Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna dim mamicute scumpe

Am lipsit vreo 2 zile de pe dc..ma scuzati
Noi suntem bn ...Ianis nu ne scoate din Tatata..abia astept sa zica si mama

Fetele care dati fructe dim la bebe...cum le mai combinati?Le dati si suc de fructe sau doar fructele la cuptor?Eu i am dat pana acum mar avocado, para,mango..maru si para la cuptor ..in diverse combiantii!!
ALTE IDEI!!!

lA MULTE LUNITE SARB DE ASTAZI sa cresteti mari si sanatosi!!

ERIC de Lulusor
ANA MARIA de Fecian

ma apuc sa citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ilida, fructele de sezon poti sa i le faci tu, ce nu gasesti oprganic si nu sunt de sezon e chiar indicat sa le dai din borcanas. Noi manancam numai fructe din borcan, ii mai dau in feeder una alta, dar 90% borcanase.
Acum a incercat cam toate fructele de stagiu 2 si toate legumele, deci incp sa ii dau mancare facuta de noi. Ieri i-am dat mazare cu cartofi. Am facut pt noi, inaite de a o condimenta, i-am scos lui separat.
Inca e cu muci...deci nu prean mananca.

si eu sunt acasa cu amandoi, la sf zilei sunt terminata. DE abia astept sa ii culc.dar imi place, imi place sa ii privesc jucandu-se, cum rad impreuna... . f frumos

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Cat timp fierbi mazarea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:


La multe lunite ERIC de lulusor, sa ai parte de sanatate si sa te faci bine stiu sigur ca asa va fi pentru ca ai o mama puternica .


La multe lunite ANA MARIA de fecian, sa fii sanatoasa si fericita!


Fetele am citit cate ceva din ce s-a scris pe FB dar sunt atat de multe mesaje, commenturi si poze ca nu am apucat sa gasesc discutiile care au creat controverse.
Daca se decide excluderea mea din grupul de acolo vreau sa va spun ca nu e nicio problema, eu acolo comentez poze si cam atat, imi vine greu sa scriu mesaje asa cum o fac aici, casa mea de suflet . Nici aici nu mai am timp s-o fac ca altadata ptr ca puiul meu imi cere toata atentia iar el este prioritatea mea numarul 1 dar in masura in care pot citesc mereu cu sufletul la gura .

Ilida m-am amuzat putin insa ma gandesc prin ce-ati trecut pana ati gasit dopul, se pare ca ai un mic nazdravan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Buna dim mamicute scumpe

Am lipsit vreo 2 zile de pe dc..ma scuzati
Noi suntem bn ...Ianis nu ne scoate din Tatata..abia astept sa zica si mama

Fetele care dati fructe dim la bebe...cum le mai combinati?Le dati si suc de fructe sau doar fructele la cuptor?Eu i am dat pana acum mar avocado, para,mango..maru si para la cuptor ..in diverse combiantii!!
ALTE IDEI!!!

lA MULTE LUNITE SARB DE ASTAZI sa cresteti mari si sanatosi!!

ERIC de Lulusor
ANA MARIA de Fecian

ma apuc sa citesc din urma

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Noi am dat fructele crude, nepreparate termic. I-am mai dat si banana pe care care o conbin cu mar sau para ca sa nu se constipe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

La multe lunite sarbatoritilor!!!!
ERIC de Lulusor
ANA MARIA de Fecian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

iustin bea apa direct din cana. doar asa vrea. nu a suportat canutzele cu cioc.

ii pun o bavetica sub barbita si ii dau eu sa bea din cana. e super fericit.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Bravooo bebe Iustin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Desi am mai pus aceasta intrebare ma repet pt ca inca nu mi-a raspuns nimeni...Voua vi s-a intamplat sa va planga bebeii in somn, dar fara sa se trezeasca??Ca si cum ar fi visat ceva. Asta patesc eu de la un timp. In miez de noapte incepe sa planga. Inainte de aceasta il auda ca si cum ar suspina in somn.Si nu maraie ci plange dintr-odata tare. Este un plans pe care nu l-am auzit ziua niciodata. Altfel plange cand ii este foame, somn sau il deranjeaza ceva.Nu stiu ce sa cred. Noaptea trecuta l-am luat in brate incercand sa-l linistesc si am vrut sa-i dau tzitzi dar nici nu a deschis ochii si nici gura. Era clar ca nu de foame plangea. De fapt plangea dar el nu se trezise.Plangea in somn. Am incercat usor usor sa-l trezesc. Pana nu s-a trezit cat de cat nu s-a potolit din plans dupa care i-am dat tzitzi si a vrut.As vrea sa stiu daca vre una din fete a trecut prin ceva asemanator.Si de la ce o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Alina, eu nu am raspuns pentru ca nu patesc chiar asa. Eliza se mai trezeste plangnd...e ca un tipat mai mult...dar se trezeste oarecum, si accepta sanul...nu stiu ce sa zic, daca nu gasesti raspuns, tot la pediatru poate gasesti un sfat! Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Da, alina_din , noua ni s-a intamplat..el dormea toata noaptea inainte, de cateva saptamani se trezeste urland si mi-am dat seama ca este de la dinti ca se simte unul iesit, manca-l-ar mama de iepuras

Multumesc, fetelor, de urari

La multe lunite ,Eric si Anamaria!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

[quote]citat din mesajul lui mihahegarty

Numa ce m am pus in pat sa dorm si eu (am zis ca de la 11.30 la 1.30 am timp berechet sa dorm) ca s a si trezit mandra! Imi vine pur si simplu sa innebunesc! Am 6 luni jumate de nesomn, nervi acumulati la maxim, sperante desarte ca totul va merge mai bine, Dar de fapt totul merge mai rau!
Maine am sa sun la health visitor sa vad ce solutii au, dar stiu intr un fel care e solutia: ori s o las sa planga la ea in pat (control crying), ori sa i dau apa de fiecare data cand se trezeste (ca poate i s o ura sa se mai trezeasca).
Adevarul e ca are si un nas plin de muci si tuseste, dar vorba lui barbate miu, this is what babies do: caugh, have a blocked nose, deoarece corpul lor incearca sa se obisnuiasca cu mediul. Temperatura nu are! Deci numai muci si tuse. Dar muci are de cand o stiu. Ca tot ii puneam seline.
In fine, mai incerc! Is curioasa cand merge la culcare!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Offf!Multa sanatate!
Si eu am fost/sunt cu nervii in pioneze si dumineca am tras o tura de plans si a fost mai bine!Ma mai remonteaza si gandul ca in Martie plecam o saptama na la soare,apoi vin in Ro...vise care ma tin in viataSi cand vad si fatzuca lui ica si nevinovata ...ma topesc toata chiar daca uneori imi vine sa-l arunc in piscina!
Ah, si azi ma intalnesc cu Andy08

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Lori unde anume in Ro..in ce oras?Vii si prin Iasi?

Mergi la inceput