**Prichindei nazdravani 2008!**(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Il arunc direct pe geam nu il mai racesc deloc.
Si sotul meu de abia a pus windosul 7
Ma enervez ca sunt asa proasta in domeniul calculatoarelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, felicitari pentru participarea la bazarul de martisoare . Ti-am recunoscut stilul de la prima vedere .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Neata si de la noi.Si eu sunt cam zombi,nu am dormit aproape deloc,Daria are o tuse spastica,tuseste din minut in minut.Aseara nu a dormit,a vomitat,o mai duc si azi la med.de fam.sa vad ce mai zice.Aseara a fost cat pe ce sa facem bagajul sa plecam la Cluj la internare.Nu mai stiu ce sa fac.
Nyny,stai linistita,ca si mie mi-e lehamite de sistemul sanitar,si sa stii ca nu de azi de ieri e asa,ma refer la aroganta,rautate,chiar si din partea cadrelor medii.Tin minte ca faceam practica in spital prin 1998-99,si am dat si eu peste astfel de specimene,se comportau fff urat cu batranii,altele de pe gineco faceau misto de femei,daca nu le baga ceva in buzunar le facea o toaleta de toata jena ba cu apa rece ba cu fierbinte.Si cate si mai cate...Asa ca..mi-am cam gresit meseria...Stii cum se zice cu o floare,doua nu se face primavara.No coment
Mariana,chiar asa rau e la voi?Noi credeam ca arata astia la tv doar in doru lelii,mai multre cadre trase in acelasi loc.La noi nu e asa greu,ma refer la drumuri blocate,ieri a batut vantul puternic,la un moment dat mi-a suflat-o pe Daria de langa mine,am fugit sa o prind,ca o tot ducea,am agatat-o de gluga.
Cred ca Doinita e inca pe schiuri.Sau vrea sa-si sarbatoreasca ziua la munte.Si-o fi luat concediu prelungit
Magdalena,ai o pictorita talentata in familie,si blonduta ce faina e..Sa-ti traiasca
Hai Alina,mai lasa smotru,ca nu vine primministru, sa vedem creatiile

tatiana


Tatiana , sanatate Dariei ! Tare-i pacatoasa tusea . Poate va recomanda si ceva homeopat. Poate rezolvati la domiciliu si nu o sa fie nevoie de internare .
Din pacate cam asa-i la noi. Drumurile sunt blocate, chiar si trenurile au ramas inzapezite de ieri pe traseu . Azi e senin, nu mai bate vantul asa tare dar e ger napraznic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Il arunc direct pe geam nu il mai racesc deloc.
Si sotul meu de abia a pus windosul 7
Ma enervez ca sunt asa proasta in domeniul calculatoarelor

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina , nu te mai subaprecia mami. Ia-o usurel ca numai asa poti sa inveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna dimineata, mai pe la pranz asa.
Si la noi e frig, biroul nu se mai incalzeste decat la primavara cred.Yari s-a sculat la 6 dimineata, nici ceasul nu sunase, ca ei nu-i mai este somn, ca ii e foame si vrea salata, pe urma s-a razgandit si pe la 7 se pare ca a adormit pana pe la 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

iti multumsc frmos Mariana(am primit ceva banuti pen tru ce am donat si eu banutii i-am donat mai departe am cumparat mancare pentru o vecina care are un bebelus de 3 luni si este foarte amarata)ma gandesc ca asa a fost cel mai corect chiar daca nici eu nu prea aveam bani m-am gandit ca este mai frumos sa o ajut si pe lng banutii aia i-am mai cumparat bebicii un paket de pampersi mare ca imi e asa draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

iti multumsc frmos Mariana(am primit ceva banuti pen tru ce am donat si eu banutii i-am donat mai departe am cumparat mancare pentru o vecina care are un bebelus de 3 luni si este foarte amarata)ma gandesc ca asa a fost cel mai corect chiar daca nici eu nu prea aveam bani m-am gandit ca este mai frumos sa o ajut si pe lng banutii aia i-am mai cumparat bebicii un paket de pampersi mare ca imi e asa draga

http://alinahandmade.blogspot.com/


Un gest frumos si de apreciat ! Banii nu sunt de ajuns niciodata (pentru noi) iar cand daruiesti ceva din inima e mult mai apreciat de DD. Numai cei care se confrunta cu asemenea situatii stiu ce-i in sufletul celui care primeste. Inca o data bravo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana iti multumesc din suflet,dar ma gandesc ca si eu am primit si la randul meu sa daruiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor sunt foarte o vecina de a mea imi copie fiecare bijuterie facuta de mine si mi le vinde mai ieftinmi se pare absurd sunt modelele gandite de mine create de mine,munca mea.
Nu stiu ce sa fac sa se potoleasca.
A facut acelasi lucru si cu cosmeticele.
Ce pot face nu suport sa mi se "fure"munca mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor sunt foarte o vecina de a mea imi copie fiecare bijuterie facuta de mine si mi le vinde mai ieftinmi se pare absurd sunt modelele gandite de mine create de mine,munca mea.
Nu stiu ce sa fac sa se potoleasca.
A facut acelasi lucru si cu cosmeticele.
Ce pot face nu suport sa mi se "fure"munca mea

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina , din pacate nu ai ce face. In lumea in care traim totul e posibil. Fiecare unicat devine o copie si se fabrica in serie (vezi toate marcile cu renume care se confrunta cu asa ceva). In cazul tau din moment ce ai blog si e orice la vedere nu ai cum sa eviti "furtul" creatiilor tale. E o lege a junglei, rezista cel mai puternic!



Mergi la inceput