Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

simina, bine ai venit in club.
poate daca stai prin preajma, te molipsesti d ela vointa noastra si reusesti sa slabesti.


Boti, unde esti? te ascunzi?
Rox?
Cornelia?
Unde umbla fetele de la malul marii, ca la plaja nu sunt sigur

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

io nu ma ascund si chiar am fost cuminte, in ciuda unui vin rosu de aseara, ma simt mai slaba si cantarul arata in jos. numa' ca daca dau 1kg jos in cateva ziel il pun la loc dupa 2 zile de mancat normal in week end... lucru care ma dispera. trebuie sa invat sa ma abtin mai mult

Simi, bine ai venit.

Dulce, bravo, tine-o tot asa, 1.5kg minus e super!!

Iris, hehe, io am zis ca imi cumpar ceva de imbracat dupa ce scad 5kg. sa ma mobilizez mai tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Tocmai mincam un mix alune ,fistic si migdale si citesc mesajele.
simimarina72,daca ai nascut de 3 luni ,eu cred ca nu stai foarte rau,mai ales ca vrei sa te si mobilizezi.Bravo!
Trebuie neaparat sa fac azi 1 ora sport.Intii vedem ce lectii avem si apoi incep in forta.
O seara buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Seara buna


Simi bine ai venit in club!...sa-ti traiasca minunea de copil...frumos foc
Pentru inceput nici nu trebuie sa faci mai mult de 10 min sport..usor,usor. Eu nu puteam mai mult de 5 min(sedentarism,lipsa miscarii,fumatoare) si nici nu mi-a fortat organismul. Abia dupa o saptamana am inceput sa fac cate 30 de min....si azi n-am facut deloc
Lulu..data viitoare cand mai fac mujdei bere beau(ms de pont)
Astazi am gatit peste la cuptor cu legume si sos de rosii!...o bunaciuneeeee

Seara buna la toate sportivele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am facut 45 minute sport ,30 stepper si 15 pilates ,si dupa o luna inca n-am dependenta.Suspect ,foarte suspect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


...dar ai perseverenta Dulcetica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Hai mai Dulce....
A trecut o luna doar. Eu zic ca tu inca te simti obosita dupa, nu iti da starea fizica si psihica de relaxare si de implinire. ai rabdare si nu te lasa!
Insist din nou sa faci antrenamente care iti plac si nu te epuizeaza.
Ca altfel de lasi de sport.

Eu fac tot felul de nebunii ca si sport ( inclusiv f grele cu flotari cate 100 )dar sunt zile cand vin de la munca si nu sunt in stare si ma bag la un hip hop frumos. Te ajuta, te relaxeaza si nu te simti noaptea batuta. :)

Si daca inca nu ti-ai luat carnitina , eu zic sa iti cumperi si sa bei cu juma de ora inainte de sport. As suplimenta si cu vitamine ca sa nu iti cada parul si sa ti se ia pielea de pe fata (cum am patit eu la inceput ).

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

azi sigur nu o dau in bara cu mancarea, sunt acasa si cu dureri destul de mari, ca aseara mi-am scos o masea-lucrare, o nebunie totala. dupa ce mi-a trecut cele 2 anestezii eram cam zombii.
deci nici o sansa sa bag mare lucru in gura.
mi-am propus sa fac mai mult sport azi, sper sa reusesc.



Citat:
citat din mesajul lui Ele

Si daca inca nu ti-ai luat carnitina , eu zic sa iti cumperi si sa bei cu juma de ora inainte de sport. As suplimenta si cu vitamine ca sa nu iti cada parul si sa ti se ia pielea de pe fata (cum am patit eu la inceput ).

Elena & Denisa



de la ce ti-a cazut parul? regim sau carnitina?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Prin sport mult implicit transpiratie , am pierdut multe vitamine. Si nici hidratarea nu era corespunzatoare.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

dar ce perseverenta ,mai fetelor!!!

eu nu am curaj sa ma cantaresc saptamanal,la 1 feb aveam 79kg,ramana de vazut cat am la 1 martie....mai devreme de aceasta data nu ma urc pe cantar....ca ma loveste depresia.......si cand ma gandesc ca acel obiectiv de - 15 kg era pana la 1 mai,ca dupa aceea sa ma duc sa ma operez de varice......iar ma loveste depresia,ca imi dau seama nu pot atinge target-ul....

....si incep ziua cu avant,cu calorii numarate,dar dupe orele 16....tine-te frate ca iar scap pe la gustarile fetitei mai mari......

acum e ora de un ceai verde.....ma duc sa umplu cu el stomacul!!!!

Mergi la inceput