**Prichindei nazdravani 2008!**(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Tatiana stiu ca esti in bransa. Sa nu crezi ca generalizez cand vb despre doctori si asistente, sunt sigura ca exista si profesionisti care stiu sa isi faca meseria. La noi nu poate fi vorba de asa ceva... de fiecare data cand am ajuns in spitalul nostru (la oras ma refer) m-am lovit de indiferenta aroganta si mizerie.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

buna fetelor.

Incerc sa scriu repede pt ca s-a trezit Dav si o sa inceapa curand sa faca ravagii. Sunt bine, Mariana multumesc pt gandurile bune. M-am simtit un pic rau ieri, dar nu pt mine imi fac probleme cat imi fac pt frate-miu. S-a internat in spital ieri cu o pneumonie urata. Azi i-au iesit analizele f prost, dr i-a spus ca e la un pas de pancreatita. N-am ajuns inca la el, sa vb cu el in schimb a ajuns mama si imi spunea ca este foarte demoralizat. Dupa ce trateaza problema asta cu raceala la plamani ar trebui sa se interneze iar ca sa faca mai multe investigatii. In momentul asta ma enerveaza faptul ca suntem blocati aici si nu putem se ajungem la Buc. Nu vreti sa stiti cum merge treaba prin spitalul nostru. E JALEEEE!!! Mori cu zile... nu vreau sa intru in detalii ca ma enervez mai tare. Ca sa va faceti o idee..ieri dimineata cand am ajuns la UPU abia mai respira si il durea tot corpul. Abia dupa vreo 2 ore l-au trimis la raze dupa care l-au internat. Abia pe la ora 2 a trecut zi dr intr-o vizita scurta iar pana seara la ora 6 nu i-au dat absolut nimic pt durerile alea cumplite. Am rugat eu asistentele alea la un moment dat sa-i faca ceva ca nu poate sa respire iar ele m-au intrebat daca i-am pus masca de oxigen!?!?!! PAI EU SA-I PUN MASCA? voi ce mama naibi faceti aici?! Groaznic. A trebuit sa cu durerile alea pana la ora 6 seara cand in sfarsit i-au facut tratamentul, inclusiv calmantul care dupa parerea mea trebuia facut muuuult mai devreme.
Hai ca m-am intins... scuzati greselile de exprimare daca exista, am scris la repezeala. Nu pot sa nu ma enervez cand ma gandesc. Asta e sistemul si sunt sigura ca in multe spitale din provincie se intampla asta. Offf vai de viata noastra...


Va multumesc inca o data pt gandurile.

Mamica fericita de Mara si de David



Nyny Doamne ajuta ca fratele tau sa se faca bine cat mai repde .
Stii vb aia nu exista padure fara uscaturi asa si in sistemul nostru medical mai multe uscaturi decat profesionisti dar asta este.
Eu voi mai pune ceva poze maine pe picassa cu ultimele creatii.
Va o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata dragelor !

fierbinti pentru o dimineata geroasa. E asa un frig...-18 grade.... Doamne fereste sa ne confruntam cu situatii mai grele decat acum. Noi suntem chiar izolati...nimeni/nimic nu poate pleca din oras si nimeni/nimic nu poate intra in oras . La hypermarket-uri rafturile sunt goale, alergi tot orasul dupa oua, produse lactate, legume si fructe, rezerva de combustibil pe la statii este pe terminate.... E cam sumbra problema....

Nyny, ! Cand vad ca nu ai mai dat nici un semn...mai arunc cate un ochi si la vecini.... , nu vreau sa te supar ! Sanatate multa fratelui tau . Sa se recupere cat mai rpd, sa dea DD sa nu fie ceva deosebit la pancreas. Ma gandesc ca dupa tratament o sa aiba valori mai bune la analize. In privinta sistemului sanitar...ramai fara cuvinte...esti neputincios ca in afara de a cotiza unuia si altuia, altceva nu prea ai ce face. Procedurile in sine sunt greoaie si pana se ajunge la un diagnostic...pacientul risca sa i agraveze si mai mult sanatatea precara. Ai grija si de tine !

Doinita, unde esti mami ?

Ma chinui de la 08:00 sa scriu mesajul !

Va doresc o zi buna si calduroasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

si noi la cafeasi imi este foarte frigsi am atata treba astazi.
Am de facut un sa ma strangt cate ceva prin casa sit tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Neata si de la noi.Si eu sunt cam zombi,nu am dormit aproape deloc,Daria are o tuse spastica,tuseste din minut in minut.Aseara nu a dormit,a vomitat,o mai duc si azi la med.de fam.sa vad ce mai zice.Aseara a fost cat pe ce sa facem bagajul sa plecam la Cluj la internare.Nu mai stiu ce sa fac.

Nyny,stai linistita,ca si mie mi-e lehamite de sistemul sanitar,si sa stii ca nu de azi de ieri e asa,ma refer la aroganta,rautate,chiar si din partea cadrelor medii.Tin minte ca faceam practica in spital prin 1998-99,si am dat si eu peste astfel de specimene,se comportau fff urat cu batranii,altele de pe gineco faceau misto de femei,daca nu le baga ceva in buzunar le facea o toaleta de toata jena ba cu apa rece ba cu fierbinte.Si cate si mai cate...Asa ca..mi-am cam gresit meseria...Stii cum se zice cu o floare,doua nu se face primavara.No coment
Mariana,chiar asa rau e la voi?Noi credeam ca arata astia la tv doar in doru lelii,mai multre cadre trase in acelasi loc.La noi nu e asa greu,ma refer la drumuri blocate,ieri a batut vantul puternic,la un moment dat mi-a suflat-o pe Daria de langa mine,am fugit sa o prind,ca o tot ducea,am agatat-o de gluga.
Cred ca Doinita e inca pe schiuri.Sau vrea sa-si sarbatoreasca ziua la munte.Si-o fi luat concediu prelungit
Magdalena,ai o pictorita talentata in familie,si blonduta ce faina e..Sa-ti traiasca
Hai Alina,mai lasa smotru,ca nu vine primministru, sa vedem creatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si creatiile vor veni,momentan sunt la capitolul facut paturi ca ma misc asa de inbcet ca mie frica sa nu ametesc de rau ce imi emi-=a dat si mie randunoiul raceala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:


Mariana ce dragutZA E bIANCA CU CIZMELE ALEEA
Am pus si poze.
Va astept cu parereri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cred ca am sters albumelemi sa belit si calculatorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor iertati-ma dar cred ca am facuto lata ca am sters toatet albumele si sunt si plina de virusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Cred ca am sters albumelemi sa belit si calculatorul

http://alinahandmade.blogspot.com/


Stai linistita, nu le-ai sters . Doar ce m-am uitat! Sunt super ! O sa-ti fur niste modele . Lasa compu' sa se mai raceasca si da-i un "restart".



Mergi la inceput