca te confrunti cu atatea si asa as vrea sa te imbratisez. Da-mi voie sa o fac macar virtual!

ilida, mai esti racita? M-am distrat tare de faza cu Tudor. Cine stie ce ne mai asteapta?

crisspy, poate e doar o faza, o sa accepte din nou legumele astea. Daca nu, incerci altele.
Noi ne internam 3 sapt. pt. ca acolo invatam si noi si bebelusi nostri conceptul despre care scriam. Nu vom avea parte de medicam., asa ca v-a fi destul de relaxant, zic eu.
Va urez la toti insanatosire grabnica!!!

Va multumesc tuturor pt. sustinere. Sunteti super dragute!!

madybulancea, iti dau formula noastra de diversificare. Eu m-am concentrat la ce-am de facut in prima parte si n-am fost atenta la ce voi face mai incolo, cu gandul ca oricum voi aflta totul peste 2 sapt. cand suntem internati. M-am apucat insa sa traduc indrumarile scrise pe care le-am primit si cum sunt gata, ti le trimit. Voi cum mai sunteti? S-au mai ameliorat petele? Cu ce crema il ungi in prezent?

Andreea, mie mi s-a recomandat sa-i dau broccoli deja, insa eu m-am hotarat sa incep cu pastarnac.
Oare mai e cineva nediversificat asa ca noi? Eric nu stie altceva decat tzitzi, mi-e groaza de momentul in care vom incepe si noi (candva sapt. viit.)

crudiutalida, multa putere, o sa treaca si asta!

Mergi la inceput