Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Ramona, multumesc pentru raspuns, mi-ai dat o speranta.Nu vreau sa renunt ca si eu am un istoric de infertilitate, iar fetita am obtinut-o prin fiv dupa ani de tratamente cu un sg ov.Aproape ca nici eu nu cred ca mi s-a intamplat...Sper sa ma ajute Dumnezeu sa pot duce sarcina.Abia pe 24 februarie m-am putut programa la un ginecolog in care eu am incredere.Ar fi minunat sa am 2 copii cu o asa diferenta mica intre ei, dar si greu, insa merita sacrificiul cu siguranta.Sper sa reusesti si tu cat mai repede, oricum ai mai multe sanse decat aveam eu, si cu siguranta vei reusi.Te astept si pe tine, sa nu fiu eu singura gravidoasa de aici.


Anda, vreau sa ma iei si pe mine la gravidoase!! Dar mai pe la sfarsitul anului!!!
Florina, tu pe cand??? Ca noi suntem mai veterane!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida


La multe lunite cu sanatate, diversificare usoara si dinti fara dureri strumfilor sarbatoriti:

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna
Mihail de alina_din



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




La multe lunite fericite si din partea noastra!!!! Va pupam!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Miha , si noi inca mai avem o trezire pe noapte pe la 1-2 , care nu o aveam timp de 2 luni, dar a revenit!! Pupici ptr 2 fete cucuiete
de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Va pup si eu motzatelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Fetelor eu nu am reusit sa citesc din urma am fost plina de musafiri dar promit sa recuperez maine.
Am intrat sa raportam dintisor nr 2 care a iesit la fel ca primul adica ffff cuminte.Pupsi merg la adormit fetita mare cu doi dintisori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Felicitari ,ma bucur din suflet pt tine mai ales ca prima sarcina a fost obtinuta ca si a mea f greu.
nici eu nu ma protejez si ma rog la DD sa ne ajute, poate raman natural ,daca nu in toamna fac iar fiv pt ca mai am embrioni.

pupici







Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





Yeaiiii!!!!! Arianna, sa ti ajute si tie dumnezeu!!! Daca in toamna vrei sa ramai graviduta!!!!!! Iar vom si colege de odisee? Asta daca fac si eu bebe!!!!
Cand vrei sa l faci???
Si ce vrei? fata sau baiat???
Uite site ca sa stii sa ti programezi (daca vrei, doamne, nu e obligatoriu, eu il dau doar din curiozitate)...
http://www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=165&Itemid=133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Felicitari Alexia pt dintisor .

mamaaaaa toate aveti iepurasi ....numai eu nu am




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





Nici noi n avem dinti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Felicitari anda82!!!!!!!
E o veste minunata!!!! Doamne-ajuta sa duci sarcina cu bine la final.



madybulancea - pr constipatie incearca para, prune. Eu il masez uneori pe burtica, in sensul acelo de ceas. Succes!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"





Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Fetelor, Alex incepe sa-mi refuze piure-ul de legume.

Eu il fac la abur si ii pun morcov, pastarnac, ardei si/sau dovleac. Ceapa doar de gust. Si carnita de curcan din cand in cand. Ce va idei ce as putea sa ii mai dau?

Brocoli, sfecla rosie? Eu am gasit ca brocoli se da de la 8 luni de abia. Alex are 8 luni pe 27 febr.

Mercic

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Am uitat sa va spun ca ieri Tudor a facut prima lui boacana.
Eu si sotul bem apa din sticle de 1,5 l (eu pur si simplu nu pot sa beau din cana) asadar casa e impanzita de sticle. Acum, bebe ne-a tot vazut cu sticla-n gura si e fascinat de cum clipoceste apa. bineinteles ca vrea si el sticla si ca o rontaie, mai ales dopul unde sunt cei mai multi microbi :))
Ieri l-am lasat cu o sticla in brate in mijlocul patului si m-am dus sa ma spal pe dinti. Cand m-am intors sticla era goala, salteaua fleasca, dopul nicaieri si Tudor radea cu gura la urechi! Am tras o sperietura pana am gasit dopul ala, mama-mama! Nici nu stiu cum naiba a putut sa rasuceasca in gingii incat sa-l desurubeze.
Asa ca spre delicul lui Tudor (ca ii place zgomotul) am stat toata ziua cu uscatorul in priza incercand sa salvez salteeaua. Ceea ce am si reusit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Am uitat sa va spun ca ieri Tudor a facut prima lui boacana.
Eu si sotul bem apa din sticle de 1,5 l (eu pur si simplu nu pot sa beau din cana) asadar casa e impanzita de sticle. Acum, bebe ne-a tot vazut cu sticla-n gura si e fascinat de cum clipoceste apa. bineinteles ca vrea si el sticla si ca o rontaie, mai ales dopul unde sunt cei mai multi microbi :))
Ieri l-am lasat cu o sticla in brate in mijlocul patului si m-am dus sa ma spal pe dinti. Cand m-am intors sticla era goala, salteaua fleasca, dopul nicaieri si Tudor radea cu gura la urechi! Am tras o sperietura pana am gasit dopul ala, mama-mama! Nici nu stiu cum naiba a putut sa rasuceasca in gingii incat sa-l desurubeze.
Asa ca spre delicul lui Tudor (ca ii place zgomotul) am stat toata ziua cu uscatorul in priza incercand sa salvez salteeaua. Ceea ce am si reusit!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Super tare!Un copil de isprava!Si tu mai zici ca el nu face nimic

Mergi la inceput