Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Si mie imi place rochia.si multe altele de pe acel site.



Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Iris...ce rochie, si mie imi place. Si multe altele de pe acel site.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

nu stiu ce mama naibii am, am pofta exagerat de mare de dulce, si am mancat pana acum un castron plin cu merisoare deshidratate si coacaze.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

lulu si eu am o pofta nebuna de dulce. Tot ma invart de nebuna prin casa roata, roata...sper sa rezist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Buna dimineata fetele

Ieri am facut-o...de oaie(nu la propriu) si-am schimbat meniul zilei...si-am mancat cartofi prajiti cu aripioare(cu tot cu pielita) de pui si un mujdei...sanatos!...si ca sa sting ;arsura; cauzata de mujdei am mancat si ciocolata (65% cacao)cu ceva nuci.
...numai stil de viata sanatos n-a fost asta.

Problema este ca azi nu am chef de sport...asa ca citesc presa!

Rog, daca si sapatamana asta stagnez...sa mi se ataseze numeleui meu 2 porcusori.


Iris superbe rochiile...dar am ;salivat; la greu si la incaltaminte!.Suuuuperrrr vad ca-ti plac rochiile negre, sobre si pline se senzualitate in acelasi timp. Sa stii ca am citi ;povestea;..primei tale fetite! Superb ai descris. Vad ca acum ai 2 fetite si cea de 5 ani deja are un cavaler...ce frumos! sa-ti traiasaca si sa fiti sanatosi cu totii!

Zi buna fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011

Buna dimineata fetele

Ieri am facut-o...de oaie(nu la propriu) si-am schimbat meniul zilei...si-am mancat cartofi prajiti cu aripioare(cu tot cu pielita) de pui si un mujdei...sanatos!...si ca sa sting ;arsura; cauzata de mujdei am mancat si ciocolata (65% cacao)cu ceva nuci.
...numai stil de viata sanatos n-a fost asta.



mneatza,
sincer, eu stingeam arsura cu o bere rece.
la asa meniu cu greu as rezista si eu, ador tot ce contin usturoi,iar daca mai sunt si aripioare pui crocante alaturi d eun mujdei sanatos, e jale.

eu am fost cuminte aseara.
adik am mancat acasa o farfurie mica de varza calita, fara carne si am gusta f putin salam de biscuiti.
am pedalat si 30 minute la bicicleta.

azi de dimineatza, obisnuitul iaurt cu tarate ovaz.
G: jumatate mar + 1 kiwi
P: salata pui
c: nu stiuca acasa nu mai am nimik gatit si la 17.30 merg la dentist, si dupa aceea sigur nu mai am chef de gatit. poate cumpar un pui la rotisor si scap si cu mancarea ptr baietii casei.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi surpriza mare ,cind m-am cintarit aveam -1.5kg.Oau!
Aseara am facut vreo 10 min de pilates ,fara chef.
Azi o sa fac o ora de miscare si incerc sa ma abtin sa ma mut in frigider.
Va pup ca ma grabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Am fost si eu cuminte aseara, mi-am fiert niste orez brun, am pus peste el 2 lingurite sos pizza facut de mami si am facut niste piept la gratar. Iar intre mese am avut cateva merisoare uscate.

Acum de dimineata acelasi meniu..lapte cu musli si la pranz mai am bors de sfecla rosie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Mai primiti un membru intarziat in clubul vostru de doamne si domnisoare cu vointa de a slabi 10 kg?

Eu as corespunde cat de cat profilului. In mod categoric trebuie sa slabesc 10 kg pana in vara.

DAR ... Nu prea imi place sa tin regim si sa fac gimnastica.
In schimb, ca sa compensez lipsa de vointa , mananc in draci, ador ciocolata (neagra, ce e drept) si prajiturile si ma ingrozeste faptul ca trebuie sa imi misc fundul de pe scaun, sa renunt la pierdut vremea in fata TV-ului si sa ma apuc de gimnastica.
In concret, am aproape de 40 de ani, 1,68 m, 68,7 kg (daca nu m-am mai ingrasat de la ultimul cantar si pana acum),niste analize proaste (colesterol si trigliceride), o pofta de mancare nemasurata si un bebe de 3 luni si un pic.
In prezent, stau pe acasa si va urmaresc din umbra minunandu-ma cand vad cata vointa aveti sa faceti miscare si cat de putin si de sanatos mancati intr-o zi.

Nu am nici un plan de slabit dar cred ca ar trebui sa reduc portiile si sa renunt la painea cu unt, dulciuri si ciocolata si la mancatul exagerat. Sa vad ce se poate face ! Poate ma ajutati si voi cu vreo sugestie sau vreun sfat.

Azi as incerca sa fac un aerobic ceva de vreo 10 minute sa vad daca rezist.
Cam asta ar fi tot deocamdata! Revin cu detalii mai tarziu si sper sa nu ma fac de rusine si sa acumulez prea multi porcusori!

Mergi la inceput