Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Va multumim din suflet pt urari !
Petru, tot cu haraiala, azi noapte cu febra, in continuare refuza tot, tot kk-cios.....off!

Ramona, Dana,Talidasa va ajute DD sa ramaneti insarcinate natural.

Ilida,Cristina multa sanatate si voua !

Ilida , nici Petru nu face mare branza pt varsta lui, dar tot ce-mi doresc este sa fie sanatos ca in rest le-o face el pe toate.
Filip, de exemplu, a invatat sa mearga de-a busilea dupa ce a invatat sa mearga in picioare. Ni se parea tare haios ca stia sa paseasca in picioare, dar in 4 labe era ca un bebe mic mic :))

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Buna fetelor!

N-am apucat sa citesc, am intrat scurt sa va povestesc ce-am facut la evaluare. E impropriu spus evaluare, pt. ca a fost de fapt prezentarea conceptului. Este destul de greu de transpus in cateva cuvinte, ideea de baza e ca e putin important daca e sau nu alergic Eric la ceva anume (in caz ca da, vindecarea se face tot urmand acest concept.)
1.In primul rand trebuie eliminat stresul din viata lui (ceea ce el percepe ca stresant, si anume: neconsecventa, program haotic, etc.).
2.Trebuie de asemenea ca boala lui sa fie tratata cu indiferenta (de-acum deci fara creme, nu trebuie reactionat de nici un fel cand el se scarpina, nici macar cu privirea) de toate persoanele cu care intra in contact. Si nici nu se vorbeste in prezenta lui despre boala.
3.Noi ca parinti trebuie de asemenea sa facem exercitii zilnice de relaxare.
3. Eu imi voi adapta dieta (acum stiu si concret cum) atata vreme cat alaptez, iar la el diversificarea se va face un pic altfel (fructele se introduc ceva mai tarziu, prod. lactate, anumite carnuri si legume nu sunt permise un an de zile).

Stiu ca pare nerealist si e destul de controversata metoda, insa cunosc cazuri concrete, care desi fff grave s-au vindecat 100%. E destul de greu de inteles, eu desi am citit inainte despre ea, abia acum am inceput sa ma luminez. Pe 26 feb. ne vom interna pentru 3 sapt., dupa care venim acasa si continuam timp de un an, chiar si atunci cand pare ca se simte bine. Am nevoie de multa putere, determinare si mai ales sustinere, dar eu sunt acum sigura ca voi reusi.

Intru mai pe seara sa citesc ce-ati mai facut, acum am de hranit bebe si mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Neata !! cafeluta este gata
Raportam si noi la 6 luni 7.4 kg si 69cm suntem bine sanatoase !!!
Azi mergem la veccin , acum la 11. Imi tataie dosul ( sa nu vb urat de dim :D)
La multe lunite Mihail, mare mare sa cresti si sa papi tot!
Anda deci FELICITARI !!!! lasa gandurile rele si eu zic sa mergi inainte cu curaj si incredere ! Totul o sa fie bine, uterul nu se mareste asa imediat , deci 2-3 luni mai ai, asa ca atunci o sa ai 8 luni de la cezariana !!! Sarcina usoara si cu bine pana la capat ! Poate este cu cuc :D
Miha , si noi inca mai avem o trezire pe noapte pe la 1-2 , care nu o aveam timp de 2 luni, dar a revenit!! Pupici ptr 2 fete cucuiete
Ramo felicitari lui Iustin . Bea din cana , manaca tot, tare cuminte este !!! bravooo
Laura si noi folosim borcanele de la hipp cu pere, piersia si caisa . Restul preparate in casa si cu biscuiti dimineata iar la pranz piureul de legume 14-15 (unde cred ca de azi imi baga carnita )
Arianna felicitari printesei pentru reluarea laptelui ! a avut ea o perioada , cine stie?
avem si noi 1 dintisor de duminica :) , si al doi-lea sta sa iasa zilele astea, se vede f bine in gingie
Anaemi ,multa putere!!! rezista !!! esti tare si trebuie sa faci fata la tot valul asta de probleme! Multa sanatate tuturor , mai ales lui Petru pentru tine un buchet imens de
Corry ce fac strumfii? mai au treziri noaptea?
Gabrielita mult succes cu diversificarea si felicitari pentru dintisor!
scuze, am scris cam haotic, dar asa functioneaza neurnul meu dimineata

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)

Felicitari pentru masuratori si pentru dintisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Lulushor bafta multa si sper sa reusiti sa respectati sfaturile medicilor, suna destul de dificil ce ai scris tu. Dar de ce sa va internati 3 saptamani?

Anamaria sanatate lui Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite pentru:
VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna
Sa fiti sanatosi si sa diversificati usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite pentru:
VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna
Sa fiti sanatosi si sa diversificati usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:


Eu am racit cobza, am caile respiratorii varza, si urechile ma dor! Cred ca m-a pedepsit DD pt ca l-am jignit pe Tudor cu pretentiile mele de a fi si el in randul copiilor de-o varsta!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Multa sanatate Ilida si spor la facut...capodopere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Va multumim din suflet pt urari !
Petru, tot cu haraiala, azi noapte cu febra, in continuare refuza tot, tot kk-cios.....off!

Ramona, Dana,Talidasa va ajute DD sa ramaneti insarcinate natural.

Ilida,Cristina multa sanatate si voua !

Ilida , nici Petru nu face mare branza pt varsta lui, dar tot ce-mi doresc este sa fie sanatos ca in rest le-o face el pe toate.
Filip, de exemplu, a invatat sa mearga de-a busilea dupa ce a invatat sa mearga in picioare. Ni se parea tare haios ca stia sa paseasca in picioare, dar in 4 labe era ca un bebe mic mic :))

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Ana in continuare iti urez sanatate maxima atat tie cat si lui Pertu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

Buna fetelor!

N-am apucat sa citesc, am intrat scurt sa va povestesc ce-am facut la evaluare. E impropriu spus evaluare, pt. ca a fost de fapt prezentarea conceptului. Este destul de greu de transpus in cateva cuvinte, ideea de baza e ca e putin important daca e sau nu alergic Eric la ceva anume (in caz ca da, vindecarea se face tot urmand acest concept.)
1.In primul rand trebuie eliminat stresul din viata lui (ceea ce el percepe ca stresant, si anume: neconsecventa, program haotic, etc.).
2.Trebuie de asemenea ca boala lui sa fie tratata cu indiferenta (de-acum deci fara creme, nu trebuie reactionat de nici un fel cand el se scarpina, nici macar cu privirea) de toate persoanele cu care intra in contact. Si nici nu se vorbeste in prezenta lui despre boala.
3.Noi ca parinti trebuie de asemenea sa facem exercitii zilnice de relaxare.
3. Eu imi voi adapta dieta (acum stiu si concret cum) atata vreme cat alaptez, iar la el diversificarea se va face un pic altfel (fructele se introduc ceva mai tarziu, prod. lactate, anumite carnuri si legume nu sunt permise un an de zile).

Stiu ca pare nerealist si e destul de controversata metoda, insa cunosc cazuri concrete, care desi fff grave s-au vindecat 100%. E destul de greu de inteles, eu desi am citit inainte despre ea, abia acum am inceput sa ma luminez. Pe 26 feb. ne vom interna pentru 3 sapt., dupa care venim acasa si continuam timp de un an, chiar si atunci cand pare ca se simte bine. Am nevoie de multa putere, determinare si mai ales sustinere, dar eu sunt acum sigura ca voi reusi.

Intru mai pe seara sa citesc ce-ati mai facut, acum am de hranit bebe si mamica.

lulusor77
mami fericita de Eric (10.08.2011)


Fff complicat mi se pare,dar sper sa aveti rezultatele dorite!Numai bine si sanatate din plin!

Mergi la inceput