Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Felicitari Alexia pt dintisor .

mamaaaaa toate aveti iepurasi ....numai eu nu am




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, nu am mai intrat demult, deoarece am avut o perioada f incarcata.Va salut pe toate, si sper sa nu fie niciun bebic si nicio mamica bolnavioara.

Astazi am fst la dr ca nu-mi venea menstra si am avut un soc si o mare, mare bucurie cand mi-a spus ca e sarcina de 6 saptamani.INSA bucuria mea e umbrita de faptul ca mi s-a zis ca e f devreme dupa cezariana ...Nu vreau sa renunt la bebelusul meu, stiti cazuri similare care au reusit sa nasca cu bine?



wow,wow,wow...ce vesti pe aici. Doamne ajuta! Eu nu stiu pe nimeni care sa fi raman insarcinata asa devreme, cumnata mea a ramas cand fetita ei avea 1 an si 2 luni si a fost ok.
Cat are acum bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna

Krissy felicitari pentru dintishori.

Anda82 felicitari pt bebe, sarcina usoara si bebelus sanatos .

Ramona si Arianna va tinem si voua pumnii stransi pt bb2 .

Anamaria cum mai sunteti azi?

Miha sa stii ca si Andra tot cu ochii pe pereti sta in fiecare noapte cam o ora.

Alexia felicitari pentru parametri, f bine stati la 6 luni. Bafta azi la vaccin, Ruxi mica. Ce biscuiti ii dai?

Arianna stai linistita ca nici noi nu avem dinti. Eu chiar ma mir lui Razvi i-a iesit primul dintisor la 4 luni jumate.

Aseara Razvi a vomitat de la atata tuse, mai bine ca a mai eliminat din secretii caci cu batista bebelusului nu scot nimic si nici el nu sufla ca lumea nasul.

Colac peste pupaza cred ca m-a luat si pe mine, stranut, tusesc si ma cam ustura in gat. Sper sa nu ia si Andra ca de dimineata era si ea plina de muci si parca am auzit-o tusind un pic.

fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna

Krissy felicitari pentru dintishori.

Anda82 felicitari pt bebe, sarcina usoara si bebelus sanatos .

Ramona si Arianna va tinem si voua pumnii stransi pt bb2 .

Anamaria cum mai sunteti azi?

Miha sa stii ca si Andra tot cu ochii pe pereti sta in fiecare noapte cam o ora.

Alexia felicitari pentru parametri, f bine stati la 6 luni. Bafta azi la vaccin, Ruxi mica. Ce biscuiti ii dai?

Arianna stai linistita ca nici noi nu avem dinti. Eu chiar ma mir lui Razvi i-a iesit primul dintisor la 4 luni jumate.

Aseara Razvi a vomitat de la atata tuse, mai bine ca a mai eliminat din secretii caci cu batista bebelusului nu scot nimic si nici el nu sufla ca lumea nasul.

Colac peste pupaza cred ca m-a luat si pe mine, stranut, tusesc si ma cam ustura in gat. Sper sa nu ia si Andra ca de dimineata era si ea plina de muci si parca am auzit-o tusind un pic.

fetele


Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)

i-am luat prima data de la HIPP dar nu s-au dizolvat (cum scie pe cutie) si i-am macinat si asa i-am pus si in lapte seara sau in fructe dimineata si ieri am luat de la Plasmon din Auchan cutia de 400 gr (de la 4 luni ) 27 lei , si astia sunt deja praf facuti .
Am incercat sa fac si in casa biscuiti un esesc tottal
Pupam fetele
ps: acum a papat biscuiti cu un borcanel de piersica hipp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Neata!
Anda, ti-am trimis mesaj
Ilida, dar cum vei folosi indigo-ul? La chestii mai complicate, printez desenul si-l pun sub tricou. Se vede conturul destul de bine
..............


Pai sper sa imi fie de folos pt materiale prin care nu se vede. De exemplu pt bavetici (care sunt duble). La cea pe care am facut-o m-am chinuit sa mazgalesc cu creionul spatele foii, apoi am pus-o peste si am trasat literele. Insa e f greu asa, creionul de pe verso abia ajunge pe material (mai ales ca aveam o mina HB)
Acum sper ca indigoul sa nu fie prea cleios si sa nu se imprime si altceva decat ce vreau eu pe material. O sa iti zic cum a fost dupa ce imi ajunge si mai fac o "capodopera".


Eu am racit cobza, am caile respiratorii varza, si urechile ma dor! Cred ca m-a pedepsit DD pt ca l-am jignit pe Tudor cu pretentiile mele de a fi si el in randul copiilor de-o varsta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Alexia si mersi de raspuns. Sa incerc si eu, poate ii plac.

Oricum cred ca ne intoarcem la inceputurile diversificarii...a inceput sa refuze si fructele si legumele. Deja am scos dovlecelul, uleiul, mazarea . In loc sa mergem inainte, dam inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Anda, de cand ai spus de sarcina ma tot gandesc la tine si mereu am un mare zambet de fericire pe moaca, de parca as fi ramas eu gravida I-am spus si sotului de intamplare, si el zice ca e o minune in condidtiile tale, ca e un semn bun. Inca o data te felicit si iti tin pumnii!
Si noi ne dorim un al doilea bebe, dar cred ca pt noi e un fel de sinucidere curata aici, fara ajutoare .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Anda82 FELICITARI, sa dea D-zeu sa ai o sarcina usoara si fara probleme.

Mi s-a facut pielea gainii cand am citit , chiar ma intrebam zilele trecute cine va fi norocoasa ce va anunta o noua sarcina.

Si pe voi fetele cele care va mai doriti un bebe acum sa va ajute Doamne Doamne .

Anaemi cum e Petru? Sanatate si cat mai putini muci .

La multe lunite sarbatoritilor de astazi

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Anda82 FELICITARI!sa ai o sarcina usoara si fara probleme.


La multe lunite sarbatoritilor de astazi

VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Oauuuuuuuuuuuuuu anda82..........sarcina usoara!!!Doamne ajuta sa fie bine pana la sfarsit!!!!
Deci se poate!!!Si eu am facut tot fiv,tot un ovar dar din pacate fara trompa....asa ca si la bebe2 tot FIV
Asta da veste buna!!!

Sanatate multa la bebeii si mamicile ce intampina pb!

Mergi la inceput