Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

apropo, am implinit si noi astazi 6 lunite. Cu diversificare stam destul de bine. Masa de fructe (mar/banana/para/avocado) la ora 10-11. Toate in stare cruda nepreparate termic.Supica pe la ora 14, deocamdata doar din morcov, pastarnac, ceapa. Supa nu prea ii place dar perseveram. In rest LM la cerere fara un orar anume. In general cam la 3 ore papa lapticul dar are si zile cand este mai marait (cred ca din cauza dintisorilor) si cere mai des.
Noapte se trezeste rar pe la 2-3 sa pape, daca reusesc sa-l adorm pe la 22. Dar cum el adoarme de multe ori tarziu (23-23,30)..se mai trezeste dimineata pe la 5.
Nu stiu din ce cauza si daca s-a intamplat si la ai vostri, in multe nopti se trezea brusc plangand (nu maraia ci plangea tare).Parca visase ceva si s-a speriat. Si asta nu doar odata ci de mai multe ori. Si in general in prima parte a somnului. Nici macar nu deschidea ochii. Plangea cu ochii inchisi. Il luam in brate sa-l linistesc si adormea la loc, la mine in brate dupa care il puneam la loc in patut.Ma tot gandesc ca poate a visat ceva urat.










La multe lunite cu sanatate!!!


Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida


La multe lunite cu sanatate, diversificare usoara si dinti fara dureri strumfilor sarbatoriti:

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna
Mihail de alina_din



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Neata !! cafeluta este gata
Raportam si noi la 6 luni 7.4 kg si 69cm suntem bine sanatoase !!!
Azi mergem la veccin , acum la 11. Imi tataie dosul ( sa nu vb urat de dim :D)
La multe lunite Mihail, mare mare sa cresti si sa papi tot!
Anda deci FELICITARI !!!! lasa gandurile rele si eu zic sa mergi inainte cu curaj si incredere ! Totul o sa fie bine, uterul nu se mareste asa imediat , deci 2-3 luni mai ai, asa ca atunci o sa ai 8 luni de la cezariana !!! Sarcina usoara si cu bine pana la capat ! Poate este cu cuc :D
Miha , si noi inca mai avem o trezire pe noapte pe la 1-2 , care nu o aveam timp de 2 luni, dar a revenit!! Pupici ptr 2 fete cucuiete
Ramo felicitari lui Iustin . Bea din cana , manaca tot, tare cuminte este !!! bravooo
Laura si noi folosim borcanele de la hipp cu pere, piersia si caisa . Restul preparate in casa si cu biscuiti dimineata iar la pranz piureul de legume 14-15 (unde cred ca de azi imi baga carnita )
Arianna felicitari printesei pentru reluarea laptelui ! a avut ea o perioada , cine stie?
avem si noi 1 dintisor de duminica :) , si al doi-lea sta sa iasa zilele astea, se vede f bine in gingie
Anaemi ,multa putere!!! rezista !!! esti tare si trebuie sa faci fata la tot valul asta de probleme! Multa sanatate tuturor , mai ales lui Petru pentru tine un buchet imens de
Corry ce fac strumfii? mai au treziri noaptea?
Gabrielita mult succes cu diversificarea si felicitari pentru dintisor!
scuze, am scris cam haotic, dar asa functioneaza neurnul meu dimineata

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

Buna fetelor!

N-am apucat sa citesc, am intrat scurt sa va povestesc ce-am facut la evaluare. E impropriu spus evaluare, pt. ca a fost de fapt prezentarea conceptului. Este destul de greu de transpus in cateva cuvinte, ideea de baza e ca e putin important daca e sau nu alergic Eric la ceva anume (in caz ca da, vindecarea se face tot urmand acest concept.)
1.In primul rand trebuie eliminat stresul din viata lui (ceea ce el percepe ca stresant, si anume: neconsecventa, program haotic, etc.).
2.Trebuie de asemenea ca boala lui sa fie tratata cu indiferenta (de-acum deci fara creme, nu trebuie reactionat de nici un fel cand el se scarpina, nici macar cu privirea) de toate persoanele cu care intra in contact. Si nici nu se vorbeste in prezenta lui despre boala.
3.Noi ca parinti trebuie de asemenea sa facem exercitii zilnice de relaxare.
3. Eu imi voi adapta dieta (acum stiu si concret cum) atata vreme cat alaptez, iar la el diversificarea se va face un pic altfel (fructele se introduc ceva mai tarziu, prod. lactate, anumite carnuri si legume nu sunt permise un an de zile).
.........


Succes cu noile metode, ai incredere pt ca asta face totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

La multe lunite sarbatoritilor de astazi

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna
Anda82 felicitari draga mea. Asta da veste. Ne-ai luat-o inainte Bravo. Sa stai linistita si sa nu-ti faci griji ca dauneaza la bb O prietena de a mea a nascut de curand prin cezariana (a patra) si cica, teoretic, trebuia sa mai astepte ca sa se refaca uterul bine dar a ramas repede insarcinata, cu al patrulea. A fost bine si mai vrea sa incerce. In prezent nu are decat trei copilasi ca primul a trait putin dupa nastere.In timpul sarcinii au aparut unele probleme din cauza ca a ridicat. Incepuse sa o doara putin burtica prin luna a saptea si a stat internata pana in luna a noua ca sa fie sub supraveghere si totul a fost ok. Asa ca grija mare sa nu ridici NIMIC NIMIC NIMIC spre sfarsitul sarcinii mai ales. E foarte important. Si daca simti ceva, o cat de mica durere de burtica FUGUTA la doctor.Eu zic ca o sa fie bine.
Vad ca sunt multe fete pe aici care s-au chinuit pt a avea bb. Si la mine au fost cu emotii.Dupa o prima sarcina extrauterina, cu voia lui Dumnezeu, a aparut (natural) Mihail. Printisorul meu. Mi-a fost o teama ingrozitoare sa nu fac din nou extrauterina.Dar dupa o cateva analize mi s-a dat unda verde. Pentru cele cu extra obligatoriu histero pt a vedea daca trompa ramasa este viabila.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LULUSOR TE ROG MULT SA IMI ZICI SI MIE DE DIETA TA SI DIVERSIFICARE,TE ROG MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Lulusor, Doamne ajuta ca noul tratament, ca nu stiu altfel cum sa ii zic, sa va aduca sanatatea mult dorita! Suntem alaturi de tine macar virtual, si tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, nu am mai intrat demult, deoarece am avut o perioada f incarcata.Va salut pe toate, si sper sa nu fie niciun bebic si nicio mamica bolnavioara.

Astazi am fst la dr ca nu-mi venea menstra si am avut un soc si o mare, mare bucurie cand mi-a spus ca e sarcina de 6 saptamani.INSA bucuria mea e umbrita de faptul ca mi s-a zis ca e f devreme dupa cezariana ...Nu vreau sa renunt la bebelusul meu, stiti cazuri similare care au reusit sa nasca cu bine?






Anda felicitari!!!!
Ce norocoasa esti!!!

Eu sunt sigura ca sarcina si nasterea vor fi super bune!!! Eventual poate o nastere naturala sa fie mai indicata de data asta!!!
Si pun pariu 100% ca e baiat!!!!!
Cum te simti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi
Wooow!!!! Felicitari !!!! Si iti doresc din suflet sa fie totul bine !

Nu cunosc pe nimeni cu sarcina asa repede dupa cezariana; doar pe cineva care are 6 cezariene

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






6 cezariene???? Aici e ilegal sa ai asa multe!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

te invidiez in sensul bun.eu nu ma protejez deloc, doar, doar oi ramane iar.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Bafta multa Ramona!!!!! Ma rog sa se intample!!! Sincer fetelor si pe mine ma tenteaza o noua sarcina, si eu care am zis NU categoric!! Acum mi e dor sa fiu graviduta din nou!!!!

Ramona, ce zici o sa fim colege de odiseea iulie-august 2013???

Mergi la inceput