**Prichindei nazdravani 2008!**(20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Ma oftic pentru ca este munca mea,ideile mele,noptiile nedormite,schitele mele.
Eu prefer sa imi stroc creierii s afac un lucru sa fie unicat sa nu intalnesc la altcineva nu imi place sa copiez nu mi se pare corect sa copiezi.
Este o nedreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

m-am intors de la med. de familie.Maine internare in Cluj,se pare ca nu am scapat,desi nu se aude nimic la plamani,in gat nu are nimic,dar tuseste din 2 in 2 minute,pe ceas.Dar alta e problema.Ce ma fac cu Iarina,ca nu sta cu nimeni,nici cu mama,ma cauta tot timpul si plange dupa mine.Mi se rupe sufletul in douaVa si tineti-mi pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana imi pare sincer rauDoamne ajuta sa fie bine,eu am stat cu Delia cand era mica in spital si urasc spitalelenu le suport lasa ca va ajuta DD si iarina va sta cu bunica linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

m-am intors de la med. de familie.Maine internare in Cluj,se pare ca nu am scapat,desi nu se aude nimic la plamani,in gat nu are nimic,dar tuseste din 2 in 2 minute,pe ceas.Dar alta e problema.Ce ma fac cu Iarina,ca nu sta cu nimeni,nici cu mama,ma cauta tot timpul si plange dupa mine.Mi se rupe sufletul in douaVa si tineti-mi pumnii.

tatiana


Tatiana ! Ce vesti triste . Aveti grija de voi ! E cumplit...Tin pumnii sa gasesti o solutie favorabila Iarinei . Sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

si dupa cum doreste fiecare !

M-am trezit intr-o tuseala de la ora 05:20, cupila' se vaita ca o doare in zona gatului.... I-am tras Nurofen si vira la cresa...sa vedem dupa amiaza cum o mai fi. Ieri dupa ce am adus-o de la cresa pe Bianca am mai ramas afara vreo 1/2 de ora ca sa facem un omushor de zapada...Sa fie coincidenta sau chiar a luat-o la nas ca am stat cu ea la zapada ? Ce mi-a facut omu' dimineata...nu mai spun...m-a acuzat ca din cauza mea o doare gatul....
Aseara i-am tras o calcatura de zile mari, am facut o mazarica...in rest n-am cu ce sa ma "laud".

Tatiana ! Sunt cu gandul alaturi de voi, drum bun si sa reveniti cat mai curand acasa !

Doinita, asteptam vesti de la tine !

Discordia, Ioana !


Va doresc o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neata Fetelor spun si eu prezenta la cafea.
Aseara am avut un certalau cu mama Doamne Doamne ,a zis ca de cand ia Bogdan salariul vom trece separat cu mancarea si cu tot ce ma bucur,ca deja numai suport,imi spune ca trebuie s afac smotru pentru toata lumea si altii sa stea sa nu faca nimic.
Se vaita mereu ca ea face tot in casa si face o mancare la luna si eu fac mancare zilnic si curatenie la fel si nu ma mai vait.
Si cand imi este rau ea nu ma crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Neata Fetelor spun si eu prezenta la cafea.
Aseara am avut un certalau cu mama Doamne Doamne ,a zis ca de cand ia Bogdan salariul vom trece separat cu mancarea si cu tot ce ma bucur,ca deja numai suport,imi spune ca trebuie s afac smotru pentru toata lumea si altii sa stea sa nu faca nimic.
Se vaita mereu ca ea face tot in casa si face o mancare la luna si eu fac mancare zilnic si curatenie la fel si nu ma mai vait.
Si cand imi este rau ea nu ma crede

http://alinahandmade.blogspot.com/


Salutare, Alina! Intotdeauna sunt discutii cand esti la gramada. Foarte bine, va separati cu mancarea, oricum cotizati la cheltuielile adminsitrative, curatenia o faci doar in camera voastra si respectiv bucatarie, baie si poate n-o sa mai fie comentarii. Lasa ca nu-i un capat de tara... Btw, ce nume frumos are sotul tau .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna dimineata!
Tatiana, suntem cu gandul la voi, sa va ajute Dumnezeu sa va intoarceti repede acasa, cu domnisoara sanatoasa tun.Noi suntem bine, de ieri Yarina s-a intors acasa, si azi la gradi.Pare casa tare goala fara ea. Cred ca vineri o luam inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Ms Mariana,este a nu stiu cata oara cand ea spune sa ne separam si apoi tot ea numai vrea sa fim separati,mie imi convine.
Acum vreo 3 saptamani mi-a spus ea mie ca noi facem ce facem facem putin piata(piata insemnand facut piata in valoare de 300 lei)mergem la hipermarket facem cumparaturi adica dero,chestii de igena,de curatenie pentru casa si toate celelalte ulei,zahar si ce mai e nevoie(insumand 300 de lei)dam in casa partea noastra de cheltuieli 250 de lei plus ca doar noi platim cablul adi 54 de lei si ca dupa ce facem toate astea pe noi nu ne mai intereseaza daca ea are bani.
Dar spuneti si voi daca lucrurile astea adunate nu sunt destul.
Adunate insumeaza 850 de lei plus banca care o platim vreo 700 de lei si noi ramanem si dp ce mai dam ce mai avem de dat cu 200 de lei toata luna.
si fratemiu se imbraca se distreaza si da 250 de lei toata luna si in astia intra intretinerea ,lumina si mancarea.
Eu nu cred ca o singura persoana poate trai cu 150 de lei pentru mancare toata luna.

Deci eu numai stiu ce sa spun,am ajuns la capatul puterilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Buna dimineata!
Tatiana, suntem cu gandul la voi, sa va ajute Dumnezeu sa va intoarceti repede acasa, cu domnisoara sanatoasa tun.Noi suntem bine, de ieri Yarina s-a intors acasa, si azi la gradi.Pare casa tare goala fara ea. Cred ca vineri o luam inapoi.

stoian


Yarinei dragalase! Asa bunica inimoasa as fi vrut si eu pentru Bianca .

Mergi la inceput